Προς το περιεχόμενο

Πιστοποιημένος Ειδικός στην Ασφάλεια Δεδομένων και Δικτύου


corsair04

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα

Με κάλεσαν σήμερα στο κινητό και μου μίλησαν για την συγκεκριμένη πιστοποίηση  οπότε θα ήθελα να μάθω εάν ο συγκεκριμένο φορέας είναι αξιόπιστος και εάν την έχει κάποιος παρακολουθήσει να μου πει εντυπώσεις ...

https://freestudies.gr/courses/data-security/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, corsair04 είπε

καλησπέρα

Με κάλεσαν σήμερα στο κινητό και μου μίλησαν για την συγκεκριμένη πιστοποίηση  οπότε θα ήθελα να μάθω εάν ο συγκεκριμένο φορέας είναι αξιόπιστος και εάν την έχει κάποιος παρακολουθήσει να μου πει εντυπώσεις ...

https://freestudies.gr/courses/data-security/

ο φορέας πιστοποίησης VELLUM GLOBAL EDUCATIONAL SERVICES είναι γνωστός στον χώρο της πληροφορικής καθώς δίνει τα διπλώματα CIE δηλαδή της Cambridge

κάτι αντίστοιχο δηλαδή με το γνωστό ECDL ή με τα αντίστοιχα της ΟΜΗΡΟΣ (πως λέγεται...)

εγώ θα σου πρότεινα να δεις είτε από την γνωστή ιστοσελίδα του KALI LINUX έχει κάτι παρόμοιο

ή CISCO

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/9/2019 στις 2:37 ΠΜ, ikorolis είπε

ο φορέας πιστοποίησης VELLUM GLOBAL EDUCATIONAL SERVICES είναι γνωστός στον χώρο της πληροφορικής καθώς δίνει τα διπλώματα CIE δηλαδή της Cambridge

κάτι αντίστοιχο δηλαδή με το γνωστό ECDL ή με τα αντίστοιχα της ΟΜΗΡΟΣ (πως λέγεται...)

εγώ θα σου πρότεινα να δεις είτε από την γνωστή ιστοσελίδα του KALI LINUX έχει κάτι παρόμοιο

ή CISCO

Κοίταξα της cisco από το ΚΕΚ του ΟΤΕ αλλά ενώ έχει elarning δεν υποστηρίζει την Θεσσαλονίκη που είναι κοντά στην πόλη μου (Λάρισα)  αλλά μόνο την Αθήνα και το κόστος είναι υπέρογκο τόσο για την πιστοποίηση αλλά και για τα μεταφορικά…. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πολυκαταλαβα. Είσαι ήδη δικτυας και θες να ασχοληθείς με το κομμάτι του σεκιούριτι ή θες να ξεκινήσεις; Αν θες να ξεκινήσεις, το CCNA το βγάζεις εύκολα μόνος σου και μετά πας και σε σεκιούριτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, new_guy είπε

Δεν πολυκαταλαβα. Είσαι ήδη δικτυας και θες να ασχοληθείς με το κομμάτι του σεκιούριτι ή θες να ξεκινήσεις; Αν θες να ξεκινήσεις, το CCNA το βγάζεις εύκολα μόνος σου και μετά πας και σε σεκιούριτι.

όχι δεν είμαι δικτυάς γνώσεις θέλω να αποκτήσω .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, corsair04 είπε

Κοίταξα της cisco από το ΚΕΚ του ΟΤΕ αλλά ενώ έχει elarning δεν υποστηρίζει την Θεσσαλονίκη που είναι κοντά στην πόλη μου (Λάρισα)  αλλά μόνο την Αθήνα και το κόστος είναι υπέρογκο τόσο για την πιστοποίηση αλλά και για τα μεταφορικά…. 

αν είναι ακριβό το CISCO από τα γνωστά εξεταστικά κέντρα που είναι το Νο1 στα δίκτυα / ασφάλεια

τότε δες αυτό που λες VELLUM GLOBAL EDUCATIONAL SERVICES  που σου δίνει πιστοποίηση CIE (Cambridge)

αλλιώς μπες στην ιστοσελίδα του Kali Linux θα βρεις και εκεί για Security.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ είχα κάνει για το GDPR και DPO το πρόγραμμα που έχουν και έμεινα ευχαριστημένη. Έδωσα πέρασα και τις εξετάσεις μου έστειλαν και τα πιστοποιητικά ταχυδρομικά. Το συγκεκριμένο και εγώ θα ήθελα να το παρακολουθήσω κάποια στιγμή.

Επεξ/σία από eleni.electronics
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα σας,

Ξέθαψα το θέμα αυτό ψάχνοντας για την συγκεκριμένη εταιρία . Έχει κανά 2 προγράμματα που κοίταζα αλλά σε προσπάθεια  επικοινωνίας τηλεφωνική δεν απαντάει το τηλέφωνο. Προφανώς και δεν κάνω κάποια κίνηση κατάθεσης αλλά αν είναι κάποιος ακόμα που αυτή την περίοδο έχει ασχοληθεί και μίλησε ας μου πει εντυπώσεις.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνέχεια του θέματος να ενημερώσω ότι για να με καλέσουν έπρεπε να στείλω email να ενημερώσουν αυτοί την υπεύθυνη στην Αθήνα , η οποία ναι μεν κάλεσε αλλά επειδή ήμουν μηχανάκι και οδηγούσα δεν μπόρεσα να απαντήσω και βρήκα ένα μήνυμα ενημέρωσης ότι θα με ξανακαλέσει αργότερα. Αυτό δεν έγινε ποτέ και εκτός όλων των άλλων ψάχνοντας για την συγκεκριμένη εταιρία βρήκα κάποια άρθρα που την συγκαταλέγουν στις ευνοημένες της τηλε-εκπαίδευσης με voucher λόγω προηγούμενων παρτίδων με κυβερνητικά στελέχη. Εγώ την απέφυγα και απλά μεταφέρω την κακή μου εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα, επαναφέρω το θέμα επειδή ενδιαφέρω γενικά για την αξιοπιστία της FreeStudies ως εκπαιδευτικού οργανισμού, προτού βάλω χρήματα: https://freestudies.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Ξεθάβω το θέμα μόνο και μόνο για να γνωρίζουν οι επόμενοι που θα το δουν. Η Freestudies είναι μια χαρά. Και αυτό το λέω επειδή προσωπικά έχω δύο φορές αγοράσει υπηρεσίες της. Δεν είχα ποτέ κανένα παράπονο, προσφέρουν ακριβώς ότι λένε κάθε φορά. Και πάντα στα τηλέφωνα ότι θέμα είχα με εξυπηρετούσαν. Δεν ξέρω τι πρόγραμμα θέλει ο καθένας εδώ, αλλά σαν εταιρεία είναι πού εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 χρόνο αργότερα...
Στις 29/9/2021 στις 9:16 ΜΜ, Tiramolas είπε

Ξεθάβω το θέμα μόνο και μόνο για να γνωρίζουν οι επόμενοι που θα το δουν. Η Freestudies είναι μια χαρά. Και αυτό το λέω επειδή προσωπικά έχω δύο φορές αγοράσει υπηρεσίες της. Δεν είχα ποτέ κανένα παράπονο, προσφέρουν ακριβώς ότι λένε κάθε φορά. Και πάντα στα τηλέφωνα ότι θέμα είχα με εξυπηρετούσαν. Δεν ξέρω τι πρόγραμμα θέλει ο καθένας εδώ, αλλά σαν εταιρεία είναι πού εντάξει.

Για πιστοποίηση στα αγγλικά είναι οκ; 

Γνωρίζεις κάτι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...