Προς το περιεχόμενο

Windows -Team viewer bug(?)


sokratismalamas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο forum !

Θα ήθελα τα φώτα σας πάνω σε αυτό το θέμα που μου προέκυψε μιας και είναι κυρίως τεχνολογικό το site.

Πριν λίγες μέρες έφυγε η γιαγιά μου . Βρηκαμε λοιπόν μια "Καλή" της φωτογραφία και την πήρε ο αδερφός μου για να τη μονταρει λίγο στο photoshop Και να την φτιάξουμε για το μνήμα .

Μόλις την φτιάξαμε ο αδερφός μου την έβαλε desktop στο pc του (windows 10) . Σήμερα το πρωί, -περίπου 35 ώρες μετά - με παίρνει έντρομη η κοπέλα μου και μου λέει πως της έχει εμφανίσει στο laptop της για desktop μια κυρία που δε τη ξέρει. Μου στέλνει print screen και ήταν αυτό που περίμενα. Η φωτογραφία τς γιαγιάς μου ! 

Φαντάστηκα ότι κάτι έχει κάνει ο αδερφός μου και ίσως να οφείλεται στο ότι από το pc του είχε μπει στο παρελθόν με team viewer Στο laptop της κοπέλας μου 2 φορές για να της φτιάξει κάτι . Εγώ άνοιξα ένα ticket στον αδερφό μου για να το διερευνήσει Αλλά μου είπε ότι δε μπορεί με τίποτα να βρει τι ειναι και πως μπορεί να σχετίζονται τα δύο desktop images. Είχε ποτε κανείς ίδιο θέμα ?

Σημείωση : είχε μπει και σε άλλον έναν υπολογιστή στο παρελθόν με team viewer ο αδερφός μου .μίλησε με τον κάτοχο αλλά μας επιβεβαιωσε πως το desktop του δεν έχει αλλάξει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γίνεται να με τρολαρει- το θέμα δεν είναι troll

Δε θα μπορουσε Ένας άνθρωπος που δεν έχει καν ecdl να εχει προσβαση σε μια φωτογραφια 25ετιας  που μολις πριν λιγες μέρες σκαναρίστηκε και έγινε αρχείο εικόνας. Και παρόλο που η κοπέλα μου είχε γνωρίσει τη γιαγιά μου δεν την αναγνώρισε καν !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, sokratismalamas είπε

Εγώ άνοιξα ένα ticket στον αδερφό μου για να το διερευνήσει

Με ticketing μιλατε στην οικογένεια!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fotis_Greece είπε

Με ticketing μιλατε στην οικογένεια!!!

Ναι , για να σιγουρευτώ ότι θα διαθέσει ανθρωποώρες για να το δει . Γενικά αυτή είναι η δουλειά του. Αν απλά τον έπαιρνα τηλ και του έλεγα : κοίτα αυτό , μάλλον δε θα το έκανε ποτέ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιπαρέρχομαι τα οποία αρνητικά σχόλια ακούγονται για το post μου. Όπως θα δείτε και στο προφίλ μου δεν λέω ότι να ναι όταν δημοσιευω . Το θέμα είναι σοβαρό Και πέρα για πέρα αληθινό , Εάν ο Γιαούρτι ή ο Φώτης θέλουν να υποθέσουν κατι αλλο μπορουν να αναφέρουν σε κάποιον mod το θέμα για να κλειδωθεί . Πιστέψτε με ,δε θα έχανα το χρόνο μου σε ένα forum με ανωνυμους Ελληναρες  για να προκαλέσω την κοινή γνώμη ή  την νοημοσύνη όσων διαβάζουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάνει login με το ίδιο account και κάνει συγχρονισμό.  Εγώ έχω 3 PC  που κάνουν συγχρονισμό,  δεν είναι φάντασμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο community του tv έχει παρόμοιο θέμα όπου ο χρήστης ήταν συνδεμένος σε δύο υπολογιστές ταυτόχρονα και ο ένας πήρε το wallpaper από τον άλλον.

https://community.teamviewer.com/t5/TeamViewer-14/Changing-Background-Pictures-on-remote-machines/m-p/58860

Άρα κάποιο bug θα είναι και καλά είναι πριν αρχίσουμε να τρολάρουμε να κάνουμε πρώτα μια αναζήτηση μήπως και είναι πιθανόν να γίνεται κάτι, όσο κουφό και να είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...