Προς το περιεχόμενο

To Xiaomi Mi Mix Alpha θα έχει οθόνη «waterfall» και εκπληκτική screen-to-body αναλογία


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 24 Σεπτεμβρίου, η Xiaomi θα ανακοινώσει τον διάδοχο του Mi Mix 3, που θα έχει την ονομασία Mi Mix Alpha.

Λίγες ωστόσο ημέρες πριν την παρουσίαση της, η γνωστή Κινέζικη εταιρεία αποφάσισε να δώσει στην δημοσιότητα ορισμένα στοιχεία για τη νέας της ναυαρχίδα.

Το πλέον σημαντικό είναι ότι το Mi Mix Alpha πρόκειται να διαθέτει μία οθόνη που μοιάζει με τις οθόνες τύπου «waterfall» που είδαμε τελευταία από συσκευές όπως τα Huawei Mate 30 Pro και vivo NEX 3, αλλά στην… υπερβολή της θα λέγαμε, αφού φαίνεται πως καλύπτει πλήρως τις πλευρές της συσκευής. Χάρη στην συγκεκριμένη οθόνη, περιμένουμε από την Xiaomi να ανακοινώσει ότι το Mi Mix Alpha διαθέτει το υψηλότερο screen-to-body ratio, και όχι μόνο στην προϊοντική της γκάμα.

mixalpha-poster.jpg.687ee63ad0149354e442871484b29a4d.jpg

Λέγεται, ότι η συσκευή θα διαθέτει κύρια κάμερα 108MP (αισθητήρας της Samsung), που θα συνδυάζεται με μία υπερευρυγώνια κάμερα 16MP και μία «περισκοπική» κάμερα στα 12MP με μεγάλο οπτικό ζουμ.

Περιμένουμε η συσκευή να βασίζεται στο κορυφαίο SoC της Qualcomm, Snapdragon 855+ σε συνδυασμό με το Snapdragon X50 5G modem ώστε να είναι συμβατό με τα τελευταίας γενιάς δίκτυα τηλεπικοινωνιών, όπως είναι και το vivo NEX 3. Θα διαθέτει 12GB RAM.

12334.jpg.23287d2f0c3399285432df68cd4234cf.jpg

GSMArena


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Shut up and take my money! 

 

Άκυρο το σχόλιο, μόλις θυμήθηκα ότι γράφω από σπασμένο edge, το 3ο στην σειρά σπασμένο στο πλάι. 

Gimme back my money! 

Επεξ/σία από sakatema
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sakatema είπε

Shut up and take my money! 

Με τόσα "shut up and take my money" κάθε εβδομάδα που παρουσιάζει συσκευή η Xiaomi, σας έχει πάρει εσάς τους xiaomi fans, περισσότερα λεφτά απ' ότι αν έπαιρνες 3 iphone 11 Pro :D

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, baiosss είπε

Με τόσα "shut up and take my money" κάθε εβδομάδα που παρουσιάζει συσκευή η Xiaomi, σας έχει πάρει εσάς τους xiaomi fans, περισσότερα λεφτά απ' ότι αν έπαιρνες 3 iphone 11 Pro :D

Ξεκαθαρα..

Καλα περισοτερα δυσκολο πρεπει να περνεις 2χ150ε το χρονο για μια 3-4ετια που θα κρατησεις το 1000ε iphone..

Αλλα ναι βγαινουν κοντα τα νουμερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Η xiaomi καινοτομεί εδώ και χρόνια. Μόνο design αντέγραφε. Άλλοι έχουν μείνει πίσω στην καινοτομία.

Και το πιο καινοτόμο απ' όλα, είναι τα καταπληκτικά μικρόφωνα που βάζει στις συσκευές της και τα παίρνεις χαμπάρι όταν δεις βίντεο που τράβηξες.

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το δουμε, σίγουρα θα ειναι ουαου αλλα απο το ουαου μεχρι την χρηστικότητα μεσολαβούν κατηγορίες ολόκληρες προϊόντων.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω κινέζικα αλλα αν έβλεπα το ποστερ με τα βιβλια θα περίμενα ενα αναδιπλούμενο. δηλαδη ειναι τοσο ξεκάθαρα αψογο teaser για αναδιπλούμενο που απορω γιατι να το βάλουν για edge οθονη.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

δεν ξέρω κινέζικα αλλα αν έβλεπα το ποστερ με τα βιβλια θα περίμενα ενα αναδιπλούμενο. δηλαδη ειναι τοσο ξεκάθαρα αψογο teaser για αναδιπλούμενο που απορω γιατι να το βάλουν για edge οθονη.

Εγώ θέλω να δω τις θήκες που θα βγαλουν γι' αυτές τις συσκευές. Θα προστατεύουν μόνο την πλάτη και τις τέσσερις γωνίες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

δεν ξέρω κινέζικα αλλα αν έβλεπα το ποστερ με τα βιβλια θα περίμενα ενα αναδιπλούμενο. δηλαδη ειναι τοσο ξεκάθαρα αψογο teaser για αναδιπλούμενο που απορω γιατι να το βάλουν για edge οθονη.

Αυτό πιστεύω και εγώ να είναι ένα αναδιπλούμενο αλά Huawei. Έτσι και αλλιώς είχε κυκλοφορήσει ένα βίντεο πριν καιρό που το κρατούσε ο CEO νομίζω στα χέρια του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λενε για 100% screen to body ratio. Xiaomara οταν οι αλλοι βγαζουν κινητα με τραγικα notches και τρυπες εσυ για ακομα μια φορα δειχνεις το δρομο τον οποιο κλασικα θα αντιγραψουν σε 1-2-3 χρονια. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...