Προς το περιεχόμενο

[ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ] Corsair K95 RGB Platinum 155EU


jmirko15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Υπάρχουν τα K95 (brown & red/speed) στα 140eu στο Ισπανικό Amazon με τελική τιμή μαζί με μεταφορικά 155eu. Εδώ πάνε 187eu

https://www.amazon.es/Corsair-K95-RGB-Platinum-retroiluminación/dp/B06XD7W3YZ

https://www.amazon.es/Corsair-K95-RGB-Platinum-retroiluminación/dp/B06XJ1FY86

Enjoy!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, MessatsuRoku είπε

Ισπανικο layout ειναι, σαν το UK ( μιρκο shift και μεγαλο enter ) απλα τα γραμματα πανω απο τα βελακια ειναι στα ισπανικα

Στα Αγγλικά μου φάνηκαν τα γράμματα. Το UK layout = Ευρωπαϊκό αν δεν κάνω λάθος.

 

Χμμ τελικά δίκιο έχεις και το shift/caps locks

7121CFwytML.jpg

Επεξ/σία από jmirko15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάξτε , μπροστά στην διάφορα των 30-40 ευρώ , δεν θα με ένοιαζαν τα 2 πλήκτρα. Θα ήταν λίγο πόνος στην αρχή με το μικρό shift αλλά θέμα συνήθειας είναι νομίζω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά κάνετε remap το άλλο μικρό πλήκτρο δίπλα στο shift να είναι επίσης shift και δεν έχει καμία διαφορά. 

Έτσι δουλεύω με γερμανικό layout τότε που πήραμε τα g810 με 45 € και από day 1 δεν έχω κανένα πρόβλημα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, tomtsir είπε

Κοιτάξτε , μπροστά στην διάφορα των 30-40 ευρώ , δεν θα με ένοιαζαν τα 2 πλήκτρα. Θα ήταν λίγο πόνος στην αρχή με το μικρό shift αλλά θέμα συνήθειας είναι νομίζω. 

Θέμα συνήθειας είναι. Και εγώ είχα ξενερώσει απίστευτα στην αρχή με το G710+, αλλά μετά από λίγο καιρό το έχω συνηθίσει και με βολεύει μια χαρά. Επίσης νομίζω αυτό το layout είναι λίγο πιο βολικό άπαξ και το συνηθίσεις για γραφή κώδικα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος αν καποιος χρειαζεται τα πλαινα macro keys και οντως θα τα χρησιμοποιησει,το K70 που επαιξε περυσι στις προσφορες/εκπτωσεις τελος του χρονου στα 89 ή 99ευρω δεν θυμαμαι σιγουρα,ηταν καλυτερη περιπτωση.

Ωραιο το K95 αλλα δυστηχως υπερβολικα ακριβο σε σχεση με το μικροτερο K70.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...