Προς το περιεχόμενο

[Laptop] Hp Omen - διάφορα μοντέλα - plaisio.gr


giorgionats

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 204
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, actionmarata είπε

Παιδιά παρακαλώ τις προτάσεις σας για τσάντα μεταφοράς για το  

HP Omen 17 - cb0011nv 

Ψαχνω μερες και δε βρισκω κατι ικανοποιητικο σαν προταση. Ακομη και η ιδια η τσαντα της εταιριας, σε σχολια αναφερεται οτι μετα βιας χωραει το λαπτοπ, και τριβεται στις ακρες. Ειλικρινα αν υπαρχει καποια πληροφορια απο φιλο, θα ηταν πολυ χρησιμο. Ή γενικα καποια καλη προταση για μεγαλο και ποιοτικο λαπτοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, christs είπε

Ψαχνω μερες και δε βρισκω κατι ικανοποιητικο σαν προταση. Ακομη και η ιδια η τσαντα της εταιριας, σε σχολια αναφερεται οτι μετα βιας χωραει το λαπτοπ, και τριβεται στις ακρες. Ειλικρινα αν υπαρχει καποια πληροφορια απο φιλο, θα ηταν πολυ χρησιμο. Ή γενικα καποια καλη προταση για μεγαλο και ποιοτικο λαπτοπ.

Νομίζω ότι τα σχόλια που αναφέρονται ότι δεν χωράει το λάπτοπ στην τσάντα της εταιρείας σχετίζεται με την σειρά 2018 και όχι με την σειρά 2019. Η σειρά 2019 (στο 17άρι με τον επεξεργαστή 9750) είναι μικρότερη σε διαστάσεις από την σειρά 2018. Κάθε πρόταση για καλή και οικονομική τσάντα καλοδεχούμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, forgotten είπε

https://www.aliexpress.com/item/33042816359.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3a804c4d0PtrUN

εχω αυτην και εχω βαλει μεσα ενα acer predator 500....

Ωραία φαίνεται, ειδικά η μπλε. Την πήρες από αλί και όλα κομπλέ έτσι; Θέλω να πω είναι οπως φαίνεται ή κλασσικο αλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, forgotten είπε

https://www.aliexpress.com/item/33042816359.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3a804c4d0PtrUN

εχω αυτην και εχω βαλει μεσα ενα acer predator 500....

Μπορείς να γράψεις εντυπώσεις μιας και παρήγγειλα την ίδια πριν μια βδομάδα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Γιώργος 1988 είπε

Ωραία φαίνεται, ειδικά η μπλε. Την πήρες από αλί και όλα κομπλέ έτσι; Θέλω να πω είναι οπως φαίνεται ή κλασσικο αλι

πηρα την μπλε ειναι αρκετα καλη ,μην φανταστειτε επιπεδο τσαντων των 90-100 ευρω αλλα καταστηματα ελλαδα σιγουρα ενα 50αρι θα ειχε, αρκετα ευρυχωρη και βολικη ,εχω για το titan μια steelseries αλλα για ενηλικα μοιαζει πανηγυρι και δεν την μεταφερω συχνα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/10/2019 στις 8:42 ΠΜ, geophi είπε

Στο HP Omen 17 - cb0011nv που πήρα κατέβασα το Core Temp και είδα ότι η θερμοκρασία της cpu όταν έπαιζα το Borderlands 2 πήγε max 99 oC. Το laptop το έχω επάνω σε βάση. Σε κατάσταση idle η θερμοκρασία της cpu παίζει μέχρι από 40-60 οC. Τί προτείνετε να κάνω για την θερμοκρασία? Τι πρόγραμμα χρησιμοποιείτε για να δείτε θερμοκρασίες κατά την διάρκεια του gaming? Είδα πιο πάνω τους φίλους να λένε για undervolting με το throttlestop αλλά είναι εύκολο για κάποιον που δεν έχει εμπειρία ή θα τα κάνω χειρότερα?

Απαντάω στο δικό μου post. Αφού ξαναείδα τα πιο πάνω post των Seaman72 vickjim και opinion (Thanks guys!) κατέβασα την cpu στο 99% και έσυρα την μπαρα στην μπαταρία τέρμα αριστερά και το μηχάνημα ηρέμησε. Τώρα φτάνει 70 oC η CPU & 63 oC η GPU στα παιχνίδια. Τα προγράμματα που χρησιμοποίησα για να δω θερμοκρασίες κλπ είναι το HWiNFO και το Core Temp. Το μηχάνημα πάντως είναι ένα μικρό θηρίο. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την αγορά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...