Προς το περιεχόμενο

Big-4 Ελλάδα


shikabalas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 29/11/2020 στις 3:29 ΜΜ, Anabolikakias είπε

Καλησπέρα και από μένα, 

Την ερχόμενη Δευτέρα έχω μια συνέντευξη με την deloitte για θέση IT consultant (junior) στο SAP και πιο συγκεκριμένα για το material management. 

Είμαι ακόμα φοιτητής (τελειόφοιτος) με πρακτική στις πωλήσεις (προς τα εκεί θέλω να κινηθώ για να είμαι ειλικρινής) στο Βουκουρέστι και με εργασία τους τελευταίους 3μηνες σε ναυτιλιακή εταιρεία σε operation τμήμα. 

Η θέση αφορά την Θεσσαλονίκη, 

Θα μπορούσα να μάθω τι να περιμένω τόσο μισθολογικα όσο και ως αρμοδιότητες από κάποιο μέλος που ενδεχομένως γνωρίζει;;

 

Ευχαριστώ 

Την πήρες τελικά τη θέση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά,

Εδώ και 2 χρόνια έχω θέσει ως στόχο να εργαστώ σε μια εταιρία από τις big 4 (ιδανικά) ή σε άλλες ελληνικές συμβουλευτικές εταιρίες.

Δυστυχώς δεν έχω συναφή εμπειρία γύρω από το  consulting και τα financial services που θέλω να εργαστώ σε αυτά τα τμήματα.

παρολα αυτά, έχω εμπειρία μόνο σε πωλήσεις.

ακαδημαϊκά έχω ένα bachelor διοίκησης επιχειρήσεων και τώρα κάνω μεταπτυχιακό πάνω στη λογιστική φορολογία και Χρημ. Διοικηση.
Προς όσους δουλεύετε ήδη σε big 4: τι θα προτείνατε να κάνω ώστε να φτάσω πιο κοντά στον στόχο μου; Σεμινάρια; αλλά skills?

πως μπορώ δηλαδή να κάνω το cv μου ικανό για υποψήφιο μιας τέτοιας θέσης.

υ.γ please όχι εκφράσεις τύπου: μην κοιτάς για big 4 γιατί δεν είναι αυτό που φαίνεται κτλ

μονο positive vibes και tips.

ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, DimitrisCh_97 είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Εδώ και 2 χρόνια έχω θέσει ως στόχο να εργαστώ σε μια εταιρία από τις big 4 (ιδανικά) ή σε άλλες ελληνικές συμβουλευτικές εταιρίες.

Δυστυχώς δεν έχω συναφή εμπειρία γύρω από το  consulting και τα financial services που θέλω να εργαστώ σε αυτά τα τμήματα.

παρολα αυτά, έχω εμπειρία μόνο σε πωλήσεις.

ακαδημαϊκά έχω ένα bachelor διοίκησης επιχειρήσεων και τώρα κάνω μεταπτυχιακό πάνω στη λογιστική φορολογία και Χρημ. Διοικηση.
Προς όσους δουλεύετε ήδη σε big 4: τι θα προτείνατε να κάνω ώστε να φτάσω πιο κοντά στον στόχο μου; Σεμινάρια; αλλά skills?

πως μπορώ δηλαδή να κάνω το cv μου ικανό για υποψήφιο μιας τέτοιας θέσης.

υ.γ please όχι εκφράσεις τύπου: μην κοιτάς για big 4 γιατί δεν είναι αυτό που φαίνεται κτλ

μονο positive vibes και tips.

ευχαριστώ.

Αρχικά στείλε βιογραφικά, και δες τις αγγελίες τι ζητάνε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/5/2021 στις 2:14 ΜΜ, DimitrisCh_97 είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Εδώ και 2 χρόνια έχω θέσει ως στόχο να εργαστώ σε μια εταιρία από τις big 4 (ιδανικά) ή σε άλλες ελληνικές συμβουλευτικές εταιρίες.

Δυστυχώς δεν έχω συναφή εμπειρία γύρω από το  consulting και τα financial services που θέλω να εργαστώ σε αυτά τα τμήματα.

παρολα αυτά, έχω εμπειρία μόνο σε πωλήσεις.

ακαδημαϊκά έχω ένα bachelor διοίκησης επιχειρήσεων και τώρα κάνω μεταπτυχιακό πάνω στη λογιστική φορολογία και Χρημ. Διοικηση.
Προς όσους δουλεύετε ήδη σε big 4: τι θα προτείνατε να κάνω ώστε να φτάσω πιο κοντά στον στόχο μου; Σεμινάρια; αλλά skills?

πως μπορώ δηλαδή να κάνω το cv μου ικανό για υποψήφιο μιας τέτοιας θέσης.

υ.γ please όχι εκφράσεις τύπου: μην κοιτάς για big 4 γιατί δεν είναι αυτό που φαίνεται κτλ

μονο positive vibes και tips.

ευχαριστώ.

Στο consulting νομίζω δεν έχουν πολλούς junior οι ομάδες και χωρίς εμπειρία είναι λίγο θέμα τύχης αν θα προκύψει θέση να μπεις. Εγώ μπήκα από σπόντα Financial Services. Το προπτυχιακό σου είναι από ΤΕΗ; Με μεταπτυχιακό πάντως είναι σίγουρα εφικτό να μπεις ίσως και σαν semi-senior. Οι πιο πολλοί μπαίνουν μετα το πτυχίο στα Tax - Audit.

Γενικά δεν είναι μυστικό οι θέσεις τους. Ανά πάσα στιγμή μπορείς να στείλεις βιογραφικό, και να δεις και στις σελίδες τους ή το LinkedIn τι ανοιχτές θέσεις υπάρχουν.

Επεξ/σία από Pankar95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...