Προς το περιεχόμενο

Τατουαζ


Triakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα σε ολους. Περασαν 2 χρονια μεχρι να βρω ενα σχεδιο που μου αρεσει και εν τελη παω στον ταττου αρτιστ και του λεω θελω αυτο στα πλευρα. Μου λεει πως καλυτερα να μην το κανω στα πλευρα γιατι θα πεθανω απο τον πονο επειδη εχει πολυ λεπτομερεια και το πιο πιθανο ειναι να το αφησω στην μεση και να εχω πανω μου μια μουτζουρα. Μου ειπε πως αν παω στους αλλους δεν θα στο κανουν ιδιο αλλα δεν θα σε πονεσει τοσο. Αλλα εγω τον εμπιστευομαι αυτον γιατι ολοι οι γνωστοι μου εκαναν σε αυτον και ειναι παρα πολυ καλος. Τι λετε να κανω; Να το ρισκαρω; Υπαρχει περιπτωση να το αφησω στην μεση απο τον πονο; Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σορρυ για το οφτοπικ αγαπητέ αλλά πάντα το είχα απορία με τα Τάτου γιατί δε Βαράνε  μια τοπική να τελειώνει η υπόθεση, αφού προηγουμένως έχει δώσει γραπτή συναίνεση ο πελάτης για αποφυγή αλλεργικών αντιδράσεων κτλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ αυτο που ξέρω είναι πως στην Ferrari δεν κολλάμε αυτοκόλλητα.....
τώρα αν έχεις κάνα Σταρλετακι go for it !  
:P  :P :P 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, hexenlord είπε

Σορρυ για το οφτοπικ αγαπητέ αλλά πάντα το είχα απορία με τα Τάτου γιατί δε Βαράνε  μια τοπική να τελειώνει η υπόθεση, αφού προηγουμένως έχει δώσει γραπτή συναίνεση ο πελάτης για αποφυγή αλλεργικών αντιδράσεων κτλ;

γιατί ενδεχομένως αυτό θα θέλει γιατρό

 

ποιος θα πληρώσει να έχει αναισθησιολόγο σε τατουατζίδικο; 

 

αλλά πέρα από αυτό (για το οποίο δεν έχω ιδιαίτερη ιδέα σχετικά δηλαδή με το αν ,ποιος, πού μπορεί να κάνει ενέσεις αναισθησίας, θέλω να πιστεύω πάντως ότι όχι ο καθένας) νομίζω ότι πρέπει να υπάρχει και η εμπειρία του πόνου, ώστε να έχει μετά ο κάθε τυχαίος τύπος που βαράει τατού προκειμένου να τονίσει τη μοναδικότητά του να έχει να πει μια ιστορία πώς έζησε τον πόνο, πώς ήταν η εμπειρία, πόσο βαθύ και ψαγμένο είναι όλο αυτό το σκηνικό, πνευματικό ίσως κτλ κτλ 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, PCAPTURES είπε

 

 

7 λεπτά πριν, PCAPTURES είπε

Η λύση ειναι απλή για τα "δύσκολα"σημεία....  https://tattooshop.gr/product/numb-skin-cream/

Ευχαριστω φιλε μου θα το κοιταξω

Επεξ/σία από Triakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 24/09/2019 at 08:34, hexenlord said:

Σορρυ για το οφτοπικ αγαπητέ αλλά πάντα το είχα απορία με τα Τάτου γιατί δε Βαράνε  μια τοπική να τελειώνει η υπόθεση, αφού προηγουμένως έχει δώσει γραπτή συναίνεση ο πελάτης για αποφυγή αλλεργικών αντιδράσεων κτλ;

Καπου ειχα διαβασει πριν καιρο οτι δεν γινεται γιατι σου αλλοιωνεται το ταττου και δεν βγαινει ίδιο ή κατι τετοιο..

 

On 24/09/2019 at 10:19, nikoslion said:

ας στο κανει χωρις μελανι μερικα λεπτα. Αν το αντεχεις του λες βαλε μελανι και ξεκινα

ευχαριστω φιλε δεν το σκεφτηκα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nikoslion είπε

ας στο κανει χωρις μελανι μερικα λεπτα. Αν το αντεχεις του λες βαλε μελανι και ξεκινα

Τα πρώτα λεπτά δεν πονάνε τόσο, μετά από 1-2 ώρες που όλη η περιοχή είναι ερεθισμένη θα αντέχει τον πόνο;

Στο μέρος που θέλει να το κάνει πονάει πάρα πολύ μα πάρα πολύ.

111435-tattoo-pain-scale-male-1296x1680-body-1296x1533.jpg

Επεξ/σία από zmaskos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκα μου, τα ιδια ελγα και εγω παω να κανω στο ποδι πισω στη γαμπα τωρα....λεω σιγα μν πονεσω....μ Μ****Σε τα ραμματα!!!

το εχω ΜΙΣΟ 4χρονια τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, ciyo είπε

περασε η μοδα των τατουαζ. Μη κανεις τιποτα μονιμο στο σωμα σου.

Μπορεί βρε το παιδί να μν το κάνει για την "ΜΟΔΑ" άλλα επειδή έτσι το θελει,σιγουρα έχει επηρεαστεί από την μόδα που υπήρχε άλλα άμα είναι κάτι συμβολικό για εκείνον...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, petradakkiii είπε

μαγκα μου, τα ιδια ελγα και εγω παω να κανω στο ποδι πισω στη γαμπα τωρα....λεω σιγα μν πονεσω....μ Μ****Σε τα ραμματα!!!

το εχω ΜΙΣΟ 4χρονια τωρα

πςς μ@λ@κια δεν με κοβω για πλευρα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Πονάνε ωρέ τα παλικάρια;

 

23 λεπτά πριν, Triakis είπε

πςς μ@λ@κια δεν με κοβω για πλευρα 

ηθελε και η δικια μου να κανει στα πλευρα...τα ιδια της ειπε ..!!

μα και εσυ πλευρα ρε φιλε?εγω το βρεισκω λιγο "γκομενιστικο"

δικια μου αποψη παντα

καντο αλλου

πλατη πχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, PCAPTURES είπε

Η λύση ειναι απλή για τα "δύσκολα"σημεία....  https://tattooshop.gr/product/numb-skin-cream/

«5% Lidocain,5% Prilocaine,3% Benzocaine and 1% Epinephrine»

Άντε και το ΕΚΑΒ κερασμένο βρε. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...