Προς το περιεχόμενο

Τατουαζ


Triakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μιας και λετε για τατου, ξερετε κανενα αξιοπιστο "μαγαζι" για αφαιρεση και σχετικη εμπειρια? εχω ενα πολυ παλιο (20 χρονια) που εχει ξεθωριασει αρκετα και θα θελα να χτυπησω μια καλυτερη/λιγο διαφορετικη  version του απο πανω. δε θελω cover.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

25 λεπτά πριν, petradakkiii είπε

ηθελε και η δικια μου να κανει στα πλευρα...τα ιδια της ειπε ..!!

μα και εσυ πλευρα ρε φιλε?εγω το βρεισκω λιγο "γκομενιστικο"

δικια μου αποψη παντα

καντο αλλου

πλατη πχ

εμενα αδερφε στην πλατη μου φαινεται λιγο γκομενιστικο..χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Triakis είπε

εμενα αδερφε στην πλατη μου φαινεται λιγο γκομενιστικο..χαχαχα

ισως...βεβαια δεν ξερω για το σχεδιο μιλαμε...αλλα αμα ειναι τιποτα γραμματακια στα πλευρα ειναι 100% γκομενιστικο χαχαχα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, petradakkiii είπε

ισως...βεβαια δεν ξερω για το σχεδιο μιλαμε...αλλα αμα ειναι τιποτα γραμματακια στα πλευρα ειναι 100% γκομενιστικο χαχαχα

χαχαχα οχι προφανως, μια μεγαλη μεδουσα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 ώρες πριν, hexenlord είπε

Σορρυ για το οφτοπικ αγαπητέ αλλά πάντα το είχα απορία με τα Τάτου γιατί δε Βαράνε  μια τοπική να τελειώνει η υπόθεση, αφού προηγουμένως έχει δώσει γραπτή συναίνεση ο πελάτης για αποφυγή αλλεργικών αντιδράσεων κτλ;

Ανεξάρτητα με το ιατρικό/νομικό κομμάτι η αναισθησία επηρεάζει το δέρμα/αίμα αν θυμάμαι καλά και δεν κάθεται το μελάνι.

3 ώρες πριν, zmaskos είπε

Τα πρώτα λεπτά δεν πονάνε τόσο, μετά από 1-2 ώρες που όλη η περιοχή είναι ερεθισμένη θα αντέχει τον πόνο;

Στο μέρος που θέλει να το κάνει πονάει πάρα πολύ μα πάρα πολύ.

111435-tattoo-pain-scale-male-1296x1680-body-1296x1533.jpg

Πολυ σχετικό το τσαρτ. Εχω σε ολα τα σημειο που εχει με κοκκινο απο πλευρα και κατω. Κουτεπιε με γαργαλούσε, κώλο με ξέσκισε, γόνατο με πόνεσε μετα απο 1 ωρα χτύπημα (1 ώρα μονο στο γόνατο) και η μόνη φόρα που σταμάτησα σε τατουάζ. Καλάμι καποιες φορες πονούσε κάποιες οχι

1 ώρα πριν, duende είπε

μιας και λετε για τατου, ξερετε κανενα αξιοπιστο "μαγαζι" για αφαιρεση και σχετικη εμπειρια? εχω ενα πολυ παλιο (20 χρονια) που εχει ξεθωριασει αρκετα και θα θελα να χτυπησω μια καλυτερη/λιγο διαφορετικη  version του απο πανω. δε θελω cover.

ΕΛα σε πμ αν θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Triakis είπε

χαχαχα οχι προφανως, μια μεγαλη μεδουσα ειναι

αστα αυτα γραμματακια θες να κανεις μουχριτσα χαχαχαχ  τα φιλια μου φιλε ¨*

καντο στο στερνο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, duende είπε

μιας και λετε για τατου, ξερετε κανενα αξιοπιστο "μαγαζι" για αφαιρεση και σχετικη εμπειρια? εχω ενα πολυ παλιο (20 χρονια) που εχει ξεθωριασει αρκετα και θα θελα να χτυπησω μια καλυτερη/λιγο διαφορετικη  version του απο πανω. δε θελω cover.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Talepwros είπε

εγω στεναχωριεμαι για μενα που ειμαι τοσο ταλεπωρος και δεν εχω μια στιγμη που να άλλαξε τη ζωη μου να την κανω τατουάζ. 

Κάνε τον εαυτό σου με ταλαίπωρη φάτσα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Talepwros είπε

εγω στεναχωριεμαι για μενα που ειμαι τοσο ταλεπωρος και δεν εχω μια στιγμη που να άλλαξε τη ζωη μου να την κανω τατουάζ. 

Χτυπα τον παισιο να εχεις και την ευλογια του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και στα δύο πλευρά. Ένα μικρό κι ένα κάπως μεγάλο. Πονάει αρκετά, αλλά αντέχεται. Στο μεγάλο, που έχει και αρκετές λεπτομέρειες κάναμε 3 διαλείμματα, 5-10 λεπτών. Το τελευταίο μισάωρο με δυσκόλεψε λίγο περισσότερο.

Για τον πόνο δε βάζουν κάτι από όσο μου έχουν πει μερικοί artists και έχω ακούσει γενικά τριγύρω, για να καταλάβουν αν χτυπήσουν κανένα νεύρο (απ τις φωνές που θα βάλει ο άτυχος) και να σταματήσουν πριν κάνουν ζημιά. Δεν ξέρω αν ισχύει ή είναι urban legent.

Γενικότερα δε μπορώ να πω για κανένα απ' όσα έχω ότι με ζόρισε τόσο που να σκέφτηκα να το αφήσω στη μέση, μόνο αν έκανα κάτι πολύ μεγάλο, θα το έσπαγα σε sessions.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, duende είπε

μιας και λετε για τατου, ξερετε κανενα αξιοπιστο "μαγαζι" για αφαιρεση και σχετικη εμπειρια? εχω ενα πολυ παλιο (20 χρονια) που εχει ξεθωριασει αρκετα και θα θελα να χτυπησω μια καλυτερη/λιγο διαφορετικη  version του απο πανω. δε θελω cover.

 

https://www.thiriotattooremoval.com/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, gia_nnis είπε

Τι φάση ο τυπάς; Δεν κάθισα να δω το βίντεο αλλά από το thumbnail φαίνεται ο τύπος ή να είναι σε κάποια συμμορία ή να είναι σε κανένα chopper club ή βαρυποινίτης.. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Άμα ξεκινήσει και στο χτυπάει δοκιμαστικά χωρίς μελάνι δεν παιζει να του πεις δεν πονάω, ενταξει τωρα βαλε μελάνι. Θα σηκωθείς και θα φύγεις τρέχοντας. Ενω αν ξεκινήσεις κανονικά θα βελάξεις απο τον πόνο αλλά δεν θα μπορείς να το αφήσειςστη μέση. Και εντάξει πονάει, αλλα κανενας δεν πέθανε απο τον πόνο. Βέβαια αν σου πήρε 2 χρόνια να βρείς το σχέδιο μάλλον θα σου πάρει καμιά δεκαετία να το πάρεις απόφαση να το κάνεις. Δεν παίζει ρόλο το σχέδιο τόσο αλλά το στυλ του ταττου. Αν είναι κανένα old school που θέλει χοντρες γραμμες, πονάει λίγο περισσότερο γιατί έχει πιο χοντρές βελόνες, αν είναι απο αυτά τα τέλεια που είναι σαν έργα τέχνης πονάει λιγότερο. Επίσης δεν πονάνε όλοι το ίδιο σε όλα τα σημεία, οπότε μπορεί εγώ να πεθάνω απο τον πονο στη γαμπα πχ και εσένα να σε παίρνει ο υπνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...