Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi ανακοίνωσε το Mi 9 Pro με Snapdragon 855+ και μπαταρία 4000mAh


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, veider είπε

Το καλό έγινε καλύτερο ( για να μη πω τέλειο )

miui έμεινε να φτιάξει και είναι αρχηγός (αν και αυτό είναι δύσκολο κομματάκι αλλα δεν πειράζει )

 

αν η συσκευή ήταν andorid one ΧΘΕΣ θα το είχα πάρει

Επεξ/σία από Black Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, efstratios1982 είπε

Καλα μην είσαι υπερβολικός.

Ναι αδιαβροχοποιηση θες αν τυχει ένα ατύχημα και πεσει επανω νερό. Πχ ποτηρι νερο σε καφετέρια. Και αν το δεις και απο την αλλη μερια ζηταει ενα σεβαστο ποσο. Γιατι οταν το προσφερουν αλλοι στην ιδια τιμη, εγω να μη το εχω?

Micro sd... Ναι. Θελω να εχω τις φωτογραφιες μου παντου. Και οχι μεσα στο κινητο μου. Εννοω εσωτερικη μνημη. Εσυ δε το θες αυτο,γιατι ομως να μην εχω αυτη την επιλογή? Δεν εχουνε ολοι τα ιδια κριτήρια...

Θυρα ακουστικών. Εμενα δε με βολευουν τα Bluetooth...κακο ειναι που τη θελω?

Οπως φαινεται ειναι ενα πολυ καλο τηλέφωνο. Δεν ειναι λογικο όμως καθε 3 και λιγο να βγαζει ναυαρχίδα. Περυσι πχ στο poco ειχε δωσει ραδιοφωνο και SD. Εδω γιατι να μη τα δώσει?

Οσο για το 5G...που αναφέρεις, δεν ειναι διαθεσιμο στην Ελλάδα ακομα....

Επισης ενω το κινητο είναι τέρας, 4G+ θα παίζει Ελλάδα?οχι 4G, αλλα 4G+

Splash proof είναι μην μπερδεύεις τα πράγματα. Ένα ποτήρι δεν του κάνει τπτ .τα υπόλοιπα έχουν συζητηθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως πολύ πιο ωραίο design οθόνης σε σχέση με την/τις τρύπες των S10, οτι χειρότερο. 😝

Ούτε notch, ούτε waterdrop καταρράκτης style η υδρορροή style. 😆

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rocco84 είπε

Αυτο το MiUi.... δυσπεπτο...

σαν εμφάνιση μια χαρά είναι αλλά κατακλύζεται από bugs (θα μου πεις όλα έχουν και ναι θα εχεις δίκαιο... με μια εξαίρεση απο update se update ένα λύνει άλλα 10 αποκτά καποιες δυσλειτουργίες κλπ μόνιμες που σου κάνουν την ζωή δύσκολη μεχρι να το σεταρεις (με λίγα λογία οχι Out of the box εμπειρία)

ακριβός τα ίδια ήταν και η huawei με μοναδική διαφορά έσκασε σοβαρότατα ποσά στο τμήμα software και με σταθερούς ρυθμούς μέσα σε 3 χρονακια ήταν το ποιο σταθερό os εκεί έξω (κρίμα που πλέον είναι στα αζήτητα λογο ban)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, UnlockedEvolution είπε

Και κάπως έτσι "διαλύει" τον ανταγωνισμό με συνοπτικές διαδικασίες...

Διαλύει τον εσωτερικό ανταγωνισμό με την αριθμό 23554 ναυαρχίδα της για φέτος ( με διάφορες του τύπου έχει κόκκινο power button )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vargas είπε

Splash proof είναι μην μπερδεύεις τα πράγματα. Ένα ποτήρι δεν του κάνει τπτ .τα υπόλοιπα έχουν συζητηθεί

Ανακοίνωσε η Xiaomi κάποιο δείκτη αντοχής σε νερό και σκόνη? 

Λένε πουθενά ip53 πχ? Πως το συμπέρανες ότι είναι splash proof? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, devanir είπε

Με λίγα παραπάνω χρήματα παιρνει κανείς σειρά S με το υπέροχο OneUi της Samsung. 

Μακριά από miui, το πλέον άθλιο Android skin, τόσο σε λειτουργικό όσο και αισθητικό επίπεδο.

Απορώ γιατί η Ξιαομι το παλεύει με "ναυαρχίδες", θα έπρεπε να βγάζει μόνο mid και low range συσκευές για τα μπατιρακια που τις αγοράζουν με τις κούτες.

Αφου το λεει ο ντιβανις του insomnia ετσι θα ναι... στειλε τους αγορι μου πλανο ν κινηθουν σωστα τα επομενα χρονια εκει στην σαομι τα κινεζακια... στα αλλα το υπεροχο!? :D oneui παιζει να γελαει και ο ceo της σαμυ διαβαζοντας το απο το iphone του... το «αθλιο» απο την αλλη miui που σας γλενταει αποδεδειγμενα και σε αισθητικη και σε λειτουργικοτητα εκανε εμας τα μπατιρακια να αφησουμε τα ios κι τις κορεες που πληρωναμε 700αρια τοσα χρονια και να γινουμε μπατιρακια (ασχετα που καποιοι απο μας μπορουμε να αγορασουμε μετοχες τους, εξαλλου ειναι αποδεδειγμενο οτι ο φοιτητακος με το note 10 και το 11 pro κ καρτοσυμβολαιο ανηκει στο πανω στρωμα και οχι στην πλεμπα με τοσο δυνατα status symbol που κραταει... τι οχι!? Αφου ολοι ξερουν οτι το ν χεις ιδιο κινητο με τον θειο π χει το εργοστασιο σε βαζει στην ιδια κοινωνικη ταξη γατακια..) Σορυ για το μακρυναρι αλλα προτιμησα να γραψω αυτο αντι να πλυνω με χλωρινη τα ματια μου ν φυγει αυτο που διαβασα, και δεν μ ενδιαφερει αν θα μπεις η οχι στον κοπο ν απαντησεις εγω δεν εχει νοημα ν γινω κ αλλο γραφικος κ δεν θα το κανω... επισης δεν θελω να ζεσταθει ο exynos σου να εχουμε τπτ throttling βραδιατικα...

Επεξ/σία από NickAlfista
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα εχει βγαλει τοσες συσκευες φετος που ειναι λιγο awkward σχεδον σε ολες τις κατηγοριες. Σε μια φαση μετανιωσα που πηρα το redmi note 7 μιας και σε 3 μηνες απο την κυκλοφορια του στην Ελλαδα ανακοινωσαν αλλα 3-4 μοντελα στα ιδια σχεδον χρηματα με λιγο καλυτερες επιδοσεις αλλα μετα πραγματικα σταματησα να ασχολουμαι. Νομιζω λιγο μπερδευεται ο καταναλωτης με ολα αυτα και δεν ειναι καλο, ποσο μαλλον εμεις που ψιλοασχολουμαστε κιολας, φαντασου ο ασχετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Black Demis είπε

miui έμεινε να φτιάξει και είναι αρχηγός (αν και αυτό είναι δύσκολο κομματάκι αλλα δεν πειράζει )

αν η συσκευή ήταν andorid one ΧΘΕΣ θα το είχα πάρει

Μα έτσι το θέλουν το MIUI.

Το περιθώριο κέρδος του είναι ανύπαρκτο από το hardware (<5%), στοχεύουν στο cash flow και στα services.

Αυτή είναι η xiaomi.

12 λεπτά πριν, tsibosp είπε

Πραγματικα εχει βγαλει τοσες συσκευες φετος που ειναι λιγο awkward σχεδον σε ολες τις κατηγοριες. Σε μια φαση μετανιωσα που πηρα το redmi note 7 μιας και σε 3 μηνες απο την κυκλοφορια του στην Ελλαδα ανακοινωσαν αλλα 3-4 μοντελα στα ιδια σχεδον χρηματα με λιγο καλυτερες επιδοσεις αλλα μετα πραγματικα σταματησα να ασχολουμαι. Νομιζω λιγο μπερδευεται ο καταναλωτης με ολα αυτα και δεν ειναι καλο, ποσο μαλλον εμεις που ψιλοασχολουμαστε κιολας, φαντασου ο ασχετος.

Δεν θα σταματήσουμε την πρόοδο για να νιώθεις up-to-date εσύ.

Άλλος έχεις BIC κατασκευής 2019 και άλλος Mont Blanc συλλεκτική του 1932.

Στο κάτω-κάτω της γραφής ...το περιεχόμενο μετράει :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ChownTuen είπε

Δεν θα σταματήσουμε την πρόοδο για να νιώθεις up-to-date εσύ.

Άλλος έχεις BIC κατασκευής 2019 και άλλος Mont Blanc συλλεκτική του 1932.

Στο κάτω-κάτω της γραφής ...το περιεχόμενο μετράει :-)

Ναι βεβαια ειναι πως αντιλαμβανεται καποιος την προοδο. Δεν νομιζω να ειναι προοδος να βγαζεις 10 συσκευες το χρονο στην ιδια κατηγορια που οι μισες μην λεω και πολλες ειναι σχεδον οι ιδιες με μικροδιαφορες της ταξης του +10% σε επιδοσεις. Επισης πιο εξω δεν μπορουσες να πεσεις χαχα εγω με το up2date εντελως ξενοι. Συσκευες θελω τιμιες να κανουν την δουλεια τους αναλογα με αυτα που θελω με μια πολυ καλη τιμη και μια τιμια υποστηριξη. Γιαυτο το λογο παω και Xiaomi αλλωστε.Με το 7αρι ειμαι ικανοποιημενος , βλεπω καποια ψιλοκολληματακια μερικες φορες ανευ λογου βεβαια με τα gesture αλλα οκ,καποια στιγμη θεωρω θα διορθωθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsibosp είπε

Ναι βεβαια ειναι πως αντιλαμβανεται καποιος την προοδο. Δεν νομιζω να ειναι προοδος να βγαζεις 10 συσκευες το χρονο στην ιδια κατηγορια που οι μισες μην λεω και πολλες ειναι σχεδον οι ιδιες με μικροδιαφορες της ταξης του +10% σε επιδοσεις. Επισης πιο εξω δεν μπορουσες να πεσεις χαχα εγω με το up2date εντελως ξενοι. Συσκευες θελω τιμιες να κανουν την δουλεια τους αναλογα με αυτα που θελω με μια πολυ καλη τιμη και μια τιμια υποστηριξη. Γιαυτο το λογο παω και Xiaomi αλλωστε.Με το 7αρι ειμαι ικανοποιημενος , βλεπω καποια ψιλοκολληματακια μερικες φορες ανευ λογου βεβαια με τα gesture αλλα οκ,καποια στιγμη θεωρω θα διορθωθουν.

Πρόοδος δεν υπάρχει μόνο προς τον καταναλωτή αλλά και προς την εταιρεία. Αν με το άνοιγμα νέας γραμμής παραγωγής, η εταιρεία πετυχαίνει καλύτερα οικονομικά ή άλλα μεγέθη και κλίμακες είναι πρόοδος.

Η τιμιότητα ενός προϊόντος δεν μπορεί να σχετίζεται με το αν γεννήθηκε νέο προϊόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...