Προς το περιεχόμενο

[Κράνος] Caberg Droid Flip-up


iamlost

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Το συγκεκριμένο κράνος δύσκολα πέφτει κάτω από 220ευρώ. Εδώ κοστίζει 150E + 15Ε μεταφορικά.

Επεξ/σία από iamlost
  • Like 12
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω το ίδιο σε brushed gun metal. 280 αγορασμένο βαρύ κ ογκώδες κ σε μεγάλες ταχύτητες θορυβώδες 

Αλλά 

Έχει ωραία κρύσταλλα 

Στιβαρό πολύ ακόμα κ ανοιχτό και χωρίς τρεξίματα 

Το σαγόνι κλειδώνει πάνω οπότε δεν πέφτει με τίποτα 

Άσχημα πανέμορφο 

Έχει χώρο αρκετό στα αυτιά οπότε μπορείς να βάλεις άνετα bt ακουστικά κράνους 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπράβο φίλε σου. 

Ωραία προσφορά. 

Όχι για το συγκεκριμένο αλλά θεωρώ καλό να ανεβαίνουν και τέτοιες προσφορές

Επεξ/σία από denthnpalevw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mourgolukos είπε

Έχω το ίδιο σε brushed gun metal. 280 αγορασμένο βαρύ κ ογκώδες κ σε μεγάλες ταχύτητες θορυβώδες 

Αλλά 

Έχει ωραία κρύσταλλα 

Στιβαρό πολύ ακόμα κ ανοιχτό και χωρίς τρεξίματα 

Το σαγόνι κλειδώνει πάνω οπότε δεν πέφτει με τίποτα 

Άσχημα πανέμορφο 

Έχει χώρο αρκετό στα αυτιά οπότε μπορείς να βάλεις άνετα bt ακουστικά κράνους 

Γνωρίζεις αν στα λεφτά αυτά υπάρχει κάποιο άλλο επώνυμο που να είναι αρκετά ελαφρύτερο; Ρωτάω γιατί λόγο αυχένα ταλαιπωριεμαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε φλιπ απ ελαφρύτερο δύσκολα θα βρεις 

Σε φουλ φεις η σε ανοιχτό θα βρεις ελαφρύτερο 

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πας σε ένα μαγαζί κ να τα πιάσεις στα χέρια σου κ να τα φορέσεις να δεις  ποιο σου κάθεται καλύτερα. Δεν είναι απαραίτητο να το αγοράσεις κιόλας αλλά πολλά μαγαζιά κάνουν προσφορές που δεν αναφέρονται στο Σκρουτζ 

Πέρυσι που πήρα το παραπάνω, στο μαγαζί το είχαν στα 350 και μου έκαναν προσφορά να το πάρω σε τιμή σκρουτζομαγαζου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, StigmaX είπε

Γνωρίζεις αν στα λεφτά αυτά υπάρχει κάποιο άλλο επώνυμο που να είναι αρκετά ελαφρύτερο; Ρωτάω γιατί λόγο αυχένα ταλαιπωριεμαι. 

Υπαρχει φιλε μ ελαφρυτερο.. Στο λεω γιατι και το δικο μου ειναι 1.5kg και του αδελφου μ flip up ειναι 1.1 ή 1kg  δεν θυμαμαι ακριβως.. Σιγουρα οχι σε αυτα τα λεφτα.. Αλλα αν εχεις θεμα μην το παρει γιατι κ εγω υποφερω με το δικο μ και ειναι και 50 γραμμαρια πιο ελαφρυ απο της προσφορας.. Κλαϊν μαϊν θα μ πεις τα 50 απλα στο αναφερω

18 ώρες πριν, mourgolukos είπε

Έχω το ίδιο σε brushed gun metal. 280 αγορασμένο βαρύ κ ογκώδες κ σε μεγάλες ταχύτητες θορυβώδες 

Αλλά 

Έχει ωραία κρύσταλλα 

Στιβαρό πολύ ακόμα κ ανοιχτό και χωρίς τρεξίματα 

Το σαγόνι κλειδώνει πάνω οπότε δεν πέφτει με τίποτα 

Άσχημα πανέμορφο 

Έχει χώρο αρκετό στα αυτιά οπότε μπορείς να βάλεις άνετα bt ακουστικά κράνους 

+1 like στο ασχημα πανεμορφο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

Γιατί να πάρει κάποιος flip up κι όχι full face που είναι πιο ελαφριά και πιο ασφαλή;

Φίλε μου τα φλιπ απ είναι εξίσου ασφαλή μιας και παίζει ο παράγοντας ότι πληρώνεις παίρνεις στα κράνη.

Προσωπικά προτιμώ το φλιπ απ διότι δεν χρειάζεται να το βγάζω σε κάθε στάση που κάνω, και χρησιμοποιείται και σαν καλοκαιρινό και σαν χειμερινό και είναι πιο άνετο γενικότερα 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, mourgolukos είπε

Φίλε μου τα φλιπ απ είναι εξίσου ασφαλή

Δεν νομίζω με όλο το συμπάθιο. Σκέψου λίγο το σαγόνι σου και γενικότερα όλο το πρόσωπο σου σε περίπτωση πτώσης. Δεν πρέπει να βάζουμε το ποσό βολεύει και στο βάζε βγάζε πάνω από την ασφάλεια μας. Πάντα όρθιος αδερφέ 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω διαβάσει έρευνα σχετικά με αυτά, δεν τα βγάζω από το μυαλό μου

Κλειστό είναι το ίδιο δυνατό με ένα κλειστού τύπου κ ανοιχτό το ίδιο δυνατό με ένα ανοιχτού τύπου 

Και πάλι η ποιότητα κατασκευής παίζει ανάλογα το τι πληρώνεις 

Πάντα όρθιοι εννοείται 

Varaderistas out 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παγίδα με τα flip up είναι ότι παρασύρεσαι και το χρησιμοποιείς ανοιχτό, επειδή "βολεύει". Και με τέτοια χρήση (ανοιχτό),  η προστασία που παρέχει είναι ελάχιστη.

Είχα χρόνια flip up αλλάζοντας διαδοχικά  Airoh, Nolan, Caberg, θεωρώντας ότι δεν μπορώ να συνηθίσω τα κλειστά, μέχρι που τελικά πήρα κλειστό. Μια χαρά συνηθίζεται τελικά, και μια χαρά μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και καλοκαίρι, εφόσον πρωταρχικό ζητούμενο είναι η ασφάλεια, και όχι τι βολεύει.

Πάντως το βάρος του συγκεκριμένου θεωρώ ότι είναι φυσιολογικό για την κατηγορία του. Από εκεί και πέρα γνώμη μου πως αγορά κράνους, χωρίς έστω μια επίσκεψη πριν σε κάποιο κατάστημα για δοκιμή κατά πόσο κάθεται καλά στο εκάστοτε κεφάλι, πόσο σφιχτό είναι πόσο βαρύ κλπ δεν νοείται. Το κράνος θέλει δοκιμή πριν την αγορά. Ακόμα και αν αυτή γίνει στη συνέχεια ηλεκτρονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, apotsi είπε

Υπάρχουν άλλα site με φτηνές τιμές για κράνη;

Fc-moto.de 

Γερμανία μεν αλλά πολλές καλές και οικονομικές επιλογές ...

Αν και το σωστό κατά την γνώμη μου πας σε κατάστημα για κράνος , άλλωστε δεν ειναι το νόημα του κράνους η ομορφιά η το πιο φθηνό αλλά κάτι σωστό για τις ανάγκες σου με πραγματική προστασία .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά μη μας πιάσουν και τον ποπο. Δυστυχώς ακόμα εδώ στην Ελλάδα είναι πανάκριβα τα κράνη. Τώρα είπαν ότι θα μειώσουν το ΦΠΑ. Άντε να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...