Προς το περιεχόμενο

[Κράνος] Caberg Droid Flip-up


iamlost

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ προσωπικά είχα το Nolan N100 και μετά πήγα σε Schubert. Τα ανοιχτά είναι πολύ πιο βολικά σε αρκετές περιπτώσεις, αλλά και πιο βαριά. Τα manual ΚΑΙ των δύο έγραφαν ότι δεν πρέπει να χρησιμοποιούνται ανοιχτά. Ένα πολύ σημαντικό σημείο που πρέπει να έχετε γενικά υπόψιν, είναι η σήμανση στο σαγόνι. Αν η σήμανση είναι P, το κράνος (κλειστό εννοείται) προστατεύει και το σαγόνι. Αν η ένδειξη είναι NP, το σαγόνι δεν προστατεύεται επαρκώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Orestis_G είπε

Εγώ προσωπικά είχα το Nolan N100 και μετά πήγα σε Schubert. Τα ανοιχτά είναι πολύ πιο βολικά σε αρκετές περιπτώσεις, αλλά και πιο βαριά. Τα manual ΚΑΙ των δύο έγραφαν ότι δεν πρέπει να χρησιμοποιούνται ανοιχτά. Ένα πολύ σημαντικό σημείο που πρέπει να έχετε γενικά υπόψιν, είναι η σήμανση στο σαγόνι. Αν η σήμανση είναι P, το κράνος (κλειστό εννοείται) προστατεύει και το σαγόνι. Αν η ένδειξη είναι NP, το σαγόνι δεν προστατεύεται επαρκώς.

Ποιό Schuberth πήρες; έχω το παλιό το Concept και δεν ξέρω τώρα τί να κάνω. Να πάω στο C3 ή στο C4 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To C2 είχα...δυστυχώς είμαι χωρίς δίκυκλο (οπότε και χωρίς αναβάθμιση κράνους) από το '09 που με τρακάρανε και χρεοκόπησε η καλή μου η ΑΣΠΙΣ Πρόνοια :(

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...