Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με φήμες, τα iPhone του 2020 θα διαθέτουν σχεδιασμό με στοιχεία από το iPhone 4


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρά, σε κάθε τοπικ που αφορά την Apple πρέπει να διαβάσεις 15 σελίδες που κάποιοι μαλώνουν με άλλους - για να υποστηρίξουν την επιλογή τους και να μειώσουν την επιλογή των άλλων - για να βρεις τα 5-6 σχόλια που ασχολούνται με το θέμα...

Μήπως οι moderators να αρχίσουν να μεταφέρουν σχόλια σε ξεχωριστό thread του τύπου Χ vs Y να ησυχάζουμε κι οι άλλοι;

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, d4ydr33m3r είπε

Kαι μακαρι να μοιαζει γιατι μου αρεσει πολυ το σχεδιο του. 

Επισης σε γενικοτερο πλαισιο να πω οτι προσωπικη αποψη ειναι οτι δεν ειναι καθολου ασχημο να επιστρεφουμε σε παλαιοτερα σχεδια ή εστω ελαφρα τροποποιημενα στις συγχρονες συνθηκες αν αυτα ειναι πετυχημενα.

Και το σχεδιο αυτο αποδεδειγμενα υπηρξε ενα απο τα πιο ομορφα και λατρεμενα σχεδια παγκοσμιως ..

Μα φυσικά, δεν σημαίνει ότι θα είναι copy-paste. Και εγώ πιστεύω ότι ήταν ένα από τα καλύτερα design, με ωραιο κράτημα στο χέρι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100 σχόλια, δεν αντέχω να τα διαβάσω 

Προσωπικά πάντως αν βγάλουν κινητό χωρίς bezel στο μέγεθος 5s / SE και νορμάλ τιμή (max 400) θα κάνω κωλοτούμπες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ελαφρυνω λιγο το κλιμα μια που μου αρεσε το βιντεακι (αλλα δεν ξερω πως μικραινω καπως το παραθυρο).

 

Επεξ/σία από KraLL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με έγκυρες πηγές οι πληροφορίες μου λένε πως η επόμενη γενιά iPhone θα είναι γρηγορότερη , λεπτότερη και ακριβότερη....Πέρα από τα specs και τις τιμές τους οφείλω να ομολογήσω πως σε design ήταν πάντοτε πιο μπροστά από όλους,αυτό μέχρι και φέτος...η σειρά Pro είναι απαράδεκτη με αυτή τη διάταξη καμερών...και αυτό το παραμύθι πως φέτος δεν έγιναν μεγάλες αλλαγές αλλά πώς από του χρόνου θα αλλάξει ολοκληρωτικά νομίζω πως ο κόσμος το βαρέθηκε...δεν είμαι και δε δηλώνω hater απλά πιστεύω πως κούρασε και αυτός ο λόγος που δε βλέπουμε πλέον αυτές τις ουρές έξω από τα καταστήματα τις ημέρες της κυκλοφορίας τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Spc1983 είπε

Το ποιο όμορφο iPhone με διαφορά   το 4.μακαρι να το αλλάξει..γιατι από το 6 και μετά είναι άσχημα ολαααα!! 

Το SE δεν σου άρεσε; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, sadvampire είπε

 Για μένα του χρόνου πέρα τις όλες ετήσιες αναβαθμίσεις , αν προσθέσει usb-c , φύγει το σεμεδακι ,προσθέσει και δακτυλικό αποτύπωμα μαζί με το face id , ολεντ οθόνες σε όλα της τα κινητά ,θα είναι μια πολύ καλή επιλογή  μαζί με την 5ετη υποστήριξη του λογισμικού της .Καλό μας κάνει που μειώνεται το μερίδιό της μπας και πάρει μπρος. Αλλιώς ακόμη 2500 mA μπαταρίες θα μας έδινε , ρετινες , 2γιγα ραμ κτλ κτλ .

 

Εχεις λαθος αντιληψη των πραγματων.

 

1) Οταν εχεις σοβαρο/γρηγορο face id οπως εχει το 11, το fingerprint reader ειναι αχρηστο. Μια εβδομαδα με face id και δεν μπορω να γυρισω πισω σε απλά insecure face unlock ή fingeprint readers.

 

2) Oι πωλησεις της Apple δεν ξερω τι κανουν, τα κερδη της ειναι θεοτρελα και φυσικα δεν ιδρωνει. Τριτη χρονια φετος με το ιδιο design και κλασικα ετη φωτος μπροστα σε κερδη απο τον δευτερο. Ουτε τον νιωθει τον ανταγωνισμο, παιζει μπαλα σχεδον μονη της στην high end κατηγορια.

 

3) Το android κοιμαται στην high end κατηγορια, τα διαφορα Samsung και  pixel ουτε που ακουμπανε, φανερά υποδεεστερα.

 

Αν αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα για τηλεφωνο, ειδικα σε σχεση με κατι πολυ ωραια φτηνοτερα android οπως τα oneplus ή τα xiaomi; Αλλη κουβεντα.

Aπλα, σε άλλες χωρες με 5πλασιους μισθους δεν αγχωνονται καν, γιαυτο και εχει φτασει να πουλαει η apple συσκευες του χιλιαρικου.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το 4άρι ήταν απο τα πιο όμορφα κινητά. μειονέκτημα τα απλά χτυπήματα που άφηναν μεγάλα σημάδια. 

Επεξ/σία από gregory22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειραζει που μου αρεσει? Θεωρω οτι θα ειναι πανεμορφο (και επιτελους λιγο διαφορετικο)

Οσο για τις πωλησεις , οτι και να κανει παλι πρωτη θα ειναι. 

Καλως η κακως ειναι η εταιρεια που εφερε τον ορο smartphone στην αγορα και αυτη η πρωτια της επιτρεπει να κανει οτι θελει.

Τωρα ως ποτε θα μπορει να το κανει αυτο ... αγνωστο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Nickthefish είπε

Σύμφωνα με έγκυρες πηγές οι πληροφορίες μου λένε πως η επόμενη γενιά iPhone θα είναι γρηγορότερη , λεπτότερη και ακριβότερη....Πέρα από τα specs και τις τιμές τους οφείλω να ομολογήσω πως σε design ήταν πάντοτε πιο μπροστά από όλους,αυτό μέχρι και φέτος...η σειρά Pro είναι απαράδεκτη με αυτή τη διάταξη καμερών...και αυτό το παραμύθι πως φέτος δεν έγιναν μεγάλες αλλαγές αλλά πώς από του χρόνου θα αλλάξει ολοκληρωτικά νομίζω πως ο κόσμος το βαρέθηκε...δεν είμαι και δε δηλώνω hater απλά πιστεύω πως κούρασε και αυτός ο λόγος που δε βλέπουμε πλέον αυτές τις ουρές έξω από τα καταστήματα τις ημέρες της κυκλοφορίας τους.

Κι εγώ νόμιζα ότι ήταν άσχημο. Μόλις το πήρα στα χέρια μου όμως είναι άλλη φάση και άλλαξα γνώμη. Έχει ένα δικό του ωραίο στυλ και αν η διάταξη των καμερών το κάνουν να έχει καλύτερες επιδόσεις (που έχει) τότε ας τις βάλουν όπως θέλουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, nikchris είπε

 

Εχεις λαθος αντιληψη των πραγματων.

 

1) Οταν εχεις σοβαρο/γρηγορο face id οπως εχει το 11, το fingerprint reader ειναι αχρηστο. Μια εβδομαδα με face id και δεν μπορω να γυρισω πισω σε απλά insecure face unlock ή fingeprint readers.

 

2) Oι πωλησεις της Apple δεν ξερω τι κανουν, τα κερδη της ειναι θεοτρελα και φυσικα δεν ιδρωνει. Τριτη χρονια φετος με το ιδιο design και κλασικα ετη φωτος μπροστα σε κερδη απο τον δευτερο. Ουτε τον νιωθει τον ανταγωνισμο, παιζει μπαλα σχεδον μονη της στην high end κατηγορια.

 

3) Το android κοιμαται στην high end κατηγορια, τα διαφορα Samsung και  pixel ουτε που ακουμπανε, φανερά υποδεεστερα.

 

Αν αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα για τηλεφωνο, ειδικα σε σχεση με κατι πολυ ωραια φτηνοτερα android οπως τα oneplus ή τα xiaomi; Αλλη κουβεντα.

Aπλα, σε άλλες χωρες με 5πλασιους μισθους δεν αγχωνονται καν, γιαυτο και εχει φτασει να πουλαει η apple συσκευες του χιλιαρικου.

 

 

Κι εγώ Apple fan είμαι αλλά κάπου πρέπει να βάζουμε όρια, να είμαστε αντικειμενικοί και να ερμηνεύουμε σωστά οικονομικά στοιχεία - καταστάσεις και όχι όπως μας συμφέρει.

Όταν οι πωλήσεις πέφτουν από χρόνο σε χρόνο σε σημείο που ο Cook δεν τις αναφέρει καν πλέον στα quarterly reports, όταν αναγκάζεται να ανακοινώνει μειωμένα sales forecasts μέσα στην χρονιά και ειδικά στην περίοδο των γιορτών, όπως έγινε πέρυσι, που υποτίθεται ότι είναι από τα πιο δυνατά quarter με καινουργια iPhone στην αγορα, όταν "φουσκώνει" τα κέρδη επειδή κάνει αυξήσεις τιμής στην συσκευή για να καλύψει την χασούρα όχι απλά ιδρώνει αλλά κάνει και μπάνιο με τον ιδρώτα. Η τακτική αυτή μακροπρόθεσμα μόνο κακό κάνει στην Αpple και ειδικά σε μια κατηγορία όπως τα smartphones που έχει χάσει το ενδιαφέρον του κοινού και δεν έχει να δώσει κάτι παραπάνω από έτος σε έτος παρά μόνο κάμερες και επεξεργαστές.

Βέβαια θα μου πεις ότι και οι άλλοι τα ίδια κάνουν με αυξήσεις τιμών στην high end κατηγορία και θα έχεις απόλυτο δίκιο. Αλλά ούτε αυτοί πουλάνε τα νούμερα που πουλάγανε. Το πανηγύρι τέλειωσε και απλά περιμένουμε πότε θα φτάσει σε τέτοια επίπεδα η πτώση που θα αναγκαστούν οι εταιρείες να προσγειώσουν τις τιμές στα παλιότερα επίπεδα των 800-1000 ευρώ για τις ναυαρχίδες τους. Αυτή την στιγμή κανένα κινητό από τα 1000 ευρώ και πάνω δεν μπορεί να δικαιολογήσει την ύπαρξη του όταν στην αγορά κυκλοφορούν φθηνότερα με παραπλήσια χαρακτηριστικά και απόδοση και από την Apple και από τις άλλες εταιρείες.

Για τις άλλες χώρες με τους 5πλασιους μισθούς τα πράγματα δεν είναι έτσι όπως γράφεις γιατί και διαφορετικό είναι το κόστος ζωής αλλά και έχουν άλλη νοοτροπία σχετικά με την διαχείριση του χρήματος. Επίσης στο εξωτερικό τα iPhones και γενικά τα ακριβά κινητά τα αγοράζουν σε πολύ χαμηλότερες τιμές έως τσάμπα γιατί έχουν χοντρές επιδοτήσεις από τους παρόχους, χώρια τις προσφορές που τρέχουν, και αυτά είναι που σώζουν και την κατάσταση όσον αφορά τα νούμερα που κερδίζουν η Apple, Samsung κτλ γιατί η πραγματικότητα είναι χειρότερη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...