Προς το περιεχόμενο

Λεντοταινια.


noobogadgetakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα σε ολους..εχω ενα προβληματακι..αγορασα πριν κατι χρονια λεντοταινια απο τα jumbo και πριν απο κατι μερες την βρηκα σε μια κουτα..το θεμα ειναι το εξης.η μπαταρια που ειχε μεσα το κοντρολακι του εχει τελειωσει.ειναι μια μπαταρια σαν χαπι.αλλα παρολο που εχω φαει τον κοσμο δεν βρισκω παρομοια.ολες ειναι στο ιδιο μεγεθος που βρισκω αλλα ειναι χοντρες για το κοντρολ.η συγκεκριμενη μπαταρια ναι μεν ειναι ιδιες με του εμποριου αλλα ειναι λεπτη σε μεγεθος και μπαινει συρταρωτη στο κοντρολ μεσα σε μια υποδοχη - συρταρι.μπορω εγω να την κανω την λεντοταινια να παιρνει ρευμα  κατευθειαν και να ανοιγει και να καταργησω τον μετασχηματιστη που εχει δεκτη επανω για το κοντρολ.;τι κανω;την πεταω;

Επεξ/σία από noobogadgetakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

€ 1,82  5%OFF | 10pcs brand new battery for PANASONIC cr2032 3v button cell coin batteries for watch computer cr 2032 For Toys Watches
https://s.click.aliexpress.com/e/khpuTYpK

 

€ 1,88  19%OFF | Panasonic Original 10PCS/LOT cr 2025 3V Lithium cr2025 Button Cell Batteries Coin Battery For LED Lights Toys Watches
https://s.click.aliexpress.com/e/tn6VoQuC

Επεξ/σία από Phoenix7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, noobogadgetakias είπε

μπορω εγω να την κανω την λεντοταινια να παιρνει ρευμα  κατευθειαν και να ανοιγει και να καταργησω τον μετασχηματιστη που εχει δεκτη επανω για το κοντρολ

έγραψες ένα κείμενο χωρίς στοιχεία (έστω μια φωτο ) Ας είναι Η λεντοταινια δουλεύει με χαμηλή τάση άρα αν εσύ καταργήσεις τον μετασχηματιστή ( ο οποίος πέραν του κοντρόλ δίνει ρεύμα και στην ταινία ) θα την κάψεις Αν όμως ξέρεις τι ρεύμα βγάζει ο μετασχηματιστης μπορείς να την τροφοδοτησεις με μπαταρίες ( δεν αξίζει) Μπορείς όμως να παρακάμψεις την εντολη  κοντρόλ αφου βρεις - γεφυρωσεις αυτά που απαιτούντα μέσα στην πλακέτα που φαντάζομαι οτι υπάρχει γι αυτό και είπα οτι έγραψες ένα κείμενο χωρίς στοιχεία Βάλε τουλάχιστον τα στοιχεία της μπαταρίας  Τώρα  εδώ  έχει κάτι που να μοιάζει?

Επεξ/σία από hp8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες χιλια ευχαριστω και σορρυ που αργησα να απαντησω.το κακο ειναι οτι η μπαταρια δεν εγραφε κωδικο επανω γιαυτο παιδευομουν να βρω ιδια.απο το ορωτο λινκ επανω που εγραψε ο φιλος καο ειδα τους κωδικους για την μπαταρια αρχισα να ψαχνω πιο συγκεκριμενα.τελικα η μπαταρια που κανει ειναι με κωδικο CR 2025.ελεος δηλαδη.ουτε στο κοντρολακι επανω δεν γραφει τπτ.εκτος και αν ηταν γραμμενο μεσα σε κανα αυτοκολλητο της συσκευασιας αλλα τα ειχα πεταξει ηδη.οποτε ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, noobogadgetakias είπε

Θελω να βαλω την ταινια στο γραφειο του υπολογιστη. 

αν ειναι 12βολτη με μετασχηματιστη που μπαινει στην μπριζα εγω λεω πετα την οπως ειναι. Τα κινεζικα τροφοδοτικα οταν μένουν πανω στο ρευμα ειναι επικίνδυνα. Αν σκοπευεις να την δουλεψεις, οταν θες να την κλεισεις να την βγαζεις απο την μπριζα και να μην πατας το off απο το κοντρολ.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, noobogadgetakias είπε

Δλδ πεταμα..το θεμα ειναι οτι στα λερυ μερλιν η ταινια made in china ειναι και αυτη.

ολα κινέζικα ειναι αλλα το τροφοδοτικο 220 σε 12/24 καλό ειναι να μην ειναι "κινέζικο". Αν θες να κλεινεις απο το τηλεκοντρολ και να μένει μονιμα υπο τάση παρε κατι αξιολογο. αποψη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...