Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για μπαταρίες


Elysian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά για ένα μηχάνημα που δουλεύει με μπαταρίες ΑΑ είναι καλύτερο να αγοράσω επαναφορτιζόμενες μπαταρίες η κανονικές θα μου βγουν καλές στο μέλλον η επαναφορτιζομενες Αξίζουν?καινε πολύ στο φορτισμα ώστε να μην αξίζουν? Κρατάνε κανονικά σε θεμω ωρών όπως η κανονικές?ευχαριστώ εάν αξίζουν παρακαλώ προτείνετε μου καποιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι "μηχάνημα" είναι αυτό? Τι κατανάλωση έχει? Πόσο συχνά θα το χρησιμοποιείς? Είναι φτιαγμένο ώστε να δουλεύει τόσο με απλές ΑΑ (1,5v) όσο και με επαναφορτιζόμενες ΑΑ (1,2v)?

Αν απαντήσεις σε όλα τα παραπάνω, ίσως και να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι επαναφορτιζόμενες μπαταριες ειναι σχεδον παντα η καλυτερη και μακραν φτηνοτερη λυση. 

Εκτος και αν ο κατασκευαστης της συσκευης λεει ρητα οτι δεν επιτρεπονται (σπανιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντησεις σας Είναι κάτι σαν φωτιστικο που λειτουργεί με μπαταρίες το βράδυ θα είναι ανοιχτό για καποιες ώρες  δεν λέει κατι πάνω τι κατανάλωση κάνει λογικά το κουτί πετάχτηκε και δεν ξέρω παραπάνω πληροφορίες γιατί δεν το αγόρασα εγώ άρα αξίζει τι λέτε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χονδρικά. Αν αλλάζεις μπαταρίες το μέγιστο σε 1-2 μήνες, βάλε επαναφορτιζόμενες.

Αν κρατάνε παραπάνω οι μπαταρίες, βάζε κανονικές της σειράς (φθηνές)

Και όχι, δεν καίνε ρεύμα στη φόρτιση!!!!

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχεδόν παντού έχω επαναφορτιζόμενες ειδικά από τότε που παίρνουμε τα παιχνίδια της μικρής. από ποντίκια, παιχνίδια, τηλεχειριστήρια παντού. μακράν η καλύτερη λύση σε βάθος χρόνου είσαι 100% κερδισμένος. οι φθηνές μπαταρίες κρατάνε και λιγότερο και ότι πληρώσεις παίρνεις. εάν αφήνεις το φως ανοικτό, όσο και να είναι με απλές δεν θα φτουρήσουν. πόσες μπαταρίες παίρνει; 3;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...