Προς το περιεχόμενο

«Πάντα προσπαθούμε να διατηρήσουμε τις τιμές των iPhone όσο το δυνατόν χαμηλότερα» λέει ο CEO της Apple, Tim Cook


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, teovag είπε

Δεν επικρίνουμε αυτό...την εταιρεία που θέλει να σε πείσει ότι "δεν βγαίνει" με λιγότερο κόστος επικρίνουμε...

Ξαναδιαβασε το αρχικο αρθρο να δεις τι ακριβως ειπε ο κυριος μαγειρας(Tim Cook).

Στην αρχικη τιμη του νεου Iphone 11 αναφερθηκε συγκεκριμενα η οποια ειναι φθηνοτερη σε σχεση με το αντιστοιχο μοντελο περυσι.

Βεβαια κλασσικα ο καθενας οτι θελει διαβαζει και οτι θελει καταλαβαινει.

4 ώρες πριν, voltmod είπε

O CEO της Apple, Tim Cook μίλησε πρόσφατα στην Γερμανική ιστοσελίδα Stern για τα νέα μοντέλα iPhone και την υπηρεσία Apple TV+.

««Πάντα προσπαθούμε να διατηρήσουμε τις τιμές όσο το δυνατόν χαμηλότερα και ευτυχώς είμασταν σε θέση να μειώσουμε την τιμή του iPhone φέτος» είπε ο CEO της Apple, Tim Cook. Πράγματι, η τιμή του iPhone 11 είναι €50 χαμηλότερη από την τιμή που λανσαρίστηκε το περσινό iPhone XR.

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 280
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

16 λεπτά πριν, teovag είπε

Και οι επαγγελματίες consumers είναι απλά έχουν χαμηλότερο εύρος πληθυσμού... Αλλιώς θα έλεγε ο καθένας στην apple πώς να το κάνει custom για τον ίδιο... Μάλλον δεν κατάλαβες κάτι σε αυτό...

εσυ δεν εχεις καταλαβει. οι επαγγελματιες ειναι prosumers και ζητανε το κατι παραπανω. το κατι διαφορετικο. Δεν μπορεις να κρινεις εσυ κατι , που δεν ειναι γι εσενα.

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Ξαναδιαβασε το αρχικο αρθρο να δεις τι ακριβως ειπε ο κυριος μαγειρας(Tim Cook).

Στην αρχικη τιμη του νεου Iphone 11 αναφερθηκε συγκεκριμενα η οποια ειναι φθηνοτερη σε σχεση με το αντιστοιχο μοντελο περυσι.

Βεβαια κλασσικα ο καθενας οτι θελει διαβαζει και οτι θελει καταλαβαινει.

Το διάβασα φίλε μου... Καταλαβαίνω τι λες Fulgore και σε πολλά έχεις δίκιο... Το ερώτημα είναι γιατί βγήκε ο Cook να το πει αυτό; Αν το κινητό είναι καλύτερο από το προηγούμενο πρέπει να έχει και ακριβότερη τιμή! Έτσι δουλεύει η αγορά... Είναι σα να παραδέχεται στην πραγματικότητα ότι τα τελευταία χρόνια υπερκοστολογουν... Προφανώς και το κανουν! ...και μαγκιά τους... Αλλά έξυπνοι είμαστε καταλαβαίνουμε. Οπότε... Όχι να μην πάρουμε το νέο iphone, ας πάρουμε το προηγούμενο μοντέλο (σούπερ είναι και αυτό)! Αλλά ο Μάγειρας λέει "μην το κάνεις" εγώ σου δίνω το νέο με την καλύτερη τιμή που μπορώ να στο δώσω! ...επειδή ακριβώς όπως έγραψες προηγουμένως...αν ρίξει την τιμή του προηγούμενου πολύ χαμηλότερα... Ο κόσμος θα προτιμήσει αυτό!!!! Απλά "μαγειρευτά" (Άκης Πετρετζίκης!).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ε αφου ειπαμε τα Iphone δεν μπορουν ουτε φωτογραφιες να τραβηξουν και ειναι σε ολα για τα σκουπιδια και πληρωνεις μονο το μηλο απο πισω.

Σε τεχνολογικο forum αυτα.....

Επισης η Apple μεχρι του χρονου συμφωνα με τους αναλυτες του forum παει για λουκετο.

Δεν είπα κάτι τέτοιο αλλά μιας και το αναφέρεις υπάρχουν συσκευές που βγάζουν καλύτερες φωτό με λιγότερα λεφτά.

Μου ανέφερες το 11 pro max που εχει 1300Ε για να μου το συγκρίνεις με το note 10+ τη στιγμή που μιλάμε για καταναλωτική συνείδηση.αγοραζεις το note 10+ που είναι καλύτερο σε όλα με 400Ε λιγότερα.

Ο μόνος λόγος για μένα για να αγοράσεις iphone είναι το ios 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alexakos89 είπε

εσυ δεν εχεις καταλαβει. οι επαγγελματιες ειναι prosumers και ζητανε το κατι παραπανω. το κατι διαφορετικο. Δεν μπορεις να κρινεις εσυ κατι , που δεν ειναι γι εσενα.

Όχι όχι... Δεν είναι έτσι... Ο "επαγγελματίας" όπως το εννοώ εγώ προσαρμόζει τα πράγματα στα δικά του δεδομένα. Εγώ προσωπικά που είμαι γιατρός προσαρμόζω πολλά προγράμματα στα μέτρα μου. Όμως σε άλλα που είναι standard πρότυπα για όλους δεν μπορώ να το κάνω για να συνεννοουμαι με ολους τους υπόλοιπους... Άρα αν εξαιρέσουμε το γεγονός πχ ότι κάποιες εταιρίες θα πάρουν τελικά τη βάση της οθόνης με έκπτωση λόγω πχ χονδρικής/μεγάλης παραγγελίας, οι υπόλοιποι επαγγελματίες θα προτιμήσουν να προσαρμόσουν τη βάση στα δικά τους δεδομένα ...με τα ίδια χρήματα.. γιατί είναι υπερβολικά πολλά

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, teovag είπε

Το διάβασα φίλε μου... Καταλαβαίνω τι λες Fulgore και σε πολλά έχεις δίκιο... Το ερώτημα είναι γιατί βγήκε ο Cook να το πει αυτό; Αν το κινητό είναι καλύτερο από το προηγούμενο πρέπει να έχει και ακριβότερη τιμή! Έτσι δουλεύει η αγορά... Είναι σα να παραδέχεται στην πραγματικότητα ότι τα τελευταία χρόνια υπερκοστολογουν... Προφανώς και το κανουν! ...και μαγκιά τους... Αλλά έξυπνοι είμαστε καταλαβαίνουμε. Οπότε... Όχι να μην πάρουμε το νέο iphone, ας πάρουμε το προηγούμενο μοντέλο (σούπερ είναι και αυτό)! Αλλά ο Μάγειρας λέει "μην το κάνεις" εγώ σου δίνω το νέο με την καλύτερη τιμή που μπορώ να στο δώσω! ...επειδή ακριβώς όπως έγραψες προηγουμένως...αν ρίξει την τιμή του προηγούμενου πολύ χαμηλότερα... Ο κόσμος θα προτιμήσει αυτό!!!! Απλά "μαγειρευτά" (Άκης Πετρετζίκης!).

Με 50$ κάτω έχει περάσει στον κόσμο ότι οι τιμές στα νέα iphone είναι μειωμένες.Επισης ένα άλλο ωραίο μαρκετιστικο κόλπο είναι που έβγαλαν το xr ως 11 δηλαδή συσκευή της σειράς και όχι κάτι φτηνιαρικο που ξεχωρίζει από τα υπολοιπα ακριβά της σειράς.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Deadpool 1 είπε

Με 50$ κάτω έχει περάσει στον κόσμο ότι οι τιμές στα νέα iphone είναι μειωμένες.Επισης ένα άλλο ωραίο μαρκετιστικο κόλπο είναι που έβγαλαν το xr ως 11 δηλαδή συσκευή της σειράς και όχι κάτι φτηνιαρικο που ξεχωρίζει από τα υπολοιπα ακριβά της σειράς.

Αυτό ακριβώς!!! 

Best marketing evaaaa!!

Τι να πω... Η Apple σε αυτό τα σπάει!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, teovag είπε

Όχι όχι... Δεν είναι έτσι... Ο "επαγγελματίας" όπως το εννοώ εγώ προσαρμόζει τα πράγματα στα δικά του δεδομένα. Εγώ προσωπικά που είμαι γιατρός προσαρμόζω πολλά προγράμματα στα μέτρα μου. Όμως σε άλλα που είναι standard πρότυπα για όλους δεν μπορώ να το κάνω για να συνεννοουμαι με ολους τους υπόλοιπους... Άρα αν εξαιρέσουμε το γεγονός πχ ότι κάποιες εταιρίες θα πάρουν τελικά τη βάση της οθόνης με έκπτωση λόγω πχ χονδρικής/μεγάλης παραγγελίας, οι υπόλοιποι επαγγελματίες θα προτιμήσουν να προσαρμόσουν τη βάση στα δικά τους δεδομένα ...με τα ίδια χρήματα.. γιατί είναι υπερβολικά πολλά

Και ερχομαστε στην πρωτη μου προταση , οτι δεν ειναι για ολους.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Deadpool 1 είπε

Το ερώτημα είναι γιατί ενώ το 11 πωλείται 50$ φτηνότερο από το XR γιατί δεν συμβαίνει κάτι ανάλογα με το 11 pro και 11 pro max.

Είσαι πολύ Deadpool μπαγασα τρολιαρηηηη!!!

Μόλις τώρα, alexakos89 είπε

Και ερχομαστε στην πρωτη μου προταση , οτι δεν ειναι για ολους.

Γουατ;!;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

αγοραζεις το note 10+ που είναι καλύτερο σε όλα με 400Ε λιγότερα.

 Για πες , που είναι καλύτερο ;

Σε επεξεργαστή ;

σε ποιότητα υλικών ;

σε αδιαβροχοποιηση;

σε οθόνη ; 
σε κάμερες ;

σε ενημερώσεις λογισμικού ;

Που ακριβως ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Με 50$ κάτω έχει περάσει στον κόσμο ότι οι τιμές στα νέα iphone είναι μειωμένες.

Νομιζω ηρθε η ωρα να σταματησεις να σχολιαζεις στο παρον θεμα :)

 

4 ώρες πριν, voltmod είπε

Πράγματι, η τιμή του iPhone 11 είναι €50 χαμηλότερη από την τιμή που λανσαρίστηκε το περσινό iPhone XR.

 

 

10 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Το ερώτημα είναι γιατί ενώ το 11 πωλείται 50$ φτηνότερο από το XR γιατί δεν συμβαίνει κάτι ανάλογα με το 11 pro και 11 pro max.

Στειλε email στον Cook.Ειμαι σιγουρος οτι θα σου ''απαντησει'' :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...