Προς το περιεχόμενο

«Πάντα προσπαθούμε να διατηρήσουμε τις τιμές των iPhone όσο το δυνατόν χαμηλότερα» λέει ο CEO της Apple, Tim Cook


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δω που τα λέμε, τα προϊόντα που παρουσίασε στο φετινό πανηγύρι ήταν λογικά κοστολογημένα για δεδομένα Apple. Ή τουλάχιστον οι περισσότεροι αναλυτές συμφωνούν πως έτσι το εξέλαβε ο κόσμος. Ο Τίμης καβαλάει το κύμα του good marketing.

Για μένα τα προϊόντα τους ήταν και παραμένουν υπερκοστολογημένα σε όλες τις κατηγορίες. Προσωπικά παίρνω Lenovo σε λάπτοπ και Samsung σε κινητό. Το πρώτο το αλλάζω κάθε πέντε χρόνια και το δεύτερο κάθε δύο με τρία. Νοικοκυρεμένα πράγματα και άσε τους άλλους να κάνουν "επένδυση" δίνοντας χιλιάρικα για smartphone.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 280
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

4 λεπτά πριν, slk200gr είπε

Ότι δεν είναι τι lite

Mi8 είχε γράψει.Μαλλον μπερδεύτηκες

21 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δυστηχως εξακολουθεις να μην καταλαβαινεις οτι καταναλωτικη συνειδηση και 1000+ευρω για αγορα κινητου οποιασδηποτε εταιρειας δεν πανε μαζι.

Κατα τα αλλα παλι καλα που ξερεις εσυ τι ειναι καλυτερο να αγορασει ο καθενας με τα δικα του χρηματα :rolleyes:

Τελικά δεν μας ειπες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει Κουκ, εισαι μεγαλος απατεωνας....430 δις κοστισαν τα καινουρια Headquarters και εχεις ακομα 245 δις σε ρευστο.. Αυτα  δεν γινονται οταν πουλας τα τηλεφωνα σου οσο πιο φτηνα γινεται...Αυτα γινονται οταν εχεις βρει την κοτα με τα χρυσα αυγα και οσο και να χρεωσεις, θα υπαρχει κοσμος που θα πληρωσει και θα πει κι ευχαριστω απο πανω. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Mi8 είχε γράψει.Μαλλον μπερδεύτηκες

Τελικά δεν μας ειπες!

Για το mi8 έγραψα ,https://www.skroutz.gr/s/15863576/Xiaomi-Mi-8-Lite-64GB.html,έχω χάσει κάτι από τις κινεζιες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Εάν είχες 1000Ε και έχεις το note 10+ και το iphone 11 pro (υποθετικά με το ίδιο λειτουργικό για να μην πιάσουμε θεωρίες για smooth)ποιο θεωρείς ότι ανταποκρίνεται στα χρήματα που θα δωσεις σε hardware?

Προφανως και το Iphone.

Και αυτο γιατι προσωπικα μου ειναι αχρηστο το πενακι,αρα προφανως δεν θα εδινα παραπανω χρηματα για το note10+ οταν υπαρχει στην αγορα το φθηνοτερο S10+.

Η στην τελικη αν ηταν να αγορασω μια Android ναυαρχιδα στα 1000ευρω σημερα για να κοντραρω το iphone,θα επαιρνα το Pixel 4XL απο Amazon,για να εχω και οθονη με 90hz και αναλογη software υποστηριξη με Iphone και φυσικα αναλογη καμερα(ειδικα σε φωτογραφιες και night mode)με τα νεα iphone.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, slk200gr είπε

Για το mi8 έγραψα ,https://www.skroutz.gr/s/15863576/Xiaomi-Mi-8-Lite-64GB.html,έχω χάσει κάτι από τις κινεζιες?

https://www.skroutz.gr/s/15487154/Xiaomi-Mi-8-64GB.html

Κινέζικη huawei το ξεκίνησε αλλά τώρα όλοι έχουν lite ,το κανονικό και το pro

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Προφανως και το Iphone.

Και αυτο γιατι προσωπικα μου ειναι αχρηστο το πενακι,αρα προφανως δεν θα εδινα παραπανω χρηματα για το note10+ οταν υπαρχει στην αγορα το φθηνοτερο S10+.

Η στην τελικη αν ηταν να αγορασω μια Android ναυαρχιδα στα 1000ευρω σημερα για να κοντραρω το iphone,θα επαιρνα το Pixel 4XL απο Amazon,για να εχω και οθονη με 90hz και αναλογη software υποστηριξη με Iphone και φυσικα αναλογη καμερα(ειδικα σε φωτογραφιες και night mode)με τα νεα iphone.

Άρα έρχεσαι στα λόγια μου ότι δεν αξίζουν τα λεφτά τους.Ειναι υπερκοστολογημενα και στα ίδια χρήματα παίρνεις καλύτερη συσκευή σε όλα.Εκτος και αν αγοράζεις για ios.Γιαυτο και πουλαει το xr

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexakos89 είπε

Ποτε θα καταλαβετε οτι ολα τα προιοντα δεν ειναι για consumers.

Και οι επαγγελματίες consumers είναι απλά έχουν χαμηλότερο εύρος πληθυσμού... Αλλιώς θα έλεγε ο καθένας στην apple πώς να το κάνει custom για τον ίδιο... Μάλλον δεν κατάλαβες κάτι σε αυτό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Άρα έρχεσαι στα λόγια μου ότι δεν αξίζουν τα λεφτά τους.

Ερχομαι στα λογια σου επειδη ειπα οτι μεταξυ note10+ και Iphone 11 pro max,θα προτιμουσα το iphone επειδη το note ειναι ενα υπερκοστολογημενο S10+ με πενακι την παρουσα χρονικη στιγμη?

Οκ οτι πεις :)

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Ερχομαι στα λογια σου επειδη ειπα οτι μεταξυ note10+ και Iphone 11 pro max,θα προτιμουσα το iphone επειδη το note ειναι ενα υπερκοστολογημενο S10+ με πενακι την παρουσα χρονικη στιγμη?

Οκ οτι πεις :)

To 11 pro max έχει 1300Ε δηλαδη 400Ε πάνω από το note 10+.

Το note 10+ είναι s10+ με πενάκι?

Μετά λέμε γιατί πουλάει η apple

 

  • Like 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, george kesoglu είπε

παρακαλω οσοι επικρίνεται πασης φυσεως ακριβα προιοντα (κινητα - αυτοκινητα κτλ) να βγάζετε  τα τσαρούχια σας.

 

 

Δεν επικρίνουμε αυτό...την εταιρεία που θέλει να σε πείσει ότι "δεν βγαίνει" με λιγότερο κόστος επικρίνουμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

To 11 pro max έχει 1300Ε δηλαδη 400Ε πάνω από το note 10+.

Το note 10+ είναι s10+ με πενάκι?

Μετά λέμε γιατί πουλάει η apple

Ε αφου ειπαμε τα Iphone δεν μπορουν ουτε φωτογραφιες να τραβηξουν και ειναι σε ολα για τα σκουπιδια και πληρωνεις μονο το μηλο απο πισω.

Σε τεχνολογικο forum αυτα.....

Επισης η Apple μεχρι του χρονου συμφωνα με τους αναλυτες του forum παει για λουκετο.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...