Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για Σφακιανάκης ΑΕΒΕ


Th3Unforgiven

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μεταχειρισμένο να είσαι πολύ επιφυλακτικός 

Είχε πάρει φίλος πριν καιρό ένα ford mondeo το οποίο υποτίθεται ήταν έτοιμο από σέρβις 

Και κατόπιν αγοράς διαπίστωσε ότι χρειαζόταν αρκετά χρήματα για μαζεματα τα οποία απέδωσε σε φυσιολογικές φθορές (πχ δίσκο πλατο τακάκια κλπ)

Επίσης επειδή είναι από έμπορο προσπάθησε να εξακριβώσεις ότι τα χλμ είναι αυτά που διαφιμηζει ότι εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικη εμπειρια .τμημα μηχανων αψογο. ( αγορα πριν δυο χρονια suzuki , αγορα πριν δυο μερες bmw )

τωρα για αυτοκινητο δεν θα το ελεγα.βρηκα διαφορα της ταξης των 1400 ευρω σε καινουργιο που αγορασα με ανταλαγη το δικο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, zourman1981 είπε

Είχε πάρει φίλος πριν καιρό ένα ford mondeo το οποίο υποτίθεται ήταν έτοιμο από σέρβις 

Και κατόπιν αγοράς διαπίστωσε ότι χρειαζόταν αρκετά χρήματα για μαζεματα τα οποία απέδωσε σε φυσιολογικές φθορές (πχ δίσκο πλατο τακάκια κλπ)

Δεν είχε καν τσεκάρει αν το αμάξι θέλει τακάκια?

Επεξ/σία από turbat0s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Από ποτέ, αλλά δεν ήταν αυτό το point.

ναι συγνώμη για τον φίλο με το Mondeo πήγαινε. προσωπικά τα αναλώσιμα (το λέει και η λέξη) είναι κατά κανόνα για αλλαγή σε κάθε μεταχειρισμένο. το θέμα είναι πως εσύ ο ίδιος οφείλεις να τα ελέγξεις και να συζητήσεις την τιμή με τον πωλητή. συνεχίζουμε On topic! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εκτιμώ την συζήτηση αλλά θα παρακαλούσα να είναι επί του θέματος. Ευχαριστώ πολύ.

Συγκεκριμένα, έχω δει ένα μεταχειρισμένο peugeot. Ρωτάω αν είναι αξιόπιστος σαν έμπορος/αντιπροσωπεία ή είναι σαν όλους τους μαντράδες, απατεώνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά για την ιστορία

το αμάξι το διαφήμιζε ως έτοιμο απο σέρβις (με φρέσκα λάστιχα κλπ)

άλλα στην πράξη ειχε αρκετές ελλείψεις

δεν ξέρω αν έφταιγε το τμήμα πωλήσεων επειδή διαφήμιζε μπαρούφες  

η το τεχνικό τους κομμάτι που δεν είδαν πράγματα που κάνουν μπαμ 

Πάντως σαν εντύπωση δεν άφησε και τις καλύτερες...

Τώρα απο τιμή δεν ξέρω πόσο το έδιναν οι υπόλοιποι (μαντράδες ιδιώτες) 

για να σου πω αν ήταν και ακριβός  

Εμένα γενικά η άποψη μου είναι οτι δεν αγοράζεις μεταχειρισμένο αν δεν είναι απο ιδιώτη και μάλιστα του στενού σου κύκλου ώστε να έχεις και μια προσωπική εικόνα για το όχημα

Πόσο μάλλον απο μάντρες... 

1 λεπτό πριν, Th3Unforgiven είπε

Παιδια εκτιμώ την συζήτηση αλλά θα παρακαλούσα να είναι επί του θέματος. Ευχαριστώ πολύ.

Συγκεκριμένα, έχω δει ένα μεταχειρισμένο peugeot. Ρωτάω αν είναι αξιόπιστος σαν έμπορος/αντιπροσωπεία ή είναι σαν όλους τους μαντράδες, απατεώνας.

Αλήθεια τι σε κάνει να πιστεύεις οτι διαφέρει απο τους υπόλοιπους ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zourman1981 είπε

απλά για την ιστορία

το αμάξι το διαφήμιζε ως έτοιμο απο σέρβις (με φρέσκα λάστιχα κλπ)

άλλα στην πράξη ειχε αρκετές ελλείψεις

δεν ξέρω αν έφταιγε το τμήμα πωλήσεων επειδή διαφήμιζε μπαρούφες  

η το τεχνικό τους κομμάτι που δεν είδαν πράγματα που κάνουν μπαμ 

Πάντως σαν εντύπωση δεν άφησε και τις καλύτερες...

Τώρα απο τιμή δεν ξέρω πόσο το έδιναν οι υπόλοιποι (μαντράδες ιδιώτες) 

για να σου πω αν ήταν και ακριβός  

Εμένα γενικά η άποψη μου είναι οτι δεν αγοράζεις μεταχειρισμένο αν δεν είναι απο ιδιώτη και μάλιστα του στενού σου κύκλου ώστε να έχεις και μια προσωπική εικόνα για το όχημα

Πόσο μάλλον απο μάντρες... 

Αλήθεια τι σε κάνει να πιστεύεις οτι διαφέρει απο τους υπόλοιπους ?

Το οτι είναι θεματικά πιο αναπτυγμένος από τους υπόλοιπους. Και νομίζω οτι αν ήταν λαμόγιο μπορεί μεν να κερδίσει λεφτά, αλλά όχι σε τέτοιο επίπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zourman1981 είπε

Εμένα γενικά η άποψη μου είναι οτι δεν αγοράζεις μεταχειρισμένο

Αυτό το μέρος νομίζω πως ήταν αρκετό φίλε μου, η υπόλοιπη πρόταση ήταν πλεονασμός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Th3Unforgiven είπε

Το οτι είναι θεματικά πιο αναπτυγμένος από τους υπόλοιπους. Και νομίζω οτι αν ήταν λαμόγιο μπορεί μεν να κερδίσει λεφτά, αλλά όχι σε τέτοιο επίπεδο.

Εξαρτάται με τι συγκρίνεις με την auto marin ( τυχαίο παράδειγμα)που διαφιμηζετε και στην tv η με τον μαντρα στην Λαμπράκη.

Και οι 2 το καλό αμάξι δεν θα το βγάλουν στην έκθεση η αγγελια, αλλά θα φύγει σε φίλο/ γνωστο

Επεξ/σία από zourman1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παρει αυτοκινητο πριν απο 6 χρονια ενα MG tf,επειδη ηταν αμαξι γενικως μη εμπορικο ζημιαρικο και ειχε και γυρω γυρω λακκουβες γραντζουνιες και τετοια, μου εκαναν τρομερη τιμη επισης μου ειπαν πως εχει γινει ανακατασκευη στον κινητηρα και δινουν 1 χρονο εγγυηση,μετα απο 3 μηνες ειχα καποια θεματακια μηχανικα και υπηρχε υποψια οτι εχει καει παλι η φλαντζα  κινητηρα (κλασσικο θεμα με αυτα τα μοτερ)πηγα απο εκει τους ενημερωσα  μου ειπαν να μην ανησυχω και πως καλυπτομαι απο εγγυηση το πηγα στο συνεργειο που ειχε γινει η ανακατασκευη και διαπιστωθηκε οτι ολα ηταν οκ με το αμαξι,το κρατησα εναν χρονο το πουλησα και ξεμπερδεψα, σαν γενικη εντυπωση μου αφησαν καλη δεν εκαναν το κοροιδο οταν τους ειπα οτι υπαρχει προβλημα και νομιζω πως προκειται για σοβαρη εταιρεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...