Προς το περιεχόμενο

Διασκευή για αναπηρικό αυτοκίνητο


amorealex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω κινητική αναπηρία και μετά από αρκετά χρόνια, πήρα την απόφαση να αγοράσω αυτοκίνητο.

Είμαι σε διαδικασία εύρεσης εταιριών που αναλαμβάνουν τη διασκευή (γκάζι-φρένο στο χέρι, μπίλια στο τιμόνι).

Έχω ήδη βρει τις παρακάτω, αλλά θα ήθελα παρακαλώ και δικές σας προτάσεις (αν έχετε).

Να διευκρινίσω ότι δεν θα μ' ενδιέφερε η λύση του DIY (φτιάχτο μόνος σου).😊

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, amorealex είπε

Έχω κινητική αναπηρία και μετά από αρκετά χρόνια, πήρα την απόφαση να αγοράσω αυτοκίνητο.

Είμαι σε διαδικασία εύρεσης εταιριών που αναλαμβάνουν τη διασκευή (γκάζι-φρένο στο χέρι, μπίλια στο τιμόνι).

Έχω ήδη βρει τις παρακάτω, αλλά θα ήθελα παρακαλώ και δικές σας προτάσεις (αν έχετε).

Να διευκρινίσω ότι δεν θα μ' ενδιέφερε η λύση του DIY (φτιάχτο μόνος σου).😊

 

  Φίλε αν θες για γκάζι φρένο μόνο, μπορώ να σου στείλω με pm το τηλέφωνο του ανθρώπου που φτιάχνει τις περισσοτερες μετατροπές στην Αθήνα. Δεν είναι κάτι τόσο εξεζητημένο. Αυτα που παρέθεσες σε λίνκ είναι πανακριβα και για πιό βαριές αναπηρίες που δικαιολογουν καπως το κόστος. Όλη η μετατροπή θα σου κοστισει απο 200 εως 350 ευρω και γίνεται σε 2 ωρες ανάλογα το αυτοκίνητο αρκεί να είναι αυτόματο. Γνωρίζω πανω απο 50 ατομα που έχουν κάνει μετατροπη στον ανθρωπο και όλοι ειναι ικανοποιημένοι. Εγώ μόνο έχω κάνει σε 3 αυτοκίνητα που έχω αλλάξεικαι το σύστημα είναι απλο και αξιόπιστο. Στην ουσία δεν είναι μετατροπή, απλα προσθέτει ενα συστημα ωστε να μπορει να οδηγειται το αμαξι και με τα χερια. Δεν αλλαζει κατι στο ηδη υπάρχον συστημα, μπορει να συνεχίσει να οδηγειται κανονικά και απο οποιονδήποτε αλλον.
 Έχεις περάσει απο Ηνίοχο; Αν όχι πες μου να σε κατατοπίσω.
 

Επεξ/σία από G.bar
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Στις 7/10/2019 στις 11:36 ΠΜ, G.bar είπε

  Φίλε αν θες για γκάζι φρένο μόνο, μπορώ να σου στείλω με pm το τηλέφωνο του ανθρώπου που φτιάχνει τις περισσοτερες μετατροπές στην Αθήνα. Δεν είναι κάτι τόσο εξεζητημένο. Αυτα που παρέθεσες σε λίνκ είναι πανακριβα και για πιό βαριές αναπηρίες που δικαιολογουν καπως το κόστος. Όλη η μετατροπή θα σου κοστισει απο 200 εως 350 ευρω και γίνεται σε 2 ωρες ανάλογα το αυτοκίνητο αρκεί να είναι αυτόματο. Γνωρίζω πανω απο 50 ατομα που έχουν κάνει μετατροπη στον ανθρωπο και όλοι ειναι ικανοποιημένοι. Εγώ μόνο έχω κάνει σε 3 αυτοκίνητα που έχω αλλάξεικαι το σύστημα είναι απλο και αξιόπιστο. Στην ουσία δεν είναι μετατροπή, απλα προσθέτει ενα συστημα ωστε να μπορει να οδηγειται το αμαξι και με τα χερια. Δεν αλλαζει κατι στο ηδη υπάρχον συστημα, μπορει να συνεχίσει να οδηγειται κανονικά και απο οποιονδήποτε αλλον.
 Έχεις περάσει απο Ηνίοχο; Αν όχι πες μου να σε κατατοπίσω.
 

Καλημέρα σας.θά σάς ήταν εύκολο νά ενημερώσετε καί εμένα σχετικά?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...
Στις 1/3/2020 στις 10:46 ΜΜ, olinastr63 είπε

ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ

 

Στις 13/4/2020 στις 11:56 ΠΜ, kiourka78 είπε

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ,

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΥ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Mαστοράκης Γιώργος
694 5519258

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
  • 7 μήνες μετά...

Στη Χασιά στο ίδρυμα αποκατάστασης αναπήρων βάζει χειρογκαζο φρένο κ.παναγιωτης

1 λεπτό πριν, John24557 είπε

Στη Χασιά στο ίδρυμα αποκατάστασης αναπήρων βάζει χειρογκαζο φρένο κ.παναγιωτης

 

unnamed.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα,ψαχνω το τηλ του Γιωργου Μαστορακη που εχει γραφτει πιο πανω,γτ αυτος ειναι λαθος.και εαν και καποιο αλλο συνεργειο που να κανει μετατροπες εκτος απο <ραγκουσης,ηνιοχος,αρωγη>.Ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, stpauli13 είπε

καλησπερα,ψαχνω το τηλ του Γιωργου Μαστορακη που εχει γραφτει πιο πανω,γτ αυτος ειναι λαθος.και εαν και καποιο αλλο συνεργειο που να κανει μετατροπες εκτος απο <ραγκουσης,ηνιοχος,αρωγη>.Ευχαριστω

 

  Το τηλέφωνο του Μαστοράκη είναι/ήταν το παραπάνω μέχρι πριν λίγο καιρό,  αλλά απο ό,τι μου είπε ένας γνωστός που μίλησε μαζί του, πήρε σύνταξη και δεν ασχολείται πια. Από εκεί και πέρα ρωτάς στον Ηνίοχο όπου έχουν έναν κατάλογο με όσους κάνουν μετατροπές ανά την Ελλάδα, αλλιώς μπαίνεις σε αντιπροσωπείες αυτοκινήτων και ρωτάς με ποιον σύνεργάζονται για μετατροπές. Εγώ πχ πήρα αυτοκίνητο από τον Γιαννίτσα στην Πειραιώς και είχε κάποιον δικό του να με στείλει αν ήθελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...