Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5: Αυτή είναι η επίσημη ονομασία της επερχόμενης παιχνιδοκονσόλας της Sony


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Παλι ρεκόρ από πωλήσεις θα κανει.Παλι παιχνιδαρες θα βγαλει.

Τα μάθαμε από έξω: killzone, God of war, το άλλο με τον Drake και κανένα last of us και κάτι τέτοια γνωστά sequel.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παίδες λέω στην Sony να παρατήσει το όνομα PS5 και να το βγάλει PC5.. Όπως και στην φιλενάδα μας την Microsoft.. το επόμενο XboxPC να το βγάλει. x86,πυρήνες Ryzen, DDR5 , βγάλε το λειτουργικό σου στο κάτω κάτω να το κάνω install στο χρέπι μου να παίζει τα παντα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, svartevarg είπε

Μην ξεχνάς ότι θα υπάρχει crossplay μεταξύ Sony και Microsoft κονσολών. Όπως και χρήση του azure από sony για content delivery.
Ο πραγματικός αντίπαλος είναι πλέον η Google.

Δεν ειμαι βεβαιος.Οι μισες χωρες εχουν αργο ιντερνετ και οι αλλες μισες data caps.Θα δειξει ομως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, MontzOlee είπε

Βαλε ένα λατινικό ρε Sony , άκου εκεί Sony PlayStation 5.

Ένα Sony PlayStation V θα μετρούσε άσχημα , Μπίτι είναι ο τύπος που έχετε στο marketing ! 

χαχαχα

PSV...Δύσκολο. PSV Eindhoven.

*Είδα εκ των υστέρων ότι είχε γραφτεί και πιο πάνω αυτό αλλά ως γνωστόν δεν σβήνονται τα Insomnia posts. Γιατί αλήθεια; 

Επεξ/σία από whoever81
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μονο που ελπιζω ειναι να βγαλουν ποιοτικο controller.Εχω χασει τη μπαλα με το ποσα controller εχουν χαλασει.

Ακομα δεν εχω καταλαβει που χρησημευει αυτο το γιγαντιο touch κουμπι.Μονο στο mgsV εχω δει ψιλοχρηση.

Τα options capture ειναι μικρα σε βαθμο που μερικες φορες πρεπει να κοιταξεις για να τα δεις η να ψιλαφησεις την επιφανεια.

Προσωπικα εχω αγορασει ενα micro microphone για να εχω φωνητικες εντολες χωρις καλωδιο/ακουστικο οποτε θα ηταν ευχαριστο να δουμε ενσωματομενο μικροφωνο αυτη τη φορα.

Πραγματικα με εχει απογοητευσει απιστευτα η ποιοτητα πανω απο ολα.Εχω controllers psx - ps2 που δουλευουν πληρως ακομα και εχω και controller κατι μηνων που απλα χαλασαν.

Επεξ/σία από Chocobo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Όντως γελοίοι. Πίσσα και πούπουλα τους αξίζουν. Την τύχη της Huawei να έχουν.

ΥΓ. Εντελώς αναπάντεχο το 5. Κανείς δεν το είχε προβλέψει μετά το 1, 2, 3, 4. Πιθανότερος υποψήφιος αριθμός ήταν το 12.

Λάθος κάνεις, ο πιθανότερος ήταν το 9. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, solidsnake222 είπε

Περαστικά σου!  😥

Το ίδιο λέω σε όσους δεν έχουν backwards compatibility και κάτι σαν το Xbox pass και play anywhere τιτλους. So it's fine I guess 🤷🏻‍♂️

1 ώρα πριν, Chocobo είπε

Το μονο που ελπιζω ειναι να βγαλουν ποιοτικο controller.Εχω χασει τη μπαλα με το ποσα controller εχουν χαλασει.

Ακομα δεν εχω καταλαβει που χρησημευει αυτο το γιγαντιο touch κουμπι.Μονο στο mgsV εχω δει ψιλοχρηση.

Τα options capture ειναι μικρα σε βαθμο που μερικες φορες πρεπει να κοιταξεις για να τα δεις η να ψιλαφησεις την επιφανεια.

Προσωπικα εχω αγορασει ενα micro microphone για να εχω φωνητικες εντολες χωρις καλωδιο/ακουστικο οποτε θα ηταν ευχαριστο να δουμε ενσωματομενο μικροφωνο αυτη τη φορα.

Πραγματικα με εχει απογοητευσει απιστευτα η ποιοτητα πανω απο ολα.Εχω controllers psx - ps2 που δουλευουν πληρως ακομα και εχω και controller κατι μηνων που απλα χαλασαν.

Γενικότερα τα controllers τους είναι έτη φωτός πίσω από των Xbox σε όλες τις γενιές, και αυτό το τεράστιο touch/κουμπί είναι απλά ένα gimmick χωρίς λόγο ύπαρξης και βάζω στοίχημα θα το έχουν βγάλει στη νέα κονσόλα.

Ίσως η ποιότητα τους είναι τόσο άσχημη για να σε κάνουν να αγοράσεις αυτό το νέο κοντρολερ που έβγαλε η Σόνυ με 200 ή 300 $ (δεν θυμάμαι αλλά κάπου εκεί είναι η τιμή). Και μοιάζει ακριβώς όπως το Elite Controller όπως γράφουν και τα σχόλια από κάτω (Μόνο που είναι χειρότερο)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Tokyo είπε

Το ίδιο λέω σε όσους δεν έχουν backwards compatibility και κάτι σαν το Xbox pass και play anywhere τιτλους. So it's fine I guess 🤷🏻‍♂️

Γενικότερα τα controllers τους είναι έτη φωτός πίσω από των Xbox σε όλες τις γενιές, και αυτό το τεράστιο touch/κουμπί είναι απλά ένα gimmick χωρίς λόγο ύπαρξης και βάζω στοίχημα θα το έχουν βγάλει στη νέα κονσόλα.

Ίσως η ποιότητα τους είναι τόσο άσχημη για να σε κάνουν να αγοράσεις αυτό το νέο κοντρολερ που έβγαλε η Σόνυ με 200 ή 300 $ (δεν θυμάμαι αλλά κάπου εκεί είναι η τιμή). Και μοιάζει ακριβώς όπως το Elite Controller όπως γράφουν και τα σχόλια από κάτω (Μόνο που είναι χειρότερο)

Απο ποιοτητα ειναι σιγουρα πισω απο ολους.Απο ανεση προσωπικα εμενα με βολευει το σχημα.Εχω xbox controller pc και pro controller στο switch που για μενα ειναι οτι καλυτερο εχω πιασει σε καθε τομεα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Tilemaxx είπε

Το είπα και στο consolo-νήμα, όλο γύρω-γύρω αλλά για την ταμπακίερα τίποτα.

Καλά όλα αυτά, αλλά το feedback στα triggers δεν περνάει πλέον ως ιννοβεσιο, ούτε το haptic feedback που είναι τεχνολογία κλοπι-παστε των smartphones, εφόσον το πρόσφερε και το X1 μια γενιά πρίν το 2013. Επίσης δεν έχει υπάρξει ούτε μια λέξη αναφορικά με το πώς θα λειτουργήσει το BC compatibility, αν θα υπάρχουν (αδικαιολόγητοι) περιορισμοί όπως το PS4, και αν η κονσόλα θα μπορέσει να ανταγωνιστεί με αξιώσεις το Game Pass.

Επίσης, το άρθρο του Wired κάνει λόγω για "πίεση" που νιώθει ο παίκτης όταν βυθίζεται σε υδάτινους κόσμους, ή όταν κυλιέται στη λάσπη. Άρα είτε εγώ τα μπερδεύω, είτε η Sony ξανά πάει να πουλήσει φύκια για μεταξωτές κορδέλες, ή μπέρδεψε τελοσπάντων τα μπούτια του ο συντάκτης του Wired, αφού κάνει λόγο για "haptic feedback", αλλά και "πίεση" στις σκανδάλες.

Γενικά, περισσότερο μπαρουφολογία του τύπου "revamped UI" made in Cerny έχουμε δεί μέχρι στιγμης, παρά αληθινές πληροφορίες. Με το Xbox να έρχεται με άγριες διαθέσεις, τα exclusives δεν θα σώσουν από μόνα τους τη Sony αν μείνει πίσω αυτή τη φορά.
 

Στην ms έχουν χάσει τη μπάλα και θα είναι θαύμα να διατηρήσουν αυτά που ήδη έχουν, οι άγριες διαθέσεις είναι ανέκδοτο

 

Η Σόνυ δεν χρειάζεται να κάνει κάτι καινοτόμο, απλά να μην κάνει καμιά βλακεία και θα είναι εύκολη η συνέχεια

 

Η ms άλλωστε μόνη της βγήκε από το κάδρο όταν άρχισε να ασχολείται με ανούσια πράγματα που για κάποιο λόγο ενθουσιάζουν μερικούς, αλλά έχασε την επαφή με τον βασικό στόχο μιας κονσόλας που είναι τα παιχνίδια και ενδιαφέρουν τους περισσότερους

 

Οι υπηρεσίες είναι να χαμέ να λέγαμε, τίτλους έχεις; Αν δεν έχεις πας ακλαφτος

Και τα exclusive που λέει ότι ετοιμάζει κάτσε να τα δούμε γιατί αν είναι παιχνίδια κάτω από την έως τώρα φιλοσοφία των "υπηρεσιών" θα είναι στην καλύτερη αδιάφορα 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, aris1986 είπε

Τα μάθαμε από έξω: killzone, God of war, το άλλο με τον Drake και κανένα last of us και κάτι τέτοια γνωστά sequel.

Να ηταν μονο αυτά.Μαλλον εχεις μεινει πισω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...