Προς το περιεχόμενο

προβλημα με ανεμηστηρα καρτας γραφικων


AnthiUchiha

Προτεινόμενες αναρτήσεις

GCProblem.png.b3a78b1af6635dbded4783226eefb985.png;

 

οταν ζοριζεται το pc , ξεκιναει μονο ο ενας απο τους δυο ανεμηστηρες της καρτας γραφικων μου και γυριζει στα τερματα..μονο εαν κουνισω λιγο με το χερι τον δευτερο, σταματαει...απ οτι βλεπω αυτος που δε ξεκιναει ειναι σαν να προσπαθει ανα λιγο χρονικο διαστημα, αλλα κατι να τον εμποδιζει./...στο stress test ομως,μια γυριζουν και οι 2 , και μια γυρναει μονο ο ενας παλι....την πηγα πισω απο εκει που την πηρα την καρτα για σερβις, και δε βρηκαν τιποτα...προτεινετε κατι; η ξερετε τι μπορει να φταιει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πηγε το μυαλο μου σε drivers της amd ..sorry ακυρο  ….. καθαρισε και εσυ με  το DDU σε safe mode να αποκλεισεις τους drivers  ….. και ξανακουμωσε τη καρτα μηπως δεν εχει πατησει καλα στη θυρα

Επεξ/σία από kiriakos500
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kiriakos500 είπε

πηγε το μυαλο μου σε drivers της amd ..sorry ακυρο  ….. καθαρισε και εσυ με  το DDU σε safe mode να αποκλεισεις τους drivers  ….. και ξανακουμωσε τη καρτα μηπως δεν εχει πατησει καλα στη θυρα

Όχι είναι κομπλέ κούμπωμενη την έχω δοκιμάσει κ σε άλλο pc..και drivers τσεκαρισμενοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, kiriakos500 είπε

πηγε το μυαλο μου σε drivers της amd ..sorry ακυρο  ….. καθαρισε και εσυ με  το DDU σε safe mode να αποκλεισεις τους drivers  ….. και ξανακουμωσε τη καρτα μηπως δεν εχει πατησει καλα στη θυρα

 

12 λεπτά πριν, AnthiUchiha είπε

GeForce® GTX 1660 Ti OC 6G

Σωστός αν δεν στρώσει με αλλαγή drivers την πας πίσω. Με εικόνες ή και βίντεο του προβλήματος. Κάνουν τους κινέζους.

Επεξ/σία από Sheogorath
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Σωστός αν δεν στρώσει με αλλαγή drivers την πας πίσω. Με εικόνες ή και βίντεο του προβλήματος. Κάνουν τους κινέζους.

αν κανουν τους κινεζους θα το κανουν για να το παιξουν ότι και καλα….  και εμεις ειμαστε κινεζοι ...και γνωρίζουνε  πολύ καλα πως λειτουργουν τα κινεζικα προιοντα :) :) :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kiriakos500 είπε

αν κανουν τους κινεζους θα το κανουν για να το παιξουν ότι και καλα….  και εμεις ειμαστε κινεζοι ...και γνωρίζουνε  πολύ καλα πως λειτουργουν τα κινεζικα προιοντα :) :) :) 

Το πήγα πίσω και δε βρήκαν προβλήμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, AnthiUchiha είπε

Το πήγα πίσω και δε βρήκαν προβλήμα

Θα το ξαναπας να ξεστραβωθούν, με αποδείξεις βιντεο και φωτογραφιες.

Λένε μλκιες για να αποφύγουν το κόστος του RMA. Απο ποιο μαγαζί είναι αγορασμένη;

Αφου το κάνει και σε άλλο σύστημα πέρα του δικού σου, υπάρχει πρόβλημα στην κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Θα το ξαναπας να ξεστραβωθούν, με αποδείξεις βιντεο και φωτογραφιες.

Λένε μλκιες για να αποφύγουν το κόστος του RMA. Απο ποιο μαγαζί είναι αγορασμένη;

Αφου το κάνει και σε άλλο σύστημα πέρα του δικού σου, υπάρχει πρόβλημα στην κάρτα.

Tech support

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το Aorus engine  δοκίμασες να παίξεις με την καμπύλη των ανεμιστήρων; Να δεις πως συμπεριφέρονται;

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N166TWF2OC-6GD#kf

Αυτή δεν είναι;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, tasvar είπε

Με το Aorus engine  δοκίμασες να παίξεις με την καμπύλη των ανεμιστήρων; Να δεις πως συμπεριφέρονται;

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N166TWF2OC-6GD#kf

Αυτή δεν είναι;

ναι ναι αυτη ειναι...πρεπει να το δοκιμασε ο αδερφος μου.... ειχα πολλες ελπιδες να ηταν καμια τριχα η κατι που να το εμποδιζε και μου λενε να την ανοιξω, αλλα ενας αλλος που ρωτησα ειπε πως λογικα δεν ειναι αυτο..γιατι οταν κουναω τον εναν ανεμηστηρα, σταματανε και ο ι δυο μετα... επισης η καρτα μια χαρα παιζει στο pc...παιζω κανονικα δηλαδη..οποτε πραγματικα δεν  ξερω τι προβλημα μπορει να εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AnthiUchiha είπε

ναι ναι αυτη ειναι...πρεπει να το δοκιμασε ο αδερφος μου.... ειχα πολλες ελπιδες να ηταν καμια τριχα η κατι που να το εμποδιζε και μου λενε να την ανοιξω, αλλα ενας αλλος που ρωτησα ειπε πως λογικα δεν ειναι αυτο..γιατι οταν κουναω τον εναν ανεμηστηρα, σταματανε και ο ι δυο μετα... επισης η καρτα μια χαρα παιζει στο pc...παιζω κανονικα δηλαδη..οποτε πραγματικα δεν  ξερω τι προβλημα μπορει να εχει

Βίντεο με το πρόβλημα και ξανά πίσω στο μαγαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέξε furmark και δες temps και αν βαράνε full στροφές και οι 2. Αν δε το κάνει στο furmark, δε θα το κάνει πουθενά και άρα το ένα φανάκι έχει θέμα. Επίσης βάλε στο afterburner custom fan curve me 100% στροφές και δες πάλι τι γίνεται.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...