Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση σε 50αρα ταχύτητα από wind


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα..έκανα αναβάθμιση από 24αρα σε 50αρα στην wind  και έχω κάποια θεματακια..1ον ο pc ενώ δείχνει ότι είναι μέσα στο δίκτυο δεν ανοίγει τις σελίδες 2ον μετά από αρκετές μετρήσεις η ταχύτητα είναι γύρω στα 10mbs download και όταν είναι μόνο μία συσκευή πήγε στο 21mbs  ενώ στη σελίδα του ρούτερ δίνει 49.99 τρομάρα τους..3ον είπα να αλλάξω και τους κωδικούς του wifi από την σελίδα του ρούτερ και δεν τους αλλάζει με τίποτα....το ρούτερ είναι technicolor tg788vv3 και πείτε μου αν μπορώ να το αλλάξω με ένα tplink παλιό που έχω??(δεν κατέχω και πολλά οπότε λίγη κατανόηση, ευχαριστώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν έρχονται 49999 στη γραμμή το δίκτυο είναι καλό έχεις θέμα με τον εξοπλισμό 

Τηλεφωνία έχεις voip η pots;

voip= η συσκευή του σταθερού συνδέεται πάνω στης υποδοχές του ρουτερ

pots=η συσκευή συνδέεται στη πρίζα του τηλεφώνου με φίλτρο είτε σπλιττερ 

Αν έχεις voip μάλλον το παντρεύεσαι το ρουτερ τους 

Επεξ/σία από bill2015
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jkoukos είπε

Σύνδεσε τον υπολογιστή με τον router ενσύρματα και κάνε πάλι την δοκιμή.

Τον έχω συνδέσει με earthnet κανονικα για αυτό λέω μήπως κάνω εγώ καμία χαζομάρα και θέλει π.χ. να ψάξω τα δίκτυα ξανά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια δίκτυα να ψάξεις; Μόνο με ασύρματη σύνδεση το κάνεις αυτό για να συνδεθείς στο SSID που θέλεις. Με ενσύρματη δεν ψάχνεις τίποτα και συνδέεσαι άμεσα εφόσον οι ρυθμίσεις στην κάρτα δικτύου του υπολογιστή είναι σωστές.

Ποιες είναι οι ρυθμίσεις της κάρτας δικτύου και ποια στοιχεία σύνδεσης σου δείχνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, bill2015 είπε

Αν έρχονται 49999 στη γραμμή το δίκτυο είναι καλό έχεις θέμα με τον εξοπλισμό 

Τηλεφωνία έχεις voip η pots;

voip= η συσκευή του σταθερού συνδέεται πάνω στης υποδοχές του ρουτερ

pots=η συσκευή συνδέεται στη πρίζα του τηλεφώνου με φίλτρο είτε σπλιττερ 

Αν έχεις voip μάλλον το παντρεύεσαι το ρουτερ τους 

Μαζί με το ρούτερ έδωσαν και σπλιτερ ,σύμφωνα με τις οδηγίες το καλώδιο του τηλεφώνου στο adsl του σπλιτερ δίπλα του ίντερνετ και μετά στην θέση adsl στο ρούτερ..τώρα αν κατάλαβες τι γραμμη εχω πες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, fysikos είπε

Εχεις και αλλες πριζες τηλεφωνου στις οποιες εχεις συσκευες;

Αν ναι, αποσυνδεσε τα παντα εκτος απο το μοντεμ και ξαναμετρα την ταχυτητα

Καλημέρα και πάλι... ανοίγοντας τον πισι ανακαλύπτω ότι όλες οι άλλες συσκευές δεν έχουν wifi ενώ όταν κλείνει έχουν...αποφάσισα να ασχοληθώ λίγο πριν πάρω την wind και έκανα κλείσιμο και επαναφορά της ip και μου έβγαλε αυτό ...(windows 7). μέτρηση ταχύτητας το πρωί από τάμπλετ 20αρα... μακριά από την τουλάχιστον 40αρα που υποσχέθηκαν..

IMG_20191013_123107.jpg

1 λεπτό πριν, buyman είπε

Καλημέρα και πάλι... ανοίγοντας τον πισι ανακαλύπτω ότι όλες οι άλλες συσκευές δεν έχουν wifi ενώ όταν κλείνει έχουν...αποφάσισα να ασχοληθώ λίγο πριν πάρω την wind και έκανα κλείσιμο και επαναφορά της ip και μου έβγαλε αυτό ...(windows 7). μέτρηση ταχύτητας το πρωί από τάμπλετ 20αρα... μακριά από την τουλάχιστον 40αρα που υποσχέθηκαν..

IMG_20191013_123107.jpg

Ξεχασα να πω ότι μία συσκευή τηλεφώνου υπάρχει και είναι σε σπλιτερ με το ίντερνετ και κουμπώνει στο μόντεμ σε θύρα δικιά του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...