Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με PS4 - Πολύς θόρυβος από το DVD drive


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Αγόρασα το Σάββατο ps4 slim 1 tb και μέχρι χθές έπαιζα μόνο το The Last Of Us που το είχα κατεβάσει από την ps plus συνδρομή 

Σήμερα έβαλα το DOOM να παίξω που το αγόρασα καινούριο και ξαφνικά ξεκίνησε ένας έντονος θόρυβος.Πέριμενα μέχρι να κατέβει μήπως έφταιγε αυτό αλλά συνέχισε.Μπήκα και 10 λεπτά στο παιχνίδι και συνέχιζε .

Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση για τον θόρυβο του dvd ? Μήπως φταίει το πως κάθεται το ps4( Το έχω να κάθεται κανονικά όπως το ps3 )  ? Μήπως υπάρχει κάποια λύση εναλλακτική ? Μήπως είναι φυσιολογικό και θα διορθωθεί με τον καιρό ?

Επίσης ήθελα να ρωτήσω άμα είναι φυσιολογικό να θερμαίνεται μετά από 3 ώρες ? Υπάρχει περίπτωση να προκύψει κάποια βλάβη πχ άμα το χρησιμοποιώ συνεχόμενα κάνα 4ωρο  και θερμαίνεται πολύ?

Σας Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, TheCyanMonkey1234ever είπε

Καλησπέρα,

Αγόρασα το Σάββατο ps4 slim 1 tb και μέχρι χθές έπαιζα μόνο το The Last Of Us που το είχα κατεβάσει από την ps plus συνδρομή 

Σήμερα έβαλα το DOOM να παίξω που το αγόρασα καινούριο και ξαφνικά ξεκίνησε ένας έντονος θόρυβος.Πέριμενα μέχρι να κατέβει μήπως έφταιγε αυτό αλλά συνέχισε.Μπήκα και 10 λεπτά στο παιχνίδι και συνέχιζε .

Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση για τον θόρυβο του dvd ? Μήπως φταίει το πως κάθεται το ps4( Το έχω να κάθεται κανονικά όπως το ps3 )  ? Μήπως υπάρχει κάποια λύση εναλλακτική ? Μήπως είναι φυσιολογικό και θα διορθωθεί με τον καιρό ?

Επίσης ήθελα να ρωτήσω άμα είναι φυσιολογικό να θερμαίνεται μετά από 3 ώρες ? Υπάρχει περίπτωση να προκύψει κάποια βλάβη πχ άμα το χρησιμοποιώ συνεχόμενα κάνα 4ωρο  και θερμαίνεται πολύ?

Σας Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

οχι φιλε εμενα δεν κανει θορυβο και το εχω να καθεται οπως λες.Δεν ειναι φυσιολογικο να κανει πολυ θορυβο ειδικα οταν ειναι καινουργιο σαν το δικο σου.Λογικα κατι εχεις κοντα στη κονσολα και δεν υπαρχει σωστη ροη αερα.Δοκιμασε να το τοποθετησεις σε ανοιχτο χωρο.Αλλιως εχεις πεσει σε ελλατωματικο μοντελο κονσολας.Εχω το ιδιο μοντελο με εσενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται τι εννοεις απο "πολύ θορυβο".

το PS4 γενικα δεν ειναι κ τρομερα ησυχο. Κ ζεστενεται αλλα κ τα ανεμιστήρια του κανουν φασαρια οταν ζοριζει.

κ το drive κανει τον θορυβο του οταν διαβαζει εντονα αλλα δεν το εχω δει να διαβαζει ποτε που για 10 λεπτα να το ακουω. Μπορεί να εχεις πεσει σε ελλατωματικο. Μπορει κ να εχεις στο μυαλο σου ομως κατι πολυ πιο ησυχο. Δεν εχει κανενας γνωστος σου αλλο για να συγκρινεις;

περαν ολων, φυσικα κ τετοιο μηχανημα δε πρεπει να ειναι μεσα σε κουτι κατω απο TV κ διχως εξαερισμο, θελει εντελως διαμπερες να ειναι κ να αναπνεει καλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα 

Τελιλά το έλεγξα και σε 2 φίλους μου και είναι σε όλους το  ίδιο.Εγώ είχα στο νου μου οτι θα ήταν τελειως αθόρυβο αλλά τελικά ήταν κανονικό.Σας ευχαριστώ όλους για τις παρατηρήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δυστυχως την κανει την φασαρια του σε αυτή τη γενιά. Εκει το xbox τα καταφερε πολυ καλυτερα, με το μεγαλο κουτι ειναι κ πιο ησυχο κ πιο καλο σε θερμοκρασίες.

Δε πειραζει, μικρό το ζήτημα. Αντε καλορίζικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...