Προς το περιεχόμενο

Google Stadia [19 Νοε 2019 - 18 Ιαν 2023]


DsLmAnIaC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, KilliK είπε

Ποια παιχνιδια δινει δωρεαν; Εμεις απο Eλλαδα μπορουμε να παιξουμε;

Ελλάδα δεν είναι διαθέσιμο ακόμη. 

Ότι παιχνίδια έχω αναφέρει στη λίστα του αρχικού ποστ και όλα όσα περιλαμβάνονται στο uplay+.

3 ώρες πριν, Shadows είπε

Να πουμε την αληθεια δεν απευθηνεται σε κανεναν πραγματικα.Σαν θεωρια ειναι σιγουρα γαματο,αλλα δεν βασιζεται στην  αρχη οτι streaming=φτηνο.Μην ξεχναμε επισης οτι η μουσικη και οι ταινιες σαν streaming ηταν απαντηση των αντιστοιχων βιομηχανιων στην τοτε πειρατεια που ειχε γονατισει τα παντα.Το gaming ειδικα με την τελευταια γενια που ειδε ουσιαστικα μηδενικη πειρατεια,δεν εχει αναγκη κατι τετοιο.Και προσωπικα σαν shadows λεω οτι θα παει απατο γτ οι γουγλαδες δεν εχουν ερθει με ορεξη και διαθεση για σοβαρη επενδυση αλλα για gimickiες που λιγοι πραγματικα θα πληρωσουν.

Καλά ας δώσει 4k 60fps με 10 ευρώ το μήνα και να δεις πόσοι θα το αγοράσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DsLmAnIaC είπε

Ελλάδα δεν είναι διαθέσιμο ακόμη. 

Ότι παιχνίδια έχω αναφέρει στη λίστα του αρχικού ποστ και όλα όσα περιλαμβάνονται στο uplay+.

Καλά ας δώσει 4k 60fps με 10 ευρώ το μήνα και να δεις πόσοι θα το αγοράσουν. 

Tα παιχνιδια θα τα πληρωνεις full price και δεν στοχευουν στο να γινει streaming ενοικιασης παιχνιδιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, vakosp said:

Ξερεις πολλους που εχουν την δυνατοτητα στην Ελλαδα εστω να αγοραζουν 10 games τον χρονο?

 

Ναι. 

Ειδικά αν δεν μιλάμε για day 1 οι τιμές πέφτουν για πλάκα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/10/2019 στις 10:36 ΜΜ, Shadows είπε

Tα παιχνιδια θα τα πληρωνεις full price και δεν στοχευουν στο να γινει streaming ενοικιασης παιχνιδιων.

πιστεύω αυτές οι υπηρεσίες streaming αναπόφευκτα θα στραφούν και στην ενοικίαση παιχνιδιών 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται. Οκ, γλυτώνεις το κόστος κτήσης ενός καλού Gaming μηχανήματος, αλλά τα παιχνίδια λογικά θα πρέπει να τα αγοράζεις μέσω της πλατφόρμας τους. 

 

Και όταν σταματήσει η συνδρομή, τα παιχνίδια θα μπορείς να τα κατεβάσεις και παίξεις σε physical hardware, ή μένεις το πικραμυγδαλο στο στόμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, seithan είπε

Εννοείται. Οκ, γλυτώνεις το κόστος κτήσης ενός καλού Gaming μηχανήματος, αλλά τα παιχνίδια λογικά θα πρέπει να τα αγοράζεις μέσω της πλατφόρμας τους. 

Και όταν σταματήσει η συνδρομή, τα παιχνίδια θα μπορείς να τα κατεβάσεις και παίξεις σε physical hardware, ή μένεις το πικραμυγδαλο στο στόμα; 

Το βλέπω για πικραμύγδαλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που είναι αγορασμενο κανονικά από store πχ steam και το stagia είναι απλά ένας νεροκουβαλητης, δεν βλέπω τον λόγο να μην τον έχεις κανονικά μετά την συνδρομή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το stadia θα λειτουργεί κάπως και σαν τα υπόλοιπα stores. Αν το αγοράσεις θα το έχεις για πάντα στο account period. Αυτό που παίζει είναι η ποιότητα του stream. Αν είσαι "τζαμπέ" χρήστης αυτή είναι 1080p60 stereo. Ο "premium" που πληρώνει 10ρικο το μήνα έχει 4k60 5.1 συν ότι games δίνουν τζάμπα κάθε μήνα  (όπως δηλαδή και στο psn+ και το xboxlive gold). Η συζήτηση είναι φιλολογική για Ελλάδα αυτή τη στιγμή, και vpn καμιά Ιταλία να κάνετε το input lag θα είναι τέτοιο που μόνο turn based games θα μπορείτε να παίξετε.😂

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το έχω κάνει προπαραγγελία από Γερμανία και το περιμένω, θα σας μεταφέρω εντυπώσεις. Βάσει του test τους με τα 50mbps που έχω θα είμαι σε θέση να παίξω 4k 60fps. Αναμένω με ανυπομονησία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kwstas125 είπε

Το έχω κάνει προπαραγγελία από Γερμανία και το περιμένω, θα σας μεταφέρω εντυπώσεις. Βάσει του test τους με τα 50mbps που έχω θα είμαι σε θέση να παίξω 4k 60fps. Αναμένω με ανυπομονησία. 

Γερμανία μένεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DsLmAnIaC είπε

Και πως θα το κάνεις να δουλέψει από εδώ; 

Δεν τσεκάρει ip η περιοχή; 

Θα βάλει vpn. Το θέμα του όμως δε θα είναι το bandwidth αλλά το latency. Μια χαρά θα δείχνει 4k60 αλλά το input lag θα είναι αισθητό. Ειδικά αν βάλεις τίποτα fps ή fighting games που έχεις μόνο μερικά frames περιθώριο για links κλπ. Τώρα αν το βάλεις για να παίζεις civilization και xcom χαίρω πολύ καμία διαφορά δε θα καταλάβεις πέραν του όποιου artifact compression από το video stream που σε 4K θα είναι και δυσδιάκριτο κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...