Προς το περιεχόμενο

Αγορά έγχρωμου LASER πολυμηχανήματος.


FrankyGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Μετά από δυο αποτυχημένες αγορές inkjet πολυμηχανημάτων (hp office jet , canon Pixma mg7150) λέω να δοκιμάσω τη τύχη μου και με laser έγχρωμο.

Τον θέλω για το σπίτι με όχι και τόσο μεγάλο φόρτο εργασίας. Budget μέχρι 300€.

Καμία καλή πρόταση;😉

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αυτόν.

Ξεχωριστά μελάνια, αυτόματη εκτύπωση διπλής όψεως, και εκτύπωση από κινητή συσκευή είτε από WiFi, είτε μέσω NFC.

Δεν συμπαθώ γενικά την ΗΡ αλλά ο συγκεκριμένος στα 3 χρόνια που τον έχω για παρόμοια (οικιακή) χρήση είναι άψογος ... Γρήγορος εύκολος και ποιοτικός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 hours ago, Jiakometi said:

Εχω αυτόν.

Ξεχωριστά μελάνια, αυτόματη εκτύπωση διπλής όψεως, και εκτύπωση από κινητή συσκευή είτε από WiFi, είτε μέσω NFC.

Δεν συμπαθώ γενικά την ΗΡ αλλά ο συγκεκριμένος στα 3 χρόνια που τον έχω για παρόμοια (οικιακή) χρήση είναι άψογος ... Γρήγορος εύκολος και ποιοτικός. 

Σκέτος εκτυπωτής δεν είναι ή χάνω κάτι?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Σκέτος εκτυπωτής δεν είναι ή χάνω κάτι?

Εχεις δίκιο !!! My bad. Μου έφυγε το πολυμηχάνημα ... 

Απ ότι βλέπω το αντίστοιχο σε δυνατότητες είναι αυτό με μια μικρή υπέρβαση για τον TS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, Jiakometi said:

Εχεις δίκιο !!! My bad. Μου έφυγε το πολυμηχάνημα ... 

Απ ότι βλέπω το αντίστοιχο σε δυνατότητες είναι αυτό με μια μικρή υπέρβαση για τον TS

Θέλει έγχρωμο. 😛

https://www.skroutz.gr/c/119/printers/f/6717_486057_635348/egchromos-polymichanima-Laser.html?order_by=pricevat&order_dir=asc

Έχει 9 επιλογές, αλλά αν θέλει αυτόματη εκτύπωση διπλής όψης μειώνονται σε 2 νομίζω έως 300.

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ThReSh είπε

Θέλει έγχρωμο. 😛

Δεν καταλαβαίνω που είναι το μυαλό μου σήμερα 😬.

TS απολογούμαι .... Κάποιος άλλος θα σου δώσει καλύτερη συμβουλή ....

@ThReSh  Thanx ,,,,,  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν λίγο καιρό αγόρασα τον Canon MF645x. Εγώ τον πήρα στα 380€, αλλά αυτή την εποχή τον έχει ένα κατάστημα στο Skroutz στα 280€. Laser πολυμηχάνημα έγχρωμο, με αυτόματη εκτύπωση διπλής όψης, αυτόματο σκανάρισμα και αντιγραφή διπλής όψης, αλλά και ADF (όχι μόνο platten). Τι άλλο να θέλει κάποιος; 

:D

Δε τον έχω πολύ καιρό για να μπορώ να κάνω μία σωστή κριτική, αλλά προς το παρόν είναι άψογος. Ταχύτατος, πλήρης λειτουργιών και άψογη ποιότητα στην εκτύπωση.

 

Επεξ/σία από Haldol
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτόν;

https://www.skroutz.gr/s/20501710/Lexmark-MC3224dwe.html?keyphrase=MC3224dwe

2 ώρες πριν, atheatos είπε

Γιατί αποτυχία ο canon pixma? 

Μουλαρώνουν με κάποια error codes και είναι μετά για πέταμα. Πρόσφατα έβγαλε ο δικός μου mg5500 ένα τέτοιο error (B200). Να είναι καλά αυτή η κοπέλα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, atheatos είπε

Γιατί αποτυχία ο canon pixma? 

 Αυτό μου έβγαλε και μένα error B200.

Τόσα λεφτά μηχάνημα.

 

5 ώρες πριν, Haldol είπε

Πριν λίγο καιρό αγόρασα τον Canon MF645x. Εγώ τον πήρα στα 380€, αλλά αυτή την εποχή τον έχει ένα κατάστημα στο Skroutz στα 280€. Laser πολυμηχάνημα έγχρωμο, με αυτόματη εκτύπωση διπλής όψης, αυτόματο σκανάρισμα και αντιγραφή διπλής όψης, αλλά και ADF (όχι μόνο platten). Τι άλλο να θέλει κάποιος; 

:D

Δε τον έχω πολύ καιρό για να μπορώ να κάνω μία σωστή κριτική, αλλά προς το παρόν είναι άψογος. Ταχύτατος, πλήρης λειτουργιών και άψογη ποιότητα στην εκτύπωση.

Φωτογραφίες μπορεί να εκτυπώσει ή όχι ?

Στο scan είναι καλός ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, FrankyGR είπε

 Αυτό μου έβγαλε και μένα error B200.

Τόσα λεφτά μηχάνημα.

Δοκίμασε το παραπάνω κόλπο... Σε μένα δούλεψε και μέχρι στιγμής γλύτωσα την αγορά νέου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, FrankyGR είπε

Φωτογραφίες μπορεί να εκτυπώσει ή όχι ?

Στο scan είναι καλός ?

Οι laser προορίζονται για εκτύπωση εγγράφων. Φυσικά και μπορεί να τυπώσει φωτογραφίες (δε ξέρω αν γίνεται σε φωτογραφικό χαρτί όμως) αλλά επ' ουδενί δε μπορεί να πλησιάσει την ποιότητα ενός καλού inkjet. Εάν θέλεις να τυπώνεις φωτογραφίες δε συνιστώ κανέναν laser.

Στο σκανάρισμα, αν θέλεις, μπορώ να σου ανεβάσω δείγμα (τόσο από το ADF, όσο και απ' το platten).

Επεξ/σία από Haldol
Διόρθωση ορθογραφικού. :Ρ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Haldol είπε

Οι laser προορίζονται για εκτύπωση εγγράφων. Φυσικά και μπορεί να τυπώσει φωτογραφίες (δε ξέρω αν γίνεται σε φωτογραφικό χαρτί όμως) αλλά επ' ουδενί δε μπορεί να πλησιάσει την ποιότητα ενός καλού inkjet. Εάν θέλεις να τυπώνεις φωτογραφίες δε συνιστώ κανέναν laser.

Στο σκανάρισμα, αν θέλεις, μπορώ να σου ανεβάσω δείγμα (τόσο από το ADF, όσο και απ' το platten).

Το σκέφτομαι να πάω σε laser γιατί βαρέθηκα τις αλλαγές με τα μελάνια συνέχεια. (Δεν κάνω πολλές εκτυπώσεις βέβαια).

Τα μελάνια είναι ακριβά στον δικό σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, FrankyGR είπε

Το σκέφτομαι να πάω σε laser γιατί βαρέθηκα τις αλλαγές με τα μελάνια συνέχεια. (Δεν κάνω πολλές εκτυπώσεις βέβαια).

Τα μελάνια είναι ακριβά στον δικό σου?

Τα γνήσια είναι πάρα πολύ ακριβά (το καθένα έχει 70 ευρώ!!!). Σε laser φυσικά, γεμίζεις γραφίτη πολύ εύκολα, ενώ και τα συμβατά / ανακατασκευασμένα έχουν αρκετά μικρότερο κόστος (λιγότερο απ' το μισό). Οπότε γενικά συμφέρει. 

Εάν δε κάνεις πολλές εκτυπώσεις παίζει τα αρχικά "demo" toner να σου βγάλουν... 2 χρόνια. :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...