Προς το περιεχόμενο

Γκριλιερα-Τοστιερα


skepasti21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello all, 

Είμαι στο ψάξιμο για συσκευή γκριλιερα- τοστιερα με επαρκή ισχύ για ψήσιμο κάνα μπιφτέκι ή λουκάνικο και για πολύ τραβηγμένο σενάριο καμία μπριζόλα ,αλλά επίσης να μπορώ ψήσω κάνα τοστ-σαντουιτς. Δεν θέλω να φύγω πάνω από 60€

Τι λέτε για αυτή εδώ?

Όποια άλλη πρόταση είναι καλοδεχούμενη.

Σας Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο προσωπικη εμπειρια μακρια απο τετοιες για ψησιμο κρεατος. παρε μια απλη τοστιερα και μια ηλεκτρικη ψηστιερα θα κανεις την δουλεια σου σαν ανθρωπος

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skepasti21 είπε

Hello all, 

Είμαι στο ψάξιμο για συσκευή γκριλιερα- τοστιερα με επαρκή ισχύ για ψήσιμο κάνα μπιφτέκι ή λουκάνικο και για πολύ τραβηγμένο σενάριο καμία μπριζόλα ,αλλά επίσης να μπορώ ψήσω κάνα τοστ-σαντουιτς. Δεν θέλω να φύγω πάνω από 60€

Τι λέτε για αυτή εδώ?

Όποια άλλη πρόταση είναι καλοδεχούμενη.

Σας Ευχαριστώ.

Ισχύει ό,τι είπε και ο billiboo.

Μια απλή τοστιέρα και μια καλή ηλεκτρική ψηστιέρα.

Το δοκιμάσαμε στο παρελθόν με διάφορες επώνυμες μάρκες αλλά ήταν αποτυχία.
Μπορεί να λένε ότι ψήνουν μπιφτέκια, μπριζόλες κ.λπ. αλλά μόνο για τοστ κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κρέας δεν κάνουν.Θα αργεί πολύ και επειδή δεν θα έχουν που να τρέξουν τα ζουμια θα γίνονται σαν βραστά τα κρέατα και θα αρπάζουν εξω.Μονο για τοστ άντε κάνα λουκάνικο Φρανκφούρτης κάνουν.Αντιθετα μια φτηνή ψηστιερα θα σε βολεψει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης να πάρεις ψησταρια με την καπάκι και την αντίσταση από πάνω. Πολύ πιο εύκολη στο καθάρισμα και δεν καίγονται οι αντιστάσεις συνέχεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας, αν αφήσω εκτός το ενδεχόμενο της μπριζόλας και να την υπολογίσω μόνο για λουκάνικα Φρανκφούρτης και κάνα κατεψυγμένο μπέργκερ, δεν θα κάνω τη δουλειά μου?

Σόρρυ που επιμένω αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει η πιθανότητα και για τα 2

Επεξ/σία από skepasti21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, skepasti21 είπε

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας, αν αφήσω εκτός το ενδεχόμενο της μπριζόλας και να την υπολογίσω μόνο για λουκάνικα Φρανκφούρτης και κάνα κατεψυγμένο μπέργκερ, δεν θα κάνω τη δουλειά μου?

Σόρρυ που επιμένω αλλά δεν δυστυχώς δεν υπάρχει η πιθανότητα και για τα 2

https://www.skroutz.gr/c/440/tostieres/f/747341_747348/trigono-apospomenes-plakes.html?price_min=&price_max=30

https://www.skroutz.gr/c/2225/electric_barbeque/f/798734/me-kapaki.html?o=ψηστιέρα&price_max=40.001

 

Με τα λεφτά που μπορείς να διαθέσεις παίρνεις  άνετα και τα δύο και θα κάνεις καλύτερα τη δουλειά σου.

Εμείς έχουμε μία σαν αυτή

https://www.skroutz.gr/s/12512067/United-SM-2176.html

από το Lidl, την φέρνει συχνά και την χρησιμοποιούμε κάθε μέρα για τοστ και πολύ συχνά και για βάφλες.

Και για ψησταριά να πάρεις σίγουρα με καπάκι και με αντιστάσεις πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ενημερωτικά και εντελώς εκτός του budget σου (παίζει στα 120-200) υπάρχει αυτό το εργαλείο: Tefal optigrill

Δεν το έχω δοκιμάσει και η πρώτη αντίδρασή μου όταν το είδα ήταν "θέλουν ΠΟΣΑ λεφτα για τοστιέρα?" αλλά φαίνεται από reviews να κάνει όντως δουλειά - έχει δίσκο για να τρέχουν τα ζουμιά, αισθητήρα πάχους (!) για να ξέρει πόσο θα ψήσει τη μπριζόλα κλπ κλπ.

Γενικά συμφωνώ με τους προλαλήσαντες ότι δε μπορείς να βασιστείς σε απλή τοστιέρα για να ψήνεις τα κρεατικά σου αλλά το παραπάνω μηχάνημα φαινεται να είναι η εξαίρεση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όντως θες αποκλειστικά μία συσκευή, νομίζω πρέπει να ψάξεις για κάποια με όσο το δυνατόν περισσότερα Watts, αφού θες να ψήνεις και κρεατικά.

Γιατί με 800W δε νομίζω ότι θα καταφέρεις να ψήσεις κάτι άλλο πέρα από τοστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, skepasti21 είπε

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας, αν αφήσω εκτός το ενδεχόμενο της μπριζόλας και να την υπολογίσω μόνο για λουκάνικα Φρανκφούρτης και κάνα κατεψυγμένο μπέργκερ, δεν θα κάνω τη δουλειά μου?

Σόρρυ που επιμένω αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει η πιθανότητα και για τα 2

Μην το σκεφτεσαι καν. Η φασαρια που δημιουργει απο το ψησιμο ενος μπιφτεκιου δεν αξιζει. Το 95% δεν θα εχουν αποσπωμενες πλακες, συν οτι θα γινει τρελος χαμος απο λαδιές γυρω απο το χωρο που θα εχεις τη γκριλιερα.

Btw εχουμε αυτη https://www.amazon.co.uk/VonShef-Slice-Sandwich-Grill-Panini/dp/B017UOTXVU

Για τοστ ειναι άριστη, για ψηστιέρα δεν αξιζει λογω των παραπανω που εγραψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάζουν τα Lidl κατά καιρούς κάτι φοβερές με τη μισή τιμή απο παρόμοιες που κυκλοφορούν στην αγορά. Έχε κατά νου να βγαίνουν οι πλάκες για να καθαρίζεται (σε όλες που εχουν 50€+ γίνεται). Επίσης έχε κατα νου πως δυστυχώς πιάνουν αρκετό χώρο και αν θες τοστιέρα μόνο, θα σε βόλευε πιο φθηνή και μικρή

 

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω εχω αυτη

https://www.skroutz.gr/s/5951006/Imetec-GL3000.html

άψογη σε όλα , με αποσπομενες πλακες και εύκολο καθάρισμα. Εχω ψησει μπιφτεκια και μπριζολες. Η τιμη ειναι τσιμπημενη αλλα τα εχει βγαλει τα λεφτα της.

Επεξ/σία από tyxeros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες τελικά πήρα αυτή, και έχω να πω ότι έχω μείνει έκπληκτος από την απόδοση της, ζεσταίνεται στο μπαμ,(βέβαια την έχω δοκιμάσει μόνο με λουκάνικα, έτσι και αλλιώς κρεατικά και ψάρια δεν είναι πρώτη επιλογή) ποιοτική και στιβαρή κατασκευή και μαζεμένο μέγεθος χωρίς να χάνει σε χωρητικότητα. Την συστήνω άνετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...