Προς το περιεχόμενο

amazon.de επιστροφή


zafitolis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θέλω να επιστρέψω ένα προϊόν το έχω λίγες μέρες και μου βγάζει να το στείλω πίσω με dhl αν κατάλαβα καλά χωρίς κόστος. ισχύει κάτι τέτοιο  η κατάλαβα λάθος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος κατάλαβες, το στελνεις πισω εσυ με δικο σου κόστος ( κάποιες φορές που το έκανα το έστειλα με το ταχυδρομείο συστημένο ήταν το πιο φθηνό) αυτή θα σου  αφαιρέσουν κάποιο κόστος Όχι αυτό που πλήρωσες, συνήθως είναι μικρότερο, από την πιστωτική κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


It is a DHL prepaid label. So basically that means that we are covering all of the charges for the shipping

Αυτο μου απαντησαν σε επικοινωνοα μαζι τους θα δοκιμάσω να το στειλω με dhl και αν δε δεχτουν τοτε ελτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δέν θα βάλω το χέρι μου στην φωτιά,ίσως έχει να κάνει και με την αρχική αποστολή του δέματος (standard ή priority).

Όπως και να έχει,επέστεψα ένα ελλατωματικό kit μνήμης χωρίς κόστος σε amazon.fr που είχα λάβει με priority shipping.

Θα σου δώσουν tracking, το οποίο "βλέπει" μέχρι την άφιξη στο αεροδρόμιο (μας).Απο εκεί και πέρα δέν θα δείς άλλη ενημέρωση.Ρώτησα την DHL σχετικά και μου απάντησαν οτι ουσιαστικά μαζεύουν προιόντα και τα στέλνουν παλέτες μια και έξω.Θα λάβεις εντός 10ήμερου email απο amazon οτι έχουν δεί την αποστολή στο σύστημά τους...και μετά περιμένεις.

Μέσες άκρες,απο την ημέρα που θα στείλεις το δέμα υπολογίζεις 30~40 μέρες για refund.

Επεξ/σία από Tenshi
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελια Fullfilled by Amazon φιλου που εκαψε πλακετα σε ενα φτηνο ενισχυτακι πριν κανενα τριβδομαδο με την ιδια διαδικασια (δηλαδη prepaid label και αφου το πηγε στην DHL της περιοχης) σε 2 εβδομαδες ειχε τα χρηματα του πισω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, zafitolis είπε


It is a DHL prepaid label. So basically that means that we are covering all of the charges for the shipping

Αυτο μου απαντησαν σε επικοινωνοα μαζι τους θα δοκιμάσω να το στειλω με dhl και αν δε δεχτουν τοτε ελτα 

Πολλοι πωλητες ή και το ιδιο το αμαζον σου στελνουν ενα "label" το οποιο κολλας επανω στο δεμα και το στελνεις με την εταιρεια που αναφέρεται χωρις να πληρωσεις τιποτα.

Αυτο λεει το συγκεκριμενο μήνυμα, αν δεν εχεις το label πες του να στο στειλει με ενα μήνυμα, το τυπωνεις το κολλας και τελος

Επεξ/σία από NikosKallithea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντυποσιακο αλαξε η πολιτικη ,εγω εχω κανει ως τωρα 6 επιστροφες και τα εστειλα με δικο μου κοστος αν και καποιο ποσο απο τα μεταφορικα μου τα επιστρεψαν,να ρωτησω απλα δεν το ηθελες η ειχε καποιο θεμα και το εστειλες λογο εγγυησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι είχα βάλει αποστολή express όταν το αγόρασα.δεν μπόρεσα να κάνω την δουλειά που το πήρα οπότε το επέστρεψα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, tornado12 είπε

Μηπως εχει σημασια αν το επεστρεψες για δικους σου λογους και το αν ηταν ελλατωματικο?

Δε νομιζω να παιζει ρόλο απο την στιγμή που εισαι μεσα στο επιτρεπόμενο οριο για εποστροφη και σε αφηνει να εκτυπώσεις την ετικέτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...