Προς το περιεχόμενο

Hammerhead True Wireless: τα νέα ασύρματα ακουστικά της Razer


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, grgoofy2002 είπε

Ουτε για αστειο ΤΟΣΑ λεφτα για 2 ψειρακια που μπαινουν στο αυτι μου!!! κακη μοδα αυτη!!!

Φιλε ειναι νεα μοδα ψειρες στα αυτια οχι μονο στα μαλλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλωνω εξαρχης ασχετος με ηχο αλλα νομιζω εδω ταιριαζει αυτο που λεμε....

Εκανε και η μυγα κωλο και εχεσε τον κοσμο ολο....

Προφανως οι μερκετινγκ διανοιες της razer διαβλεπουν καποιο  target group και βγαζουν και αυτοι τα ηλεκτρονικα σκουπιδια τους στην αγορα.

Στο κατω κατω δεν ειναι ολοι ματαιοδοξοι και ανοητοι σαν και μενα (η απλα ανθρωποι που γνωριζουν απο ηχο και μπορουν να κρινουν ενα ζευγαρι ακουστικα - επαναλαμβανω εγω δεν ειμαι απο αυτους)  που δεν κοιταμε τιποτε παρακατω απο apple airpods και BOSE , Senheiser , Beats κτλ (οπως εχουν πει και αλλοι).....

Αλλα στην ζωη πολλα απο τα μεγαλυτερα fail εχουν ξεκινησει απο "καλες῾ προθεσεις... (η απλα απο την προθεση να δαγκωσει και καποιος ακομη ενα κομματι απο την πιτα του ανταγωνισμου) . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Nman1978 είπε

Γελάω απλά, πήρα από Κινα με 8 ευρώ μαζί με τη θήκη τους και έχουν μεγαλύτερη αυτονομία . Ναι έχουν καθυστέρηση στον ήχο αλλά στο γυμναστήριο που ακούω ράδιο η μουσική είναι εντελώς αδιαφορο, για ταινίες άμα είναι μεγάλο το lag ,που και αυτό ρυθμίζετε από το player  βάζω ενσυρματα με 10 ευρώ και κρατάω τα άλλα 110

Κομπλέ μαν. Ότι πεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, newton91 είπε

Κομπλέ μαν. Ότι πεις 

Ότι καταλάβεις φίλε μου, δικα σου τα αυτακια σου, δικό σου και το πορτοφόλι σου. Άλλο το τι λέω και άλλο τι καταλαβαίνεις εσυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Nman1978 είπε

Γελάω απλά, πήρα από Κινα με 8 ευρώ μαζί με τη θήκη τους και έχουν μεγαλύτερη αυτονομία . Ναι έχουν καθυστέρηση στον ήχο αλλά στο γυμναστήριο που ακούω ράδιο η μουσική είναι εντελώς αδιαφορο, για ταινίες άμα είναι μεγάλο το lag ,που και αυτό ρυθμίζετε από το player  βάζω ενσυρματα με 10 ευρώ και κρατάω τα άλλα 110

Και εγώ με ένα Zastava του 1965 που το πήρα 200€ κομπλέ είμαι. Και άμα γουστάρω να πάω Αθήνα Πάτρα, παίρνω το ΚΤΕΛ, κλάιν, και κρατάω τις 10,000€ που κάνει ένα νορμάλ αμαξάκι. 

Ρε μάγκες.... Τα σκέφτεστε πριν τα πείτε??? Ή ξυπνήσατε μόλις και μιλάτε χωρίς να έχετε πιεί καφέ ορισμένοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, polaki είπε

Και εγώ με ένα Zastava του 1965 που το πήρα 200€ κομπλέ είμαι. Και άμα γουστάρω να πάω Αθήνα Πάτρα, παίρνω το ΚΤΕΛ, κλάιν, και κρατάω τις 10,000€ που κάνει ένα νορμάλ αμαξάκι. 

Ρε μάγκες.... Τα σκέφτεστε πριν τα πείτε??? Ή ξυπνήσατε μόλις και μιλάτε χωρίς να έχετε πιεί καφέ ορισμένοι...

Η Razer δεν είναι από τις εταιρείες που πουλάνε ακριβά λόγω ποιότητας...

Όσα-ελάχιστα-προϊόντα της αξίζουν είναι πολύ ακριβότερα από αντίστοιχα του ανταγωνισμού. Παράδειγμα τα Razer Nommo Pro, όταν υπάρχουν τα Edifier S360DB και πολλά κορυφαία monitor σε λίγότερα χρήματα. Για ακουστικά μη μιλήσουμε. Ποιότητα Panasonic των 30€ και τα πουλάνε 80€+.

Στις 31/10/2019 στις 3:01 ΜΜ, Fulgore είπε

γ)η Razer δεν εχει πολυ καλη φημη απο πλευρας αξιοπιστων προιοντων(πολλα προβληματικα)και ουτε και καλη φημη απο after sales support.

Παλιος κατοχος hammerhead ενσυρματων ακουστικων που σε περιπου 1χρονο το ενα ακουστικο σταματησε να δουλευει.

Πήρα το υπερτιμημένο death adder και σε 2 χρόνια διπλοκλίκαρε. Ενώ χάλασε και η ποιότητα της κύλισης. Παίρνω μετά το άγνωστο bloody V5 των 30€ (ανάμεσα σε 20 και 30€) και δεν έχω κανένα θέμα εδώ και 4+ χρόνια.

Μετά διαπιστώνω ότι η bloody(gaming brand της a4tech) στα λεφτά της Razer και πιο κάτω έχει ποντίκια με διακόπτες υπέρυρθρων ακτίνων(καμία επαφή μετάλλων) που δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μια στο εκατομμύριο για double click λόγω φθοράς. Άσε το latency και τα ποδαράκια τους. Brand που για περίεργους λόγους έχει σχεδόν απoκλειστεί στην Ελλάδα.

H Razer είναι 100% marketing που περιλαμβάνει, εκτός από την πλύση εγκεφάλου με την gaming ταμπέλα, παρουσία σε όλα τα κανάλια πωλήσεων, λάδωμα reviewers και ψυχολογική τιμολόγηση(είναι ακριβό άρα καλό). Περιτύλιγμα χωρίς την παραμικρή ουσία.

Επεξ/σία από pirmen56
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Η Razer δεν είναι από τις εταιρείες που πουλάνε ακριβά λόγω ποιότητας...

Όσα-ελάχιστα-προϊόντα της αξίζουν είναι πολύ ακριβότερα από αντίστοιχα του ανταγωνισμού. Παράδειγμα τα Razer Nommo Pro, όταν υπάρχουν τα Edifier S360DB και πολλά κορυφαία monitor σε λίγότερα χρήματα. Για ακουστικά μη μιλήσουμε. Ποιότητα Panasonic των 30€ και τα πουλάνε 80€+.

Πήρα το υπερτιμημένο death adder και σε 2 χρόνια διπλοκλίκαρε. Ενώ χάλασε και η ποιότητα της κύλισης. Παίρνω μετά το άγνωστο bloody V5 των 30€ (ανάμεσα σε 20 και 30€) και δεν έχω κανένα θέμα εδώ και 4+ χρόνια.

Μετά διαπιστώνω ότι η bloody(gaming brand της a4tech) στα λεφτά της Razer και πιο κάτω έχει ποντίκια με διακόπτες υπέρυρθρων ακτίνων(καμία επαφή μετάλλων) που δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μια στο εκατομμύριο για double click λόγω φθοράς. Άσε το latency και τα ποδαράκια τους. Brand που για περίεργους λόγους έχει σχεδόν απoκλειστεί στην Ελλάδα.

H Razer είναι 100% marketing που περιλαμβάνει, εκτός από την πλύση εγκεφάλου με την gaming ταμπέλα, παρουσία σε όλα τα κανάλια πωλήσεων, λάδωμα reviewers και ψυχολογική τιμολόγηση(είναι ακριβό άρα καλό). Περιτύλιγμα χωρίς την παραμικρή ουσία.

Razer είναι overpriced,ότι πληρώνουν οι γυναίκες για τσάντες luis vittone πληρώνουν οι gamers την Razer. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Nman1978 είπε

Razer είναι overpriced,ότι πληρώνουν οι γυναίκες για τσάντες luis vittone πληρώνουν οι gamers την Razer. 

Μάρκες σαν αυτές που αναφέρεις έχουν υψηλή ποιότητα και design τουλάχιστον. Η Razer δεν ξοδεύει δεκάρα για RnD και quality control αφού οι πελάτες της είναι συνήθως κάτω των 20 ετών με μικρή γνώση της αγοράς. Όποιος πάει μεταγενέστερα σε κάτι σοβαρό χάνεται από πελατης της μια για πάντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/11/2019 στις 1:55 ΠΜ, pirmen56 είπε

Μάρκες σαν αυτές που αναφέρεις έχουν υψηλή ποιότητα και design τουλάχιστον. Η Razer δεν ξοδεύει δεκάρα για RnD και quality control αφού οι πελάτες της είναι συνήθως κάτω των 20 ετών με μικρή γνώση της αγοράς. Όποιος πάει μεταγενέστερα σε κάτι σοβαρό χάνεται από πελατης της μια για πάντα.

Μέχρι πρόσφατα δίδασκα σε ΙΕΚ, και πράγματι το target group ήταν σε <20χρονα. Ελάχιστοι κοίταζαν οτιδήποτε πέραν της Razer για gaming. Προσωπικά δεν είδα ποτέ καμία αξία στα προϊόντα της, πάντα για το κόστος τους μιλάω. Δεν έχω πρόβλημα να πληρώσω κάτι ΚΑΙ για το brand, πχ Apple, Nike, Adidas, Logitech κλπ. Αλλά να το πληρώσω overpriced εις γνώσιν μου και να έχει ποιότητα λες οκ πάει στο διάολο. Να το πληρώσεις ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ, ε κάπου παραπάει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...