Προς το περιεχόμενο

Το Xiaomi Mi Note 10 θα ανακοινωθεί στις 14 Νοεμβρίου για την Ευρωπαϊκή αγορά


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, devanir είπε

Είχα κάποτε το OnePlus 3T σε gunmetal grey. Το πήρα τότε σκοτωμένο λόγω συγκυριών και λάτρεψα αμέσως το OxygenOS. Ποτέ όμως δεν το θεώρησα premium.

Το μόνο android που μπορεί να θεωρηθεί premium είναι η εκάστοτε ναυαρχίδα της Samsung, όλα τα άλλα είναι για να 'χουμε να λέμε..

 

Καλά, βάλε το OP 7 Pro δίπλα στο iPhone Xs και μετά πες μου πιο σου φαίνεται πιο premium.

4 λεπτά πριν, SeXBOX είπε

Άλλο μοντέλο πήρα και εσύ συγκρίνεις με άλλο, πρόσεξε το μοντέλο που έγραψα.

Το πρόσεξα, έχει ακριβώς τον ίδιο sensor, aperture και software. Επίσης το OP7pro έτρεχε και την τελευταία beta.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Super Moderators
55 minutes ago, Solowing said:

Τα AMOLED panels που χρησιμοποιεί η Xiaomi μέχρι τώρα είναι όλα της Samsung και μάλιστα Super AMOLED (non pentile).

Αυτό που έχει το Mi A3 πάντως είναι pentile.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ο καψερος που δεν νοιαζομαι σχεδον καθολου για τις φωτο και πηγα και πηρα το Redmi Note 7 για emulation station και δεν υποστηριζει χειριστηριο με OTG καλωδιο (καλα με bluetooth εχει το delay της αρκουδας) και θελει καθε φορα να κανεις remapping τα κουμπια και σπαει νευρα τι διαλο να παω να παρω στα ιδια λεφτα;  Ακους εκει συσκευη του 2019 να μην εχει native υποστηριξη για controller PS4!  Ειμαι στο τσακ να το πουλησω, συσκευη που δεν την εχω ουτε 8 μηνες! 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Solowing είπε

To Redmi που είχες προφανώς φορούσε IPS panel της LG. Σχεδόν όλα τα IPS panels της LG, σε όποιου OEM το τηλέφωνο και αν βρίσκονται, βγάζουν θέματα image retention. Τα AMOLED panels που χρησιμοποιεί η Xiaomi μέχρι τώρα είναι όλα της Samsung και μάλιστα Super AMOLED (non pentile).

redmi pro λεμε, αμολεντ οθονη ειχε και σιγουρα δεν ηταν samsung

Επεξ/σία από hakunamatata
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ThReSh είπε

Αυτό που έχει το Mi A3 πάντως είναι pentile.

Pentile και 720p. Γενικά από ότι βλέπω η Samsung πλέον λανσάρει pentile displays με την ονομασία Super AMOLED.

1 ώρα πριν, hakunamatata είπε

redmi pro λεμε, αμολεντ οθονη ειχε και σιγουρα δεν ηταν samsung

Sorry φίλε, η Xiaomi βγάζει τόσα πολλά μοντέλα που είναι εύκολο να μπερδευτείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ThReSh είπε

Αυτό που έχει το Mi A3 πάντως είναι pentile.

όντως είναι pentile, αλλά δεν έχει σχέση με την οθόνη του galaxy nexus ας πούμε (θα μου πεις 7 χρόνια μετά χαίρω πολύ.. ) είναι ποιο πχοιοτικά τα πράγματα 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsibosp είπε

Εγω ο καψερος που δεν νοιαζομαι σχεδον καθολου για τις φωτο και πηγα και πηρα το Redmi Note 7 για emulation station και δεν υποστηριζει χειριστηριο με OTG καλωδιο (καλα με bluetooth εχει το delay της αρκουδας) και θελει καθε φορα να κανεις remapping τα κουμπια και σπαει νευρα τι διαλο να παω να παρω στα ιδια λεφτα;  Ακους εκει συσκευη του 2019 να μην εχει native υποστηριξη για controller PS4!  Ειμαι στο τσακ να το πουλησω, συσκευη που δεν την εχω ουτε 8 μηνες! 

Εσύ ο καψερός είσαι άτυχος και σίγουρα πάντως δεν είσαι ο μέσος καταναλωτής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vbeka9733 είπε

σε 10-15 χρονια θα βαλει την ιδια καμερα και το iphone και θα την παρουσιασουν σα τεραστια καινοτομια.

Δηλαδή η xiaomάρα είναι 10-15 χρόνια μπροστά στη φωτογραφία;

Nice...

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά MI note που αγαπάμε γίνεται ακόμα καλύτερη,  μπράβο στην xiaomi που δεν ακολουθεί τους άλλους και τα δίνει όλα απλόχερα για εμάς τους λάτρεις της μπαταρίας,  SD card,  fm radio,  3.5 jack,  τιμή για αρχή από 300-400€σίγουρα,  όταν πέσει στην σωστή τιμή είναι λουκουμι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, devanir είπε

Θηριώδης μπαταρία... όταν όμως δεν βάζει pop-up camera και επιλέγει την εγκοπή, περιμένω να δω και IP68 για να το δικαιολογεί. Όσο για την oled οθόνη, δεν συγκινούμαι όταν τη βλέπω σε συσκευή αυτής της εταιρείας.

Αυτές οι δήθεν τούμπανα αλλά fundamentally φθηνιάρικες συσκευές που βγάζει η Ξιαομί πάντα μου κινούν το ενδιαφέρον γιατί έχει πλάκα το hype που δημιουργείται γύρω από αυτές. Προσωπικά θεωρώ παράλογο να πάρεις high-end συσκευή από εταιρείες τύπου Ξιαομί, Χαβάη κλπ. Αυτές είναι μόνο για δευτερότριτα vfm κινητά των δύο χρόνων το πολύ, αν μπορείς βέβαια να αντέξεις το άθλιο λογισμικό τους.

Μόνη εξαίρεση η OnePlus με το τέλειο android skin που έχει.

Έχεις πολύ πλάκα φίλε μου!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, paragontikos είπε

respect για την μπαταρια παντως😲 αν και λογικα θα ειναι βαρυ..

το pro με 855+ θα ναι τουμπανο

Σε συνδυασμό με τις κάμερες θα είναι killer... ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...