Προς το περιεχόμενο

Epson ink tank L386 ink pad reset


posgiorgos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, Sales Refurbished είπε

Epson L3160

Τεχνικές Προδιαγραφές

  • Ασύρματη Σύνδεση                                                        Ναι
  • Συσκευασία:Καλώδιο USB                                             Όχι
  • ePrint / Email Print                                                         Ναι
  • Υποστήριξη AirPrint                                                       Ναι
  • Σειρά                                                                            Ink Tank System
  • Κατασκευαστής                                                            Epson
  • Μέγεθος εγγράφου                                                        A4
  • Fax                                                                               Οχι
  • Τεχνολογία Εκτύπωσης                                                   Inkjet
  • Εκτύπωση CD/DVD                                                                   Όχι
  • Ανάλυση εκτύπωσης                                                      5.760 x 1.440 DPI
  • Ταχύτητα εκτύπωσης (ασπρόμαυρη)                               33 Σελίδες / λεπτό
  • Ταχύτητα εκτύπωσης (έγχρωμη)                                     15 Σελίδες / λεπτό
  • Ανάλυση σάρωσης                                                        1.200 DPI x 2.400 DPI
  • Wi-Fi                                                                             Ναι
  • Μεικτό βάρος                                                                5 kg
  • Καθαρό βάρος                                                              4 kg
  • Εγγύηση                                                                                     1 έτος

Για τεχνολογία Ink Tank. Τα έχει όλα.

https://www.skroutz.gr/s/16097337/Epson-EcoTank-L3150.html#specs

https://www.skroutz.gr/s/12832810/Epson-EcoTank-L4150.html

O πρωτος τι λιγοτερο εχει απο τον δικο σου;

ο δευτερος ειναι στα ιδια χρηματα, πολυ πιο γρηγορο μοντελο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 ώρες πριν, Zerg13 είπε

https://www.skroutz.gr/s/16097337/Epson-EcoTank-L3150.html#specs

https://www.skroutz.gr/s/12832810/Epson-EcoTank-L4150.html

O πρωτος τι λιγοτερο εχει απο τον δικο σου;

ο δευτερος ειναι στα ιδια χρηματα, πολυ πιο γρηγορο μοντελο

Ο L4150 έχει πολύ πιο γρήγορη εκτύπωση.

Οι αναλύσεις τους είναι εφάμιλες.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα τον L3150 πριν κανα 20ήμερο και έχω εκτυπώσει μέχρι τώρα περίπου 500 σελίδες!! Απλά τον λάτρεψα!!! Το επίπεδο των έγχρωμων μελανιών δεν έχει κουνηθεί. Του μαύρου έπεσε κατά 10-15%.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, greek_armada είπε

Μπορω να εχω και εγω το πρόγραμμα για τον L386? 

Καλημέρα.

Υπάρχει. Παρακαλώ στείλε μου με προσωπικό μήνυμα ένα email για να μπορέσω να το προοθήσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
Στις 22/11/2019 στις 11:48 ΠΜ, Sales Refurbished είπε

Καλημέρα.

Υπάρχει. Παρακαλώ στείλε μου με προσωπικό μήνυμα ένα email για να μπορέσω να το προοθήσω.

Καλημέρα φίλε μου,σου έστειλα μνμ για τον L386 για reset

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος χρησιμοποιει το resetter ας εχει υπ'οψιν οτι ναι μεν ξεμπλοκαρει τον εκτυπωτη για να συνεχισει να δουλευει, αλλα το waste pad συνεχιζει να μαζευει μελανια, και καποια στιγμη δε θα αντεξει αλλο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 6/4/2023 στις 10:08 ΜΜ, lector είπε

Οποιος χρησιμοποιει το resetter ας εχει υπ'οψιν οτι ναι μεν ξεμπλοκαρει τον εκτυπωτη για να συνεχισει να δουλευει, αλλα το waste pad συνεχιζει να μαζευει μελανια, και καποια στιγμη δε θα αντεξει αλλο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/11/2019 στις 3:40 ΜΜ, Sales Refurbished είπε

Epson L3160

Τεχνικές Προδιαγραφές

  • Ασύρματη Σύνδεση                                                        Ναι
  • Συσκευασία:Καλώδιο USB                                             Όχι
  • ePrint / Email Print                                                         Ναι
  • Υποστήριξη AirPrint                                                       Ναι
  • Σειρά                                                                            Ink Tank System
  • Κατασκευαστής                                                            Epson
  • Μέγεθος εγγράφου                                                        A4
  • Fax                                                                               Οχι
  • Τεχνολογία Εκτύπωσης                                                   Inkjet
  • Εκτύπωση CD/DVD                                                                   Όχι
  • Ανάλυση εκτύπωσης                                                      5.760 x 1.440 DPI
  • Ταχύτητα εκτύπωσης (ασπρόμαυρη)                               33 Σελίδες / λεπτό
  • Ταχύτητα εκτύπωσης (έγχρωμη)                                     15 Σελίδες / λεπτό
  • Ανάλυση σάρωσης                                                        1.200 DPI x 2.400 DPI
  • Wi-Fi                                                                             Ναι
  • Μεικτό βάρος                                                                5 kg
  • Καθαρό βάρος                                                              4 kg
  • Εγγύηση                                                                                     1 έτος

Για τεχνολογία Ink Tank. Τα έχει όλα.

 

Τυπώνει αυτόματα διπλή όψη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ο L4150 μετά από 4,5 χρόνια και 23.000 σελ έβγαλε μήνυμα "ένας μελανωτήρας εκτυπωτή έχει εξαντλήσει το όριο λειτουργίας του".

Υπάρχει κάποιος κωδικός σφάλματος και που τον βρίσκω. Ώστε να δω τι ακριβώς σημαίνει αυτό; Θέλει κάποιο πρόγραμμα για reset ; Μπορεί να μου το στείλει κάποιος;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει γεμίσει το σφουγγάρι που κρατάει τα μελάνια σε καθαρισμούς κλπ που κάνει.

Υπάρχει reseter (έχεις pm) αλλά να ξέρεις δεν αρκεί αυτό, θέλει καθάρισμα και το ίδιο το σφουγγάρι( ή αλλαγή) γιατί κάποια στιγμή θα ξεχυλίσει.

Στον δικό μου Epson που το έκανα πρόσφατα και καθάρισα και το σφουγγάρι είχε λίγο ακόμα περιθώριο αλλά όχι πολύ.

Οπότε το καθάρισα και το έκανα και reset. Ο δικός μου δεν ήταν εύκολος στο άνοιγμα για να πάρεις πρόσβαση στο σφουγγάρι.

Επεξ/σία από nemesiskp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, archimidis είπε

ο L4150 μετά από 4,5 χρόνια και 23.000 σελ έβγαλε μήνυμα "ένας μελανωτήρας εκτυπωτή έχει εξαντλήσει το όριο λειτουργίας του".

Υπάρχει κάποιος κωδικός σφάλματος και που τον βρίσκω. Ώστε να δω τι ακριβώς σημαίνει αυτό; Θέλει κάποιο πρόγραμμα για reset ; Μπορεί να μου το στείλει κάποιος;

Ευχαριστώ!

Χωρίς να υπολογίσουμε ότι το να πας το μηχάνημα στην Epson να στο αλλάξουν το σφουγγαράκι έχει εντελώς υποφερτό κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nemesiskp είπε

Πόσο κοστίζει ξέρουμε; Πληροφοροριακά να ξέρω πόσα γλύτωσα.😋

😄 Γύρω στα 15-20€, αν δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...