Προς το περιεχόμενο

Razer DeathAdder Essential 28,90,€ eshop


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.e-shop.gr/razer-deathadder-essential-gaming-mouse-p-PER.573251

28.90€

Ανταγωνισμός απο 33,88€

https://www.skroutz.gr/s/17041810/Razer-DeathAdder-Essential.html

 

 

20190111170930_razer_deathadder_essential.jpeg

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το συγκεκριμένο μοντελο ποντικιου το δουλεύω 7 χρόνια περίπου ξεκίνησα με το απλό deathadder 2013 και μετά πήγα στο chroma.

Στο πρώτο μου χάλασε η ροδέλα αλλά ήμουν εντος εγγύησης και πήρα πιστωτικό και με κάτι παραπάνω πήρα το chroma, και 4-5 χρόνια μετά μου κάνει double click ορισμένες φορές.....

Είναι εξαιρετικό για όσο δουλεύει αλλά σε δυο ποντίκια σε εφτά χρόνια μου έχει βγάλει πρόβλημα....

Μπορεί αυτό επειδή είναι re-release να τα έχουνε φτιάξει αυτά τα προβλήματα

Απλά ενημερωτικά σε όσους ενδιαφέρονται να το αγοράσουν θα τους δουλεύει εξαιρετικά (όσο δουλεύει) αλλα να μην περιμένουν μακροζωία

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Zengar Zombolt said:

Το συγκεκριμένο μοντελο ποντικιου το δουλεύω 7 χρόνια περίπου ξεκίνησα με το απλό deathadder 2013 και μετά πήγα στο chroma.

Στο πρώτο μου χάλασε η ροδέλα αλλά ήμουν εντος εγγύησης και πήρα πιστωτικό και με κάτι παραπάνω πήρα το chroma, και 4-5 χρόνια μετά μου κάνει double click ορισμένες φορές.....

Είναι εξαιρετικό είναι για όσο δουλεύει αλλά σε δυο ποντίκια σε εφτά χρόνια μου έχει βγάλει πρόβλημα....

Μπορεί αυτό επειδή είναι re-release να τα έχουνε φτιάξει αυτά τα προβλήματα

Απλά ενημερωτικά σε όσους ενδιαφέρονται να το αγοράσουν θα τους δουλεύει εξαιρετικά (όσο δουλεύει) αλλα να μην περιμένουν μακροζωία

Δοκίμασες να το ανοίξεις να το καθαρίσεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο θεμα εχω και γω με το   deathadder . Μετα απο 2.5 χρονια εκανε διπλο κλικ. Το καθαρισα δουλεψε για 3-4 μηνες οκ και μετα παλι τα ιδια. Σαν ποντικι παντως ειναι οτι πιο βολικο εχω πιασει στο χερι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

Όχι δεν το έχω πειράξει ακόμα

 

1 ώρα πριν, sakks80 είπε

Το ιδιο θεμα εχω και γω με το   deathadder . Μετα απο 2.5 χρονια εκανε διπλο κλικ. Το καθαρισα δουλεψε για 3-4 μηνες οκ και μετα παλι τα ιδια. Σαν ποντικι παντως ειναι οτι πιο βολικο εχω πιασει στο χερι μου.

Εάν πιάνουν  λίγο τα χέρια σας παίρνετε έναν omron διακόπτη που κάνει στο συγκεκριμένο και τον αλλάζετε με τον χαλασμένο, ένα roccat kone xtd που έχω μου κάνει double click μετά από 2.5 χρόνια χρήσης και σκοπεύω να προσπαθήσω να αλλάξω διακόπτη στο μέλλον. 

Επεξ/σία από axouu
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θρυλικό ποντίκι. Ίσως το καλύτερο μακράν της εταιρείας. 

Το χα αγοράσει τέλος του 13, κ τέλος καλοκαιριού του 16 είχα διπλοκλικαρισμα στον αριστερό διακόπτη και γω. Τον άλλαξα με έναν ίδιο Omron, κόστος κάνα ευρώ, εκεί γύρω από eBay. Όλα καλά λοιπόν για περίπου μια βδομάδα. Ώσπου μια χαλάει και η ροδέλα. 

Αξίζει σε αυτά τα χρήματα, πολύ βολικό για μεσαία προς μεγάλα χέρια ειδικά για palm grip

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης για όποιον εμπιστεύεται το GeekBuying το δίνει στα 20,60€.

Σύνδεσμος: https://www.geekbuying.com/item/Razer-DeathAdder-Essential-Optical-Gaming-Mouse-Black-415560.html

Το έχω δει απο την Παρασκευή αλλά με απέτρεψαν τα αρνητικά σχόλια για το double click problem που έχουν βγάλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε αυτή την τιμή που το δίνουν δεν υπάρχει ερώτημα ποιότητας μιας και θεωρώ το ποσό ευτελές για αυτό το ποντίκι. Ότι δεν κρατάνε πολύ, αυτό ναι (από προσωπική εμπειρία). 

Το "essentials" δεν έχει λαστιχένιο grip στα πλαϊνά σε σχέση με την νορμάλ έκδοση. 

Επεξ/σία από seithan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, seithan είπε

essentials

Σίγουρα; Νομίζω απλά είναι τίτλος διαφοροποίησης σε σχέση με τις νεότερες εκδόσεις. Καθώς είναι απλά το ποντίκι του 13 σε επανακυκλοφορία εδώ κ κάποια χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Θρυλικό ποντίκι. Ίσως το καλύτερο μακράν της εταιρείας. 

Το χα αγοράσει τέλος του 13, κ τέλος καλοκαιριού του 16 είχα διπλοκλικαρισμα στον αριστερό διακόπτη και γω. Τον άλλαξα με έναν ίδιο Omron, κόστος κάνα ευρώ, εκεί γύρω από eBay. Όλα καλά λοιπόν για περίπου μια βδομάδα. Ώσπου μια χαλάει και η ροδέλα. 

Αξίζει σε αυτά τα χρήματα, πολύ βολικό για μεσαία προς μεγάλα χέρια ειδικά για palm grip

Μέτρα πόσα ποστ διάβασες μόνο εδώ μέσα για διπλολικαρίσματα. Σε premium τιμή υποτίθεται. Πώς θα σου φαινόταν αν μάθαινες ότι υπάρχει τεχνολογία με 0% πιθανότητα double-click σε ποντίκια κάτω και απο 30 ευρώ;

https://www.bloody.com/en/product.php?pid=10&id=100

Κάνοντας κλικ διακόπτεται μια ροή υπέρυθρης ακτινοβολίας και έτσι "καταλαβαίνει" το mouse ότι πατήθηκε. Καμία επαφή μετάλλων όπως με τα παραδοσιακά switches των "σοβαρών" εταιρειών. Τεχνολογία που επίσης μηδενίζει το lag γιατί εξαλείφει το debounce noise  πρόβλημα των παραδοσιακών διακοπτών. Επιπλέον, υπέρυθρες στο mousewheel και μεταλλικά ποδαράκια για ανώτερη ποιότητα κύλισης μακροχρόνια(εν σχέσει με το teflon του death adder).

https://whatis.techtarget.com/definition/debouncing

Πριν 5 χρόνια σχεδόν πήρα το bloody V5 με συμβατικούς μεν διακόπτες αλλά με πατέντα της a4tech για ελάττωση του double-clicking. Κανένα θέμα μέχρι σήμερα. Ούτε στη ροδέλα, ούτε στα κουμπιά. Περιμένω να μου χαλάσει για να πάω στους infrared διακόπτες και ακόμα δεν. Βρες μου ένα τουλάχιστον φθηνό ποντίκι "μεγάλης" εταιρείας που να κρατάει τόσο. 

21 ώρες πριν, axouu είπε

Εάν πιάνουν  λίγο τα χέρια σας παίρνετε έναν omron διακόπτη που κάνει στο συγκεκριμένο και τον αλλάζετε με τον χαλασμένο, ένα roccat kone xtd που έχω μου κάνει double click μετά από 2.5 χρόνια χρήσης και σκοπεύω να προσπαθήσω να αλλάξω διακόπτη στο μέλλον. 

Απλά αναρωτήσου γιατί επιβιώνουν αυτές οι σάπιες τεχνολογίες και δεν υπάρχει μετάβαση σε κάτι νέο όπως αυτό που γράφω παραπάνω. Τι συμφέρει έναν μαγαζάτορα/κατασκευαστή; Να πουλάει "αθάνατα" προϊόντα ή σκουπιδάκια με ημερομηνία λήξης;

Από κει και πέρα δικό σου θέμα.

Επεξ/σία από pirmen56
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pirmen56 είπε

Μέτρα πόσα ποστ διάβασες μόνο εδώ μέσα για διπλολικαρίσματα. Σε premium τιμή υποτίθεται. Πώς θα σου φαινόταν αν μάθαινες ότι υπάρχει τεχνολογία με 0% πιθανότητα double-click σε ποντίκια κάτω και απο 30 ευρώ;

https://www.bloody.com/en/product.php?pid=10&id=100

Κάνοντας κλικ διακόπτεται μια ροή υπέρυθρης ακτινοβολίας και έτσι "καταλαβαίνει" το mouse ότι πατήθηκε. Καμία επαφή μετάλλων όπως με τα παραδοσιακά switches των "σοβαρών" εταιρειών. Τεχνολογία που επίσης μηδενίζει το lag γιατί εξαλείφει το debounce noise  πρόβλημα των παραδοσιακών διακοπτών. Επιπλέον, υπέρυθρες στο mousewheel και μεταλλικά ποδαράκια για ανώτερη ποιότητα κύλισης μακροχρόνια(εν σχέσει με το teflon του death adder).

https://whatis.techtarget.com/definition/debouncing

Πριν 5 χρόνια σχεδόν πήρα το bloody V5 με συμβατικούς μεν διακόπτες αλλά με πατέντα της a4tech για ελάττωση του double-clicking. Κανένα θέμα μέχρι σήμερα. Ούτε στη ροδέλα, ούτε στα κουμπιά. Περιμένω να μου χαλάσει για να πάω στους infrared διακόπτες και ακόμα δεν. Βρες μου ένα τουλάχιστον φθηνό ποντίκι "μεγάλης" εταιρείας που να κρατάει τόσο. 

Απλά αναρωτήσου γιατί επιβιώνουν αυτές οι σάπιες τεχνολογίες και δεν υπάρχει μετάβαση σε κάτι νέο όπως αυτό που γράφω παραπάνω. Τι συμφέρει έναν μαγαζάτορα/κατασκευαστή; Να πουλάει "αθάνατα" προϊόντα ή σκουπιδάκια με ημερομηνία λήξης;

Από κει και πέρα δικό σου θέμα.

Είχα ποντίκι bloody και είναι τέρμα άβολο στο χέρι. Και το βάρος του δεν ήταν καλό. Το deathadder έχει το ιδανικό μέγεθος και βάρος για gaming.Δυσκολα να βρεις πιο βολικό ποντίκι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sakks80 είπε

Είχα ποντίκι bloody και είναι τέρμα άβολο στο χέρι. Και το βάρος του δεν ήταν καλό. Το deathadder έχει το ιδανικό μέγεθος και βάρος για gaming.Δυσκολα να βρεις πιο βολικό ποντίκι. 

Στην Ελλάδα δεν φέρνουν σχεδόν τίποτα. Στο σάιτ τους έχουν τεράστια ποικιλία με τα περισσότερα να είναι για palm grip βέβαια.

Βάρος έχουν λίγο μεγάλο λόγω της μπαταρίας που κρατάει τα cheat features τους στη μνήμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...