Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα σε backup iphoneX


valekgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

προσπαθώ να κάνω backup τα αρχεια του iphone , φωτογραφιες κ βιντεακια , στον σκληρο δισκο οπως εχω κάνει και στις προηγουμενες εκδοσεις iphone για να εχω αρχειο.

Συνδεω απλα το κινητο με usb καλωδιο και με drag n drop προσπαθω να μεταφερω τους φακελους. Εδω κ ποσα χρονια ετσι εκανα χωρις itunes.

το προβλημα μου ειναι πως μολις παταω να κανω τη μεταφορα μου εμφανιζει το εξης σφαλμα « μια συσκευη που ειναι συνδεδεμενη με το συστημα δεν λειτουργει »

καποιος να προτεινει μια λυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον εχει προβλημα η θυρα USB ή το καλωδιο που δοκιμαζεις. Αν δοκιμασες και σε αλλες θυρες και με αλλο καλωδιο, τοτε μαλλον εχει καποιο θεμα η θυρα του κινητου, οποτε μαλλον πρεπει να το πας για service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες το σχετικο knowledge απο την Apple:

https://support.apple.com/el-gr/HT204095

Απο την στιγμη που στο κανει σε διαφορετικους υπολογιστες και καλωδια προφανως το κινητο εχει θεμα, μπορει να ειναι στην θυρα lighthing ή χειροτερα στην πλακετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 04/11/2019 at 22:53, valekgr said:

Εχω δοκιμασει και διαφορετικους υπολογιστες και καλώδια..

Σε Mac μέσω Photos ή σε Windows αλλά με κάποιο πρόγραμμα για import? (π.χ. Dropbox).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο με drag n drop σε Windows οπως κανω εδω κ ποσα χρονια προσπαθω να κανω αλλα δεν.. ενω ξεκιναει να κανει τη μεταφορα αρχειων μετα απο λιγο για καποιο λογο σταματαει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...