Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια με OS X


Diamond315

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Έχω ανάγκη ένα USB stick με bootable λογισμικό 10.8 και πάνω για εκ νέου εγκατάσταση στο Mac μου. Το USB μετά δεν θα το χρειαστώ. Μπορώ και θα προτιμούσα να σας το επιστρέψω όπως μου το δώσετε . Μόνο από Αθήνα. Σας ευχαριστώ πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Diamond315 είπε

Καλησπέρα. Έχω ανάγκη ένα USB stick με bootable λογισμικό 10.8 και πάνω για εκ νέου εγκατάσταση στο Mac μου. Το USB μετά δεν θα το χρειαστώ. Μπορώ και θα προτιμούσα να σας το επιστρέψω όπως μου το δώσετε . Μόνο από Αθήνα. Σας ευχαριστώ πολύ. 

Για ποιον Mac το θες? Το internet recovery δεν δουλεύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το μοντέλο A1278. Το internet recovery προσπαθεί να εγκαταστήσει το 10.11 αλλά λέει ότι το Mac θα γίνει verified από την apple και μετά μου δείχνει μια μπάρα που φορτώνει. Μετά από μερικά δευτερόλεπτα μου λέει "this item is unavailable. Please try again later." Δοκίμασα και το "command+R" αλλά μετά από περίπου 15 δευτερόλεπτα με γυρνάει στο Utility. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έκανα αλλά δεν δούλεψε φίλε μου. Ξέρω να κάνω NVRAM Reset οπότε δεν έκανα λάθος εκεί. Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Το μήνυμα είναι "an error occurred while preparing the installation. Try running this application again. "

Επί την ευκαιρία να ενημερώσω ότι έχω συνδεδεμένο wifi 

Επεξ/σία από Diamond315
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ίσως γίνεται blocked απο καποιο firewall του modem/router η καποιο στραβο DNS. Δοκιμασε να το κανεις με hotspot απο το κινητο σου με 4G π.χ , για να δεις εστω οτι σου δινει πρόσβαση αρχικα  

Επεξ/σία από ignome4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/11/2019 στις 8:27 ΜΜ, Diamond315 είπε

Το έκανα αλλά δεν δούλεψε φίλε μου. Ξέρω να κάνω NVRAM Reset οπότε δεν έκανα λάθος εκεί. Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Το μήνυμα είναι "an error occurred while preparing the installation. Try running this application again. "

Επί την ευκαιρία να ενημερώσω ότι έχω συνδεδεμένο wifi 

Δες και αυτό, ίσως βοηθήσει. 

Επίσης δοκίμασε να κάνεις recovery συνδεδεμένος με Ethernet και όχι με Wifi ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...