Προς το περιεχόμενο

Πού βάζετε την μαναβική;


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κρεμμύδια και πατάτες δεν αγοράζουμε ποσότητες και πάντα τα βάζω σε χάρτινη σακούλα και μετά σε συρτάρι για να είναι στο σκοτάδι.
Αλλά ελέγχω τακτικά και πετάω όποιο  μαλακώνει ή κατσιάζει έστω και λίγο γιατί σημαίνει ότι άρχισε να χαλάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγω σκεφτομουν για κατι αντιστοιχο καποια ready made κατασκευή σαν κρεμαστα ραφια στον τοιχο για τη μαναβικη αλλα δεν βρηκα γμτ κάτι ετοιμο και τα χερια μου δεν πιάνουν καθολου για κατι τέτοιο  :(

Ταυτόχρονα με εκνευριζει η αποθηκευση τους σε ντουλάπι γιατι αν δεν τα βλεπω τα ξεχναω και χαλανε και δεν εχω χειρότερο απο τη μποχα σε σπίτι  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, stormrain είπε

Ταυτόχρονα με εκνευριζει η αποθηκευση τους σε ντουλάπι γιατι αν δεν τα βλεπω τα ξεχναω και χαλανε και δεν εχω χειρότερο απο τη μποχα σε σπίτι  :(

Bάζε υπενθυμίσεις στο κινητό

"Να τσεκάρω τα κρεμμύδια" κλπ :P :P

Επεξ/σία από AristidisZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Bάζε υπενθυμίσεις στο κινητό

"Να τσεκάρω τα κρεμμύδια" κλπ :P :P

Τι αλλο να αντεξει αυτο το τρισμοιρο το κινητό,  βαζω υπενθυμίσεις για τα παντα, αμα αρχίσω να βαζω και για τις πατατες τη βαψαμε :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mary είπε

Βασικά να πω την αλήθεια δεν το έχω ζήσει αυτό. Η μάνα μου τα βγάζει έξω σε ένα καλαθάκι και σε ντουλάπα. Απ'οσο θυμάμαι τον εαυτό μου, αυτό έκανε.

Εδώ και μπαλκόνι που έχουμε απαγορεύεται να έχεις έξω ντουλάπα, οπότε εξαρχής στα κάτω ντουλάπια στην κουζίνα και σε μια τέτοια σακουλιτσα αγορασμένη από poundland 1£

Απαγορευεται να εχεις εξω αποθηκευτικο χωρο? Wth?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Ασε να μαντέψω, έχετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα με το που βάζετε το κλειδί και ανοίγετε την πόρτα του σπιτιού να σας παίρνει αυτό το κύμα "ευχάριστης"  σκορδίλας/κρεμμυδίλας μέσα στη μούρη ε; Θυμάμαι την πρώτη φορά που ήρθε κοπέλα στο σπίτι κόντεψε να λιποθυμήσει από το σοκ. Τώρα έχω πάρει ένα από αυτά τα καπακωτά καλαθάκια που τα βάζεις μέσα και τα σκεπάζεις για να περιορίζεται η έντονη μυρωδιά. Εμένα σε προσωπικό επίπεδο δεν με ενοχλούσε αλλά καταλαβαίνω ότι δεν την παλεύουν όλοι με κάτι τέτοιο. Το θεωρώ μονόδρομο για σπίτι που δεν έχει μπαλκόνι όπως το δικό μου.

Απο που την ψώνισες ρε φίλε την κοπέλα απο το Μπάκιγχαμ τριτοξάδερφο του Χάρι και του Ουίλιαμ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Iris_89 είπε

Απαγορευεται να εχεις εξω αποθηκευτικο χωρο? Wth?

Είμαι σε πολυκατοικία. Ναι στο μπαλκόνι απαγορεύεται. Ούτε να απλώσω αφήνουν. Μόνο τραπέζι και καρέκλες έχω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mary είπε

Είμαι σε πολυκατοικία. Ναι στο μπαλκόνι απαγορεύεται. Ούτε να απλώσω αφήνουν. Μόνο τραπέζι και καρέκλες έχω.

What the eff! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, mary είπε

Κρεμμύδια σε μια υφασμάτινη σακούλα και στο κάτω ντουλάπι της κουζίνας.
Όλα τα υπόλοιπα (και τις πατάτες, γιατί δεν τρώμε πολλές και τις πουλάνε με το 2 κιλό) στο ψυγείο.

Οι πατάτες δεν μπαίνουν στο ψυγείο. Οι πατάτες θέλουν σκιά (γιατί στο φως πρασινίζουν και γίνονται τοξικές-μη βρώσιμες) και θερμοκρασία δωματίου.

Επίσης, κάτω απ'το ντουλάπι της κουζίνας, ενδεχομένως να υπάρχει υγρασία λόγω του νεροχύτη, μη ενδεδειγμένο μέρος αποθήκευσης κατ'εμέ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Annihilator είπε

Οι πατάτες δεν μπαίνουν στο ψυγείο. Οι πατάτες θέλουν σκιά (γιατί στο φως πρασινίζουν και γίνονται τοξικές-μη βρώσιμες) και θερμοκρασία δωματίου.

Επίσης, κάτω απ'το ντουλάπι της κουζίνας, ενδεχομένως να υπάρχει υγρασία λόγω του νεροχύτη, μη ενδεδειγμένο μέρος αποθήκευσης κατ'εμέ.

Σε σκιερο μερος τις ειχα αλλά έτρωγα 2-3 στις 15μερες και οι υπολοιπες φυτρωναν.

Μονο ενα ντουλαπι υπαρχει κατω απο τον πάγκο; Εννοειται το ντουλαπι κατω απο το νεροχυτη προοριζεται μονο για απορρυπαντικα κλπ. Τα υπολοιπα ομως ουτε υγρασια εχουν, ουτε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...