Προς το περιεχόμενο

Πού βάζετε την μαναβική;


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να βάζω τη μαναβική (κρεμμύδια, σκόρδα κλπ.) στο μπαλκόνι, αλλά δεν ξέρω τι υπάρχει που να τα προστατεύει από νερό κ ήλιο. Όποιος θέλει/μπορεί ας στείλει φωτογραφίες από το πού τα βάζει στο σπίτι του για να πάρω ιδέες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρεμμυδια/σκορδα κτλ σε ενα μεγαλο μπωλ στην κουζινα.

Πατατες σε ενα ντουλαπι κουζινας.

Τα υπολοιπα ψυγειο, στο συρταρι για τα λαχανικα anyway

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρεμμύδια σε μια υφασμάτινη σακούλα και στο κάτω ντουλάπι της κουζίνας.
Όλα τα υπόλοιπα (και τις πατάτες, γιατί δεν τρώμε πολλές και τις πουλάνε με το 2 κιλό) στο ψυγείο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Iris_89 είπε

Κρεμμυδια/σκορδα κτλ σε ενα μεγαλο μπωλ στην κουζινα.

 

1 ώρα πριν, mary είπε

Κρεμμύδια σε μια υφασμάτινη σακούλα και στο κάτω ντουλάπι της κουζίνας.

Ασε να μαντέψω, έχετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα με το που βάζετε το κλειδί και ανοίγετε την πόρτα του σπιτιού να σας παίρνει αυτό το κύμα "ευχάριστης"  σκορδίλας/κρεμμυδίλας μέσα στη μούρη ε; Θυμάμαι την πρώτη φορά που ήρθε κοπέλα στο σπίτι κόντεψε να λιποθυμήσει από το σοκ. Τώρα έχω πάρει ένα από αυτά τα καπακωτά καλαθάκια που τα βάζεις μέσα και τα σκεπάζεις για να περιορίζεται η έντονη μυρωδιά. Εμένα σε προσωπικό επίπεδο δεν με ενοχλούσε αλλά καταλαβαίνω ότι δεν την παλεύουν όλοι με κάτι τέτοιο. Το θεωρώ μονόδρομο για σπίτι που δεν έχει μπαλκόνι όπως το δικό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Τώρα έχω πάρει ένα από αυτά τα καπακωτά καλαθάκια που τα βάζεις μέσα και τα σκεπάζεις για να περιορίζεται η έντονη μυρωδιά.

Στείλε φωτό να δούμε, μπας κ στείλουν κ οι υπόλοιποι :-)

2 ώρες πριν, Iris_89 είπε

Κρεμμυδια/σκορδα κτλ σε ενα μεγαλο μπωλ στην κουζινα.

Μπορείς να στείλεις να δω; Δεν μυρίζει το σπίτι σκορδίλα κλπ.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε μια συρταριέρα σαν τη παρακάτω σε μια άκρη στη κουζίνα, που βάζουμε πατάτες, κρεμμύδια κλπ 

image.png.c33abcde705465418146586cc4e3fa18.png

 

Aν έχεις το νου σου (και δεν τα αφήνεις να σαπίζουν μέσα) δε μυρίζει τίποτα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, zoranb είπε

Στείλε φωτό να δούμε, μπας κ στείλουν κ οι υπόλοιποι :-)

Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση στο κατάστημα, απλά για λόγους ευκολίας. 

https://www.expomarket.gr/kapaki-32-5x26cm-profit-gia-kalathi-gn-1-2-xwris-to-kalathi-328

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, zoranb είπε

Στείλε φωτό να δούμε, μπας κ στείλουν κ οι υπόλοιποι :-)

Μπορείς να στείλεις να δω; Δεν μυρίζει το σπίτι σκορδίλα κλπ.;

Οχι δε μυριζει καθολου το σπιτι... ειναι σε σακουλακια τα κρεμμυδια κ τα σκορδα (τα εχουμε σε σκελιδες) σε μπωλ καλυμμενα.

Το σπιτι (η κουζινα κυριως γιατι εχει πορτα) βρωμαει σκορδο οταν φτιαχνω τζατζικι επειδη ο αντρας θελει ΠΟΛΥ σκορδο κι εμενα με στελνει 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Ασε να μαντέψω, έχετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα με το που βάζετε το κλειδί και ανοίγετε την πόρτα του σπιτιού να σας παίρνει αυτό το κύμα "ευχάριστης"  σκορδίλας/κρεμμυδίλας μέσα στη μούρη ε; Θυμάμαι την πρώτη φορά που ήρθε κοπέλα στο σπίτι κόντεψε να λιποθυμήσει από το σοκ. Τώρα έχω πάρει ένα από αυτά τα καπακωτά καλαθάκια που τα βάζεις μέσα και τα σκεπάζεις για να περιορίζεται η έντονη μυρωδιά. Εμένα σε προσωπικό επίπεδο δεν με ενοχλούσε αλλά καταλαβαίνω ότι δεν την παλεύουν όλοι με κάτι τέτοιο. Το θεωρώ μονόδρομο για σπίτι που δεν έχει μπαλκόνι όπως το δικό μου.

Βασικά να πω την αλήθεια δεν το έχω ζήσει αυτό. Η μάνα μου τα βγάζει έξω σε ένα καλαθάκι και σε ντουλάπα. Απ'οσο θυμάμαι τον εαυτό μου, αυτό έκανε.

Εδώ και μπαλκόνι που έχουμε απαγορεύεται να έχεις έξω ντουλάπα, οπότε εξαρχής στα κάτω ντουλάπια στην κουζίνα και σε μια τέτοια σακουλιτσα αγορασμένη από poundland 1£

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...