Προς το περιεχόμενο

Θυροτηλεοραση 2 διαμερισματων


HERTHAN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα σε ολους.

Ψαχνω για θυροτηλεοραση 2 διαμερισματων και δεν ξερω καθολου τι να κοιταξω ουτε ποιες εταιριες ειναι καλες.

Eπισης δεν ξερω αν γινεται κι αν ειναι φθηνοτερα να μπει μια καμερα(οχι την κλασικη αλλα σαν αυτην που ειναι ενσωματωμενη σε ενα εξωτερικο μπουτον) μ'ενα μπουτον και δυο οθονες σε καθε διαμερισμα ειτε σε οποιοδηποτε σημειο να μπορεις να τις μετακινεις ειτε σε σταθερο σημειο.

Αυτο που θελω επισης ειναι να μπορει ν'ανοιγει με καποιον τροπο η εξωτερικη πορτα .Επιπλεον εχω δει καποια συστηματα να δουλευουν με το κινητο οταν χτυπαει το κουδουνι και αλλα να μπορεις να δεις και μεσω wifi απο τον υπολογιστη σου.

Ειναι τοσα πολλα που δεν ξερω τι ακριβως να κοιταξω και θα ηθελα μια βοηθεια.

Τελος επειδη εριξα μια ματια και επαθα ενα μικρο σοκ απο τις τιμες θα ηθελα κατι οικονομικο αλλα να δουλευει σωστα και οχι να πω γιατι δεν εδινα κατι παραπανω για να εχω ησυχο το κεφαλι μου.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To οικονομικο για σενα ποσο ειναι?100€?2000€?

Να δουλευει σωστα και οικονομικο δεν ειναι δυσκολο,να δουλευει σωστα και απροβληματιστα για πολλα χρονια και οικονομικο ειναι το δυσκολο.

Μαρκες αξιολογεςυπολογιζε παντως 500+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι να υπολογισω γιατι δεν ξερω τι ακριβως χρειαζεται να κοιταξω και δεν ξερω ποσο κοστιζουν.

Σιγουρα δεν μιλαω για κατι οικονομικο με 100 ευρω και να δουλευει πολλα χρονια απροβληματιστα αλλα να σου πω την αληθεια και τα 500 ευρω πολυ δυσκολα τα φτανω.Δυσκολα και να τα εδινα ακομη κι αν τα ειχα να σου πω την αληθεια γιατι μπορει να κανω και λαθος αλλα μου φαινονται πολλα.Μπορει να ειναι λιγα για θυροτηλεοραση απλα δεν εχω ιδεα και τι παιζει γενικοτερα στον τομεα αυτον.

Θα μπορουσε να αγοραστει και απο εξωτερικο κατι αν εβρισκα σε καλη τιμη εκτος απο Ελλαδα.Αλλα ελεγα απο εδω καλυτερα και λογο υτποστηριξεις αν χρειαστει κατι στην πορεια.

Μπορεις να μου προτεινεις κατι σε διαφορα price range και τις επιλογες που εχω και συμφωνα με αυτα που ζηταω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/11/2019 στις 10:18 ΜΜ, Jiakometi είπε

Δες εδώ

Επώνυμο, αξιόπιστο πέραν της δεκαετίας και με όλες τις δυνατότητες που ζητάς.

Ποια συγκεκριμενα γιατι δεν ειδα για 2 διαμερισματων.

Να εχει δηλαδη το μπουτον 2 κουμπια για τα διαμερισματα.

Ποσο εχουν αυτα γνωριζεις καθολου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα την προηγούμενη βδομάδα! Μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα σε αυτές https://www.geyer.gr/kit-thirotileorasi-geyer/

Μην κοιτάς τιμές καταλόγου, οι πραγματικές τιμές είναι πολύ πιο κάτω. Εγώ πήρα το κιτ με τις δύο 7αρες οθόνες με δυνατότητα σύνδεσης στο ιντερνετ για κλήση στο κινητό και άνοιγμα πόρτας απο το κινητό με πρόσθετο IP module στα 480 ευρώ. Οι legrand που μου άρεσαν με τις ίδιες δυνατότητες περνούσαν τα 1000 ευρώ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

H οθονη τι αναλυση ειναι(γιατι οσο κι αν εψαξα δεν βρηκα κατι)?

Επισης υπαρχει καποιο βιντεο πουθενα?

Aπο που το πηρες αν επιτρεπεται?

Το αγόρασα Γιάννενα από τον εδώ αντιπρόσωπο. Ανάλυση/βίντεο δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, harris78 είπε

Έβαλα την προηγούμενη βδομάδα! Μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα σε αυτές https://www.geyer.gr/kit-thirotileorasi-geyer/

Μην κοιτάς τιμές καταλόγου, οι πραγματικές τιμές είναι πολύ πιο κάτω. Εγώ πήρα το κιτ με τις δύο 7αρες οθόνες με δυνατότητα σύνδεσης στο ιντερνετ για κλήση στο κινητό και άνοιγμα πόρτας απο το κινητό με πρόσθετο IP module στα 480 ευρώ. Οι legrand που μου άρεσαν με τις ίδιες δυνατότητες περνούσαν τα 1000 ευρώ....

Αν επιτρεπεται λιανικη τα πηρες τοσο?ΑΠο πιο καταστημα?ΕΠισης περιλαμβανε και τοποθέτηση?

37 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

H οθονη τι αναλυση ειναι(γιατι οσο κι αν εψαξα δεν βρηκα κατι)?

Επισης υπαρχει καποιο βιντεο πουθενα?

Aπο που το πηρες αν επιτρεπεται?

Μην ψαχνειςνα δεις HD και UHD.Δεν υπαπρχουν αυτα σε θυροτηλεορασεις.Οι geyer ειναι το VFM σε θεμα τιμης/αξιολογης μαρκας/Μετα παμε σε δευτερες μαρκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vasilllis είπε

Μην ψαχνειςνα δεις HD και UHD.Δεν υπαπρχουν αυτα σε θυροτηλεορασεις.Οι geyer ειναι το VFM σε θεμα τιμης/αξιολογης μαρκας/Μετα παμε σε δευτερες μαρκες

Oχι εννοειται δεν ψαχνω κατι τετοιο αλλα δεν θελω να δωσω ενα 500αρικο και να μην εχω δει καθολου πως φαινεται γιατι αν την δω μετα και ειναι χαλια την βγαζω και την σπαω απο τα νευρα που θα εχω.

Κατι αξιοπιστο θελω να παρω σιγουρα και να κανω την δουλεια αλλα ηθελα να δω κατι περισσοτερο.

Εψαχνα για παραδειγμα να δω αν υπαρχει κατι που να μπορω να δω απο laptop η απο pc αλλα δεν βρηκα κατι.

Ειναι επισης καποια συστηματα με 4 καλωδια αλλα με 2 καλωδια αλλα με bus και δεν ξερω τι ειναι ολα αυτα.

Αλλες οθονες λενε για wifi κι αλλες οχι ενω μπορεις να τις συνδεσεις και στο internet αλλα παλι δεν ξερω πως γινεται αυτο.

Ειναι κι αλλες αποριες και δεν ξερω αν επιλεξω κατι θα ειναι και ιδανικο για την περιπτωση μου.Δεν ειναι και κατι φθηνο που θα πω δεν πειραζει αστο θα παρω κατι καλυτερο αργοτερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Oχι εννοειται δεν ψαχνω κατι τετοιο αλλα δεν θελω να δωσω ενα 500αρικο και να μην εχω δει καθολου πως φαινεται γιατι αν την δω μετα και ειναι χαλια την βγαζω και την σπαω απο τα νευρα που θα εχω.

Κατι αξιοπιστο θελω να παρω σιγουρα και να κανω την δουλεια αλλα ηθελα να δω κατι περισσοτερο.

Εψαχνα για παραδειγμα να δω αν υπαρχει κατι που να μπορω να δω απο laptop η απο pc αλλα δεν βρηκα κατι.

Ειναι επισης καποια συστηματα με 4 καλωδια αλλα με 2 καλωδια αλλα με bus και δεν ξερω τι ειναι ολα αυτα.

Αλλες οθονες λενε για wifi κι αλλες οχι ενω μπορεις να τις συνδεσεις και στο internet αλλα παλι δεν ξερω πως γινεται αυτο.

Ειναι κι αλλες αποριες και δεν ξερω αν επιλεξω κατι θα ειναι και ιδανικο για την περιπτωση μου.Δεν ειναι και κατι φθηνο που θα πω δεν πειραζει αστο θα παρω κατι καλυτερο αργοτερα.

https://www.youtube.com/watch?v=TEDHQPy0fOg&feature=emb_logo

https://www.youtube.com/watch?v=lGXMswTHegY

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τo bus ( 2 καλωδια) ειναι τα τελευταια συστηματα (φηφιακο) αν και μικρο ρολο παιζει.

Σε μεγαλα καταστηματα εχουν εκθεσιακα να δεις.Υπαρχουν και απο εξωτερικο αν και αναλαμβανεις την διαδικασια εισαγωγης εσυ αν ψαχνεσαι σε gadget ιντερνετικα κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, nikos73 είπε

Αυτα ποσο εχουν περιπου?

59 λεπτά πριν, vasilllis είπε

τo bus ( 2 καλωδια) ειναι τα τελευταια συστηματα (φηφιακο) αν και μικρο ρολο παιζει.

Σε μεγαλα καταστηματα εχουν εκθεσιακα να δεις.Υπαρχουν και απο εξωτερικο αν και αναλαμβανεις την διαδικασια εισαγωγης εσυ αν ψαχνεσαι σε gadget ιντερνετικα κλπ

Σε ποια καταστηματα μπορω να δω τετοια?

Μπορω να παρω απο παντου απλα δεν ξερω τι να παρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/18905307/Hikvision-DS-KD8003-IME1.html

https://www.skroutz.gr/s/18905315/Hikvision-DS-KH6320-WTE1.html

η εγκατάσταση είναι πολύ εύκολη ,τροφοδότης όλες τις συσκευές με το poe switch και μετά ρυθμίζεις τις ip,επίσης αν εξής ip κάμερες στον περιβάλλοντα χορό τι πρόσθετης στην οθόνη αν θες

υπάρχον πολλές επιλογές σε θυροτηλεοράσεις ανάλογα τα χρήματα που διαθέτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...