Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, iazriel είπε

Mπορουμε να αγορασουμε και τωρα, οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iazriel είπε

Με άφησε να βάλω order δεν ξέρω αν θα προχωρήσει βέβαια

Εαν βαλω order μπορω να το ακυρωσω χωρις θεματα;

Θα μου τραβηξει τα λεφτα αμεσως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έβαλα παραγγελία με τιμολόγιο ενδοκοινοτικής και Expedited Shipping. Τα χρήματα δεσμεύονται από την πιστωτική όταν ετοιμάζεται η παραγγελία για αποστολή και το ποσό χρεώνεται λίγο πριν εκτυπωθεί η ετικέτα αποστολής

3080 order.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Proteus 12 είπε

Μόλις έβαλα παραγγελία με τιμολόγιο ενδοκοινοτικής και Expedited Shipping. Τα χρήματα δεσμεύονται από την πιστωτική όταν ετοιμάζεται η παραγγελία για αποστολή και το ποσό χρεώνεται λίγο πριν εκτυπωθεί η ετικέτα αποστολής

3080 order.jpg

Eμενα μου το εφτασε στα 800+ το τελικο ποσο για καποιο λογο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Proteus 12 είπε

Μόλις έβαλα παραγγελία με τιμολόγιο ενδοκοινοτικής και Expedited Shipping. Τα χρήματα δεσμεύονται από την πιστωτική όταν ετοιμάζεται η παραγγελία για αποστολή και το ποσό χρεώνεται λίγο πριν εκτυπωθεί η ετικέτα αποστολής

3080 order.jpg

Πλακώσαμε βλέπω :D

Επεξ/σία από iazriel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Το flight simulator σε κανα εξάμηνο θα έχει dx12 , δεν είναι benchmark να δίνεις σημασία . 
Στην τελική είναι από τα παιχνίδια που τα 30fps φτάνουν 

That's my point. Αν του φτάνουν τα 30 στο fs, τα 100 στο fc5, τα 80 στο anno, τα 50 στο banner lords, τα 80 στο project cars 3, ε παιρνεις 3070 που λογικά θα βγάζει τόσα και του μένουν και 350 στην τσέπη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, godslayerxp είπε

το μεγάλη μπουκάλα είναι σχετικό αφού όταν κλείσεις όλους τους fps counters και θες απλά να παίξεις... το 3600+3080 είναι ανώτερο από το 3600+3070 σε οποιεσδήποτε συνθήκες και σε οποιοδήποτε πλανήτη

Οχι ,δεν ξερεις εσυ από αυτά 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, DionGR είπε

O 3600 αποδιδει -5% (χωρις overclock) απο εναν 3900ΧΤ σε παιχνιδια στο 1440p απ' οτι δειχνουν τα benchmarks, και ειναι περιπου στο 1/4 της τιμης.

Εαν δεν εχεις δει benchmarks, γιατι τοποθετείσαι τοσο εντονα;

Οκ, και 5% να είναι, βάλε άλλο ένα 8% που τρώει ο 3900xt από 10900k, βάλε και ένα 5-10% μπουκάλα που ήδη ρίχνει ο 10900k, έπιασες επιδόσεις 3070. Συμφωνούμε ουσιαστικά 👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

That's my point. Αν του φτάνουν τα 30 στο fs, τα 100 στο fc5, τα 80 στο anno, τα 50 στο banner lords, τα 80 στο project cars 3, ε παιρνεις 3070 που λογικά θα βγάζει τόσα και του μένουν και 350 στην τσέπη. 

Αυτά τα νούμερα είναι δικά σου συμπεράσματα. Far cry 5 115fps έχω με τον 3600x και είναι το χειρότερο παιχνίδι για τους ryzen . , anno έχω να παίξω καιρό αλλά δεν έχει σημασία μιλάμε για strategy game οτιδήποτε πάνω από 60 FPS δεν έχει καμία σημασία . Στο bannerlords πρέπει να είναι το μεγαλύτερο ψέμα γιατί έχω τριψήφια νούμερα και πάντα gpu bound . Project cars δεν παίζω επομένως δεν ξέρω τι γίνεται εκεί .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, DionGR είπε

Oπως;

τα settings  του πρεπει να ειναι μιχ .. καπως

αλλα  στο division  2  που λεει ultra  .. με  ιντελ  + 2080τι  φτανεις 110 -115 ανετα   , και far cry 5 επισης αρκετα  πιο πανω  απ οτι γραφει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xrit86 είπε

τα settings  του πρεπει να ειναι μιχ .. καπως

αλλα  στο division  2  που λεει ultra  .. με  ιντελ  + 2080τι  φτανεις 110 -115 ανετα   , και far cry 5 επισης αρκετα  πιο πανω  απ οτι γραφει 

Τι intel? Μοντελα... οχι ονοματα εταιρειων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...