Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Η FE τι το κακό έχει? Χειρότερα bins? Εγώ που θέλω να τη βάλω στο νερό θα χω κάνα θέμα? 

Βασικά καλύτερα bins..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BabisTs είπε

15-21-16-vram-1440p.png

15-20-40-vram-2160p.png

πρέπει να δούμε gameplay από 3070. Γιατί παίζει να είναι DOA αν ισχύουν αυτά εκτός αν δεν επηρεάζεται το gameplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Η FE τι το κακό έχει? Χειρότερα bins? Εγώ που θέλω να τη βάλω στο νερό θα χω κάνα θέμα? 

Άλλοι λένε ότι δεν αφήνει..... Και άλλοι ότι αφήνει για νεράκι... Επικοινωνείς και βλέπεις..... Χειρότερα bins?.... Silicon lottery και εκεί είναι..... Αν ήταν έτσι δεν θα επερνε κανείς.... Καλυτερα bins? ..... Πάλι θα έπαιρναν όλοι..... Τίποτα δεν είναι σίγουρο..... Όπως στις υπόλοιπες εταιρείες έτσι και στην founders είναι silicon lottery

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, DionGR είπε

Oσοι αγορασατε απο dead links (τωρα) στο amazon, σας ακυρωθηκε;

Όχι μέχρι στιγμής τίποτα. Αλλά θα ξαναδώ τι θα παίζει μετά τις 16:00.

Επεξ/σία από iazriel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BabisTs είπε

Άλλοι λένε ότι δεν αφήνει..... Και άλλοι ότι αφήνει για νεράκι... Επικοινωνείς και βλέπεις..... Χειρότερα bins?.... Silicon lottery και εκεί είναι..... Αν ήταν έτσι δεν θα επερνε κανείς.... Καλυτερα bins? ..... Πάλι θα έπαιρναν όλοι..... Τίποτα δεν είναι σίγουρο..... Όπως στις υπόλοιπες εταιρείες έτσι και στην founders είναι silicon lottery

Εννοεις ακυρώνει την εγγύηση? Καλά δε με νοιάζει αυτό. Τώρα μένει να βρω καμια διαθέσιμη 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iazriel είπε

Όχι μέχρι στιγμής τίποτα. Αλλά θα ξαναδώ τι θα παίζει μετά τις 16:00.

Μολις πριν κανω checkout εγινε unavailable....

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sakiz105 είπε

πρέπει να δούμε gameplay από 3070. Γιατί παίζει να είναι DOA αν ισχύουν αυτά εκτός αν δεν επηρεάζεται το gameplay

Τα παιχνιδια θα αρχισουν να ζητάνε vram.... Πάντα ζητουσαν.... Τώρα αν θα βγει doa ή όχι η οποιαδήποτε κάρτα δεν το γνωρίζω όπως κανένας επίσης..... Εγώ εκείνο που βλέπω είναι ότι ο πετσινος θα δώσει την 20gb κανα 1100-1200 και θα πουμε ευχαριστώ..... Γιατί εκεί ήθελε να την πλασαρει από την αρχή την 3080 την 10ρα...απλα δεν μπορουσε και τώρα θα δώσει vram με την δικαιολογία αυτή για να τσιμπήσει φραγκα...... 

3 λεπτά πριν, Herald είπε

Εννοεις ακυρώνει την εγγύηση? Καλά δε με νοιάζει αυτό. Τώρα μένει να βρω καμια διαθέσιμη 😋

Αν δεν σε νοιαζει για την εγγυηση γιατι δεν ψάχνεις ότι υπάρχει ετοιμοπαραδοτο? Ωστόσο θα έπρεπε να σε νοιαζει γιατι καινουργια σειρά και ένα failure και παει το χιλιαρικακι.... Ωστόσο άλλοι λένε ότι αφήνει και άλλοι όχι.... Δεν γνωρίζω σίγουρα για τις FE εγώ... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, DionGR είπε

Το Amazon Γαλλιας ειναι εξισου καλο με το Amazon Γερμανιας;

Πως ηταν η εμπειρια σας;

Δεν ξέρω πόσο βοηθάει ως εμπειρία, αλλά τη μία φορά που είχα χρησιμοποιήσει το γαλλικό Amazon για την παραγγελία μιας MSI GTX 1070 πριν κάτι χρόνια, όλα μια χαρά πήγαν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτες τις μετρήσεις απο που τις παιρνει? Γιατι αν δεν εχει κανα γνωστο developer με access στη game engine τοτε δε στέκουν. Αλλο το allocated vram στο afterburner, αλλο το πόσο χρησιμοποιεί actually το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Άλλοι λένε ότι δεν αφήνει..... Και άλλοι ότι αφήνει για νεράκι... Επικοινωνείς και βλέπεις..... Χειρότερα bins?.... Silicon lottery και εκεί είναι..... Αν ήταν έτσι δεν θα επερνε κανείς.... Καλυτερα bins? ..... Πάλι θα έπαιρναν όλοι..... Τίποτα δεν είναι σίγουρο..... Όπως στις υπόλοιπες εταιρείες έτσι και στην founders είναι silicon lottery

Τα καλά bins τα κρατάει για τον εαυτό της η NVIDIA, έτσι υποστηρίζουν όλοι οι YTers και φάνηκε και στις Turing που οι FE κλοκαρανε καλύτερα από κάτι τέρατα τύπου lighting Z..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Αν δεν σε νοιαζει για την εγγυηση γιατι δεν ψάχνεις ότι υπάρχει ετοιμοπαραδοτο? Ωστόσο θα έπρεπε να σε νοιαζει γιατι καινουργια σειρά και ένα failure και παει το χιλιαρικακι.... Ωστόσο άλλοι λένε ότι αφήνει και άλλοι όχι.... Δεν γνωρίζω σίγουρα για τις FE εγώ... 

Γιατί άμα δεν πάω σε FE θα πάω στις ακριβές custom που είναι στα 900. Ψάχνω καμία FE  να γλυτώσω το 200αρικο, αλλιώς μάλλον για msi θα πάω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, ilos είπε

Δε λέω για τα quick battles στο menu ρε who care. Αν παίξεις campaign έχει τύχει να είναι και αρκετά παραπάνω. Μιλάμε για τρελό framedrop δε φαντάζεσαι.

Εκτός αν άλλαξαν κάτι τον τελευταίο μήνα  πάλι μέχρι 500vs500 ήταν . Και απλά αν υπήρχε μεγαλύτερος στρατός μόλις πέθαινε κάποιος γινόταν αντικατάσταση από κάποιον άλλον . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Τα καλά bins τα κρατάει για τον εαυτό της η NVIDIA, έτσι υποστηρίζουν όλοι οι YTers και φάνηκε και στις Turing που οι FE κλοκαρανε καλύτερα από κάτι τέρατα τύπου lighting Z..

Τσέκαρε και κάτι potatoes που κυκλοφορούσαν τότε στο net...... Απλα στα reviews στέλνουν top κομμάτια συνήθως... Οχι πάντα.....

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Γιατί άμα δεν πάω σε FE θα πάω στις ακριβές custom που είναι στα 900. Ψάχνω καμία FE  να γλυτώσω το 200αρικο, αλλιώς μάλλον για msi θα πάω. 

Τσέκαρε και evga/gigabyte

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...