Προς το περιεχόμενο

Ποιο iPad/iPad mini?


@topos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στο φόρουμ,

Ο πατέρας μου έχει ένα iPad (6ετιας?) και επειδή έχει σπάσει κ η οθόνη θα ήθελα να του πάρω ένα καινούργιο με αφορμή το black friday(δεν θέλω να ψάχτω με Android tablet μιας κ το έχει "μάθει" και θα του είναι πιο εύκολο).

Προφανώς απλή χρήση browsing/social media/YouTube κοκ.

Όμως δηλώνω πανασχετος με το οικοσύστημα και θα ήθελα να ρωτήσω σε ποιο μοντέλο να επικεντρωθω?

Για δώστε μια βοήθεια εσείς που ξέρετε.

Επεξ/σία από @topos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήτερα iPad Air  ή iPad mini εγώ θα έλεγα αν φτάνουν τα χρήματα για αυτό.

Φορούν επεξεργαστή νεότερο κατά δυο χρόνια από το προαναφερθέν μοντέλο οπότε ίσως βγάλουν 2 χρόνια παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα βρεις σε προσφορά το 6th gen, που είναι και το πιο λογικό, τσίμπα το. Είναι κατά 99,9% ίδιο με το 10.2 που βγήκε τώρα και κοστίζει αρκετά λιγότερα. Το πήρα πρόσφατα δώρο για την κοπέλα μου και έχει ξετρελαθεί. Για απλή χρήση δεν χρειάζεται κάτι περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, @topos είπε

Δεν το πρόλαβα..

Ήτανε και για το κατάστημα του Βόλου μόνο, το είδα αφότου το πόσταρα.

Αλλα γενικά έχε το στο νου σου το συγκεκριμένο ipad. Πιστεύω σε αυτή την τιμή θα το βγάλουν στην bf για να το ξεστοκάρουν.

Επεξ/σία από thodoris20s
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά αποφεύγεις iPad που έχουν τον A10 επεξεργαστή, καθώς πολύ σύντομα θα σέρνονται.... Εκτός αν τα βρεις σε τιμή χώμα (π.χ. 250 ευρώ). Αν είναι να δώσεις πάνω από 400 ευρώ, πάρε κάτι με τον Α12 να σου αντέξει μια πενταετια...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το iPad Pro με τον A9X που είναι χειρότερος από τον A10. Δεν θα έλεγα ότι σέρνεται προς το παρόν. Σίγουρα όσο πιο καινούργιο τόσο το καλύτερο . Αλλά δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα με τον A10 ειδικά για αυτά που ζητάει ο TS.

Τον δικό μου τον κόβω να αντέχει αλλά 2 χρόνια. Όποτε ο A10 θα έχει παραπάνω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/11/2019 στις 1:01 ΜΜ, thodoris20s είπε

Άμα βρεις σε προσφορά το 6th gen, που είναι και το πιο λογικό, τσίμπα το. Είναι κατά 99,9% ίδιο με το 10.2 που βγήκε τώρα και κοστίζει αρκετά λιγότερα. Το πήρα πρόσφατα δώρο για την κοπέλα μου και έχει ξετρελαθεί. Για απλή χρήση δεν χρειάζεται κάτι περισσότερο.

Βλεπω το ipad 10,2 2019 στα 419Ε.

https://www.document.gr/ipad/apple-ipad/ipad-7-10,2-2019/ipad-7wi-032sg-detail

Για 20Ε λιγοτερα γιατι να παρεις μοντελο 2 ετων.

Εκτος και αν δεν εχω καταλαβει κατι καλα.

Ενδιαφερομαι και εγω για αυτο και περιμενω μηπως την bf βγει καποια προσφορα.

Επεξ/σία από skiace
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@skiace Από 346€ ξεκινάει του 2019. Δεν υπάρχει λόγος να τα σκάσεις στους "επίσημους". Για τον T/S προτάθηκε του 2018 (6th Gen) που στην ουσία είναι ίδιο με το φετινό (7th Gen), με μικρότερη οθόνη. Όμως προς το παρόν πουλιέται στα 329€ οπότε για 20€ δεν αξίζει. Μόνο αν ξεκινήσουν ξεστοκάρισμα κατά το BF και η διαφορά είναι μεγάλη, θα αξίζει η αγορά του...

2018
https://www.skroutz.gr/s/14458963/Apple-iPad-2018-9-7-Wi-Fi-32GB.html

2019
https://www.skroutz.gr/s/20042898/Apple-iPad-2019-10-2-WiFi-32GB.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, SaFiS είπε

@skiace Από 346€ ξεκινάει του 2019. Δεν υπάρχει λόγος να τα σκάσεις στους "επίσημους". Για τον T/S προτάθηκε του 2018 (6th Gen) που στην ουσία είναι ίδιο με το φετινό (7th Gen), με μικρότερη οθόνη. Όμως προς το παρόν πουλιέται στα 329€ οπότε για 20€ δεν αξίζει. Μόνο αν ξεκινήσουν ξεστοκάρισμα κατά το BF και η διαφορά είναι μεγάλη, θα αξίζει η αγορά του...

2018
https://www.skroutz.gr/s/14458963/Apple-iPad-2018-9-7-Wi-Fi-32GB.html

2019
https://www.skroutz.gr/s/20042898/Apple-iPad-2019-10-2-WiFi-32GB.html

Η τιμη που αναφερεις αναγραφεται απο μαγαζια που δεν το εχουν ετοιμοπαραδοτο και χρησιμοποιουν μια τιμη για κραχτη.

Ειναι γνωστο πλεον το κολπο και Οταν επικοινωνησεις για παραγγελια αρχιζουν τα μα μου.

Επισης επειδη η αγορα θα ειναι με τιμολογιο δεν μπαινω στην διαδικασια εμπαιγμου απο το καθε καταστημα για να αποφυγει το τιμολογιο.

Η ηρεμια μου και η αμεση εξυπηρετηση μου αξιζει λιγα ευρω παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, skiace είπε

Η τιμη που αναφερεις αναγραφεται απο μαγαζια που δεν το εχουν ετοιμοπαραδοτο και χρησιμοποιουν μια τιμη για κραχτη.

Ειναι γνωστο πλεον το κολπο και Οταν επικοινωνησεις για παραγγελια αρχιζουν τα μα μου.

Επισης επειδη η αγορα θα ειναι με τιμολογιο δεν μπαινω στην διαδικασια εμπαιγμου απο το καθε καταστημα για να αποφυγει το τιμολογιο.

Η ηρεμια μου και η αμεση εξυπηρετηση μου αξιζει λιγα ευρω παραπανω.

Το πρώτο κατάστημα που έχει το μοντέλο 2018 φαίνεται αξιόπιστο, μιας και έχω επικοινωνήσει για παραγγελία, στην οποία όμως δεν προχώρησα για άλλους λόγους. 

Αντίστοιχα το 2019 υπάρχει ετοιμοπαράδοτα 50 υρώ κάτω από ότι στις αλυσίδες. Τώρα για τιμολόγιο δεν ξέρω, αλλά μάλλον σε αλυσίδα είναι πιο γρήγορα τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...