Προς το περιεχόμενο

Parking στο αεροδρόμιο.


kourt71724

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Σκέφτομαι για πρώτη φορά να αφήσω το αυτοκίνητο για αρκετές μέρες (8) σε ενα απο τα parking του αεροδρόμιου. Έχει κανείς κανένα tip; είναι ασφαλές; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τιμές στα 5€ την μέρα παίζουν, τώρα για ασφάλεια που λες να ξέρεις ότι κανένα πάρκινγκ δεν προσφέρει 100% ασφάλεια μιας που στους όρους τους είναι ότι δε φέρουν ευθύνη για οτιδήποτε συμβεί στο αυτοκίνητο σου, στην ουσία σου ενοικιάζουν τον χώρο και όχι την φύλαξη του οχήματος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα που ειναι γυρω γυρω ειναι πιο φτηνα απο το επισημο .Σε πανε και σε φερνουν αυτοι στο αεροδρομιο.Κανε μια αναζητηση κατα διαστηματα παιζουν και προσφορες ακομα πιο κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Δες στο parkaround, εχει παρα πολλα. Σε πανε και σε φερνουν στο αεροδρομιο

Για μενα βασικη επιλογη οταν το αφηνω να εχει εσωτερικο χωρο (με εξτρα χρεωση) γιατι αλλιως θα φαει πολυ ηλιο/βροχη.

 

Επεξ/σία από imr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kourt71724 είπε

Καλημέρα. Σκέφτομαι για πρώτη φορά να αφήσω το αυτοκίνητο για αρκετές μέρες (8) σε ενα απο τα parking του αεροδρόμιου. Έχει κανείς κανένα tip; είναι ασφαλές; 

Το χρησιμοποίησα το καλοκαίρι

https://aetoiparking.gr/

μου το πρότενε φίλος μου που ταξιδεύει συνεχώς , πολύ καλή εξυπηρέτηση , πολύ καλές τιμές , σε πάνε και σε φέρνουν με πουλμανάκι στο αεροδρόμιο , επίσης τζάμπα πλύσιμο του αυτοκινήτου , ρίξε ένα τηλέφωνο B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα, μετα απο νιλα που επαθα περυσι, ποτε ξανα στα περιφερειακα παρκινγκ.

45 λεπτα με το ρολοι τελος νοεμβρη να περιμενουμε βραδιατικα στην εξοδο του αεροδρομιου να περασουν να μας παρουν απο το παρκινγκ. να ερχονται τα βανακια γεματα και να μας λενε "δεν ξερω παρε το αφεντικο". στο τηλεφωνο να σου λενε στελνω τωρα βανακι ειδικα για εσενα σε 5' ειναι εκει, και να μην εμφανιζεται ποτε. να σκαει βανακι της εταιριας παρκινγκ και να το περικυκλωνει κοσμος που περιμενει ωρα και να πρεπει να τσακωνεσαι.

κι ολα αυτα για να δωσω π.χ. 4.5 ευρω τη μερα αντι για 5 που εχει το επισημο του Βενιζελος. 

ποτε ξανα!!

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5€ Τη μέρα στο economy και ξεμπερδευεις. Απλά κάνε κράτηση πιό πρίν. Ουτε πουλμανάκια ουτε τίποτα, 5΄ απο τις αφίξεις είσαι. Το αφήνω συνέχεια χωρις κανένα πρόβλημα.

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αφήνεις στο Economy του αεροδρομίου όπως λένε και οι συνφορουμίτες από πάνω, κλείνεις online και είσαι έτοιμος. Και φθηνό είναι, και δεν περιμένεις βανάκια κλπ από τα πάρκινγκ πέριξ του αεροδρομίου. Περπατάς ούτε 10 λεπτά για να μπεις στο terminal, έχω αφήσει το μικρό μου αυτοκίνητο μέχρι και 10 μέρες, δεν είχα πρόβλημα ποτέ, αν πληρώσεις και online με την πιστωτική σου δίνει και επιπλεόν έκπτωση.

https://secure-parking.aia.gr/AthensNewBooking/Step1.aspx?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καθε 50 ευρω, παιρνεις 5 ευρω δωρο απο ποντους στο ελ.βενιζελος, αρα 4.5 ευρω βγαινει εν τελει. διπλα στο αεροδρομιο, το p3/economy βρισκεις και διπλα στην γεφυρα παρκιγκ καμια φορα, ή λεωφορειακι. Τα κλειδια στην τσεπη σου και ολα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ManFromEarth είπε

Προσωπικα, μετα απο νιλα που επαθα περυσι, ποτε ξανα στα περιφερειακα παρκινγκ.

45 λεπτα με το ρολοι τελος νοεμβρη να περιμενουμε βραδιατικα στην εξοδο του αεροδρομιου να περασουν να μας παρουν απο το παρκινγκ. να ερχονται τα βανακια γεματα και να μας λενε "δεν ξερω παρε το αφεντικο". στο τηλεφωνο να σου λενε στελνω τωρα βανακι ειδικα για εσενα σε 5' ειναι εκει, και να μην εμφανιζεται ποτε. να σκαει βανακι της εταιριας παρκινγκ και να το περικυκλωνει κοσμος που περιμενει ωρα και να πρεπει να τσακωνεσαι.

κι ολα αυτα για να δωσω π.χ. 4.5 ευρω τη μερα αντι για 5 που εχει το επισημο του Βενιζελος. 

ποτε ξανα!!

 

Ταξιδεύω τακτικά λόγω δουλειάς. Σε ποια εταιρεία σου συνέβη αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ~mxls~ είπε

Ταξιδεύω τακτικά λόγω δουλειάς. Σε ποια εταιρεία σου συνέβη αυτό;

EasyAirPark

Υπήρχε και κόσμος που πήρε ταξί από την πιάτσα του Βενιζέλος για να τους πάει στο πάρκινγκ. Έλεγαν ότι θα ζητήσουν τα λεφτά του ταξί από την εταιρία, δεν ξέρω τι έγινε.

Στο αρνητικό review που άφησά στο parkaround με ενημέρωσαν ότι θα έχω ένα δωρεάν πλύσιμο την επόμενη φορά που θα τους επιλέξω. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το αφήσεις στου αεροδρομίου πέρα απ το ότι δεν περιμένεις βανάκια κλπ έχεις και πρόσβαση στο fast lane για να μην περιμένεις στην ουρά αν έχει κόσμο στο screening.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και χρόνια πολλά ! 
 

Ισχύει ότι μπορείς να πας και χωρίς κράτηση στο long term του αεροδρομίου ή θα φάω άκυρο ;
 

Γιατί δεν μπορούσα να κλείσω online ήταν περιορισμενες οι θεσεις
 

Έτσι πάντως μου είπε μια υπάλληλος στο τηλ. 

Επεξ/σία από Kingedward
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Kingedward said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά ! 
 

Ισχύει ότι μπορείς να πας και χωρίς κράτηση στο long term του αεροδρομίου ή θα φάω άκυρο ;
 

Γιατί δεν μπορούσα να κλείσω online ήταν περιορισμενες οι θεσεις
 

Έτσι πάντως μου είπε μια υπάλληλος στο τηλ. 

Προσωπικά κλείνω πάντα στο Economy και από πριν για να μην εχω κανένα μπέρδεμα με τιμές και κυρίως να ειναι όσο πιο φτηνό γίνεται. Δεν έχω δει καμία διαφορά με το long term.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...