Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Active Noise Cancelling headphones


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/12/2019 στις 2:22 ΠΜ, kostasgr78 είπε

Έχουμε καμία εμπειρία από τα Bose;

Μια υπενθυμισούλα, μήπως τυχόν ακούσουμε κάποια εμπειρία για τα Bose QuietComfort 35 II .

Επεξ/σία από kostasgr78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή είχα τα Bose και τα άλλαξα για να πάρω τα Sony θα σου πω ότι με κλειστά τα μάτια θα ξανά έπαιρνα Sony . Είναι λίγο πιο ογκώδη σε σχέση με τα αλλά αλλά χαλάλι τους . 
ο ήχος είναι πολύ υποκειμενικό πράγμα φίλε μου όποτε σου συστήνω να δοκιμάσεις και τα δυο σε κάποιο κατάστημα πριν ακούσεις εμένα η κάποιον άλλο .

Το μόνο που μπορώ να σου πω σίγουρα είναι ότι δεν έχουν κανένα θέμα στην λειτουργία τους και την αξιοπιστία τους και τα δυο αυτά. Δεν ζεσταίνονται κτλ . Κάνω 12ωρες πτήσεις και δεν είχα ποτέ κανένα θέμα . 
Για μένα τα Sony έχουν καλύτερο ANC κι άς είναι πρωτοπόρος η Bose . Και παρά πολλές επιλογές μέσω της εφαρμογής τους . Τα δουλεύω και με το IPhone μου αλλά και με ανδροιδ ταμπλετ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για τα Sony WH-1000XM3 Black

Έχουν εξαιρετική απόδοση και αξίζουν το hype. Χρήστης εδώ και μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. 

Επίσης βλέπω ότι είναι αρκετά δημοφιλή και τα μόνα που ξέρω άτομα που αγόρασαν (σε αυτό το φάσμα τιμών/απόδοσης).

Πέρα της ποιότητας κλήσης, που το μικρόφωνο είναι κάτω του μετρίου, στα άλλα είναι κορυφή (για τα λεφτά τους πάντα).

Στις 2/1/2020 στις 9:02 ΠΜ, duende είπε

το noise cancelling ακυρωνει ομιλια (ο διπλα που μιλαει στο τηλ, τηλεοραση) και γενικα συντομους θορυβους (μηχανακια, γαυγισματα κλπ)?

Ανάλογα την συσκευή/ είδος θόρυβου και περιβάλλον, μειώνει από αρκετά έως δραματικά την ομιλία και σχεδόν 100% τους συνεχόμενους θορύβους υποβάθρου (μηχανές αεροπλάνων, βαβούρα καφετέρειας/δρόμου κ.ο.κ.).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Μιας και έκανα και εγώ πριν καιρό την ίδια αναζήτηση, ας πω που κατέληξα.

Έβλεπα και εγώ τα 3 γνωστά ακουστικά που έχετε αναφέρει όλοι. Ευτυχώς, φίλοι τα είχαν όλα, οπότε μπόρεσα να τα δοκιμάσω για να δω πάνω στα δικά μου αυτιά τι λένε.

Θα τα κατηγοριοποιήσω με βάση:

- Ποιότητα ήχου

1. Sony xm3

2. Bose 35

3. Sennheiser pxc 550

- ANC

1. Bose 35

2. Sony xm3

3. Sennheiser pxc 550

- Comfort (long listening sessions)

1. Bose 35

2. Sennheiser pxc 550

3. Sony xm3

Αλλά επειδή ψώνιζα και με βάση τη τιμή, πήρα σε προσφορά τα Sennheiser (και χωρίς ΦΠΑ) που η τιμή έβγαινε σχεδόν μισή και από τα άλλα 2. Εν τέλει, τα χω συνηθίσει και πλέον θεωρώ ότι τα χω φέρει στα μέτρα μου.

Παίζουν τέλεια σχεδόν 2 χρόνια τώρα, η μπαταρία ακόμα κρατάει πολύ καιρό (φάση παίζει να χω να τα φορτίσω 2 βδομάδες, και ακούω σχεδόν καθημερινά κάποιες ώρες). Το ANC είναι μια χαρά. Αν βάλεις μουσική στο 25-30% ένταση, και στο τέρμα το ANC, σκεπάζει τα πάντα εύκολα. 

Το app για τις ρυθμίσεις αξίζει, εμένα τα default presets δε μου άρεσαν, οπότε το έστρωσα. Επίσης παίζουν μια χαρά και με το connectivity. Δοκιμασμένα σε Android, windows, osx, Debian, όλα κομπλέ.

Αν ήταν να προτείνω, πήγαινε για τα Sony αν θες καλύτερο ήχο, για τα bose αν θες καλύτερο ΑΝC και comfort ή για τα Sennheiser σαν τίμια all around σε πολύ καλή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω τα Marshall mid, ( https://www.marshallheadphones.com/be/en/mid-bluetooth.html ) από τα οποία σχετικά είμαι πολύ ικανοποιημένος, μόνο που έσπασε το πλαστικό που κρατάει το δεξί ακουστικό. Αξίζει να δώσω το κάτι παραπάνω και για να πάω στα Sony? Είναι μεγάλη η διαφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...