Προς το περιεχόμενο

Τα 5G λάστιχα της Pirelli προειδοποιούν τα άλλα οχήματα για επικίνδυνες οδικές συνθήκες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποιος οδηγει αυτοκινητο αντιλαμβανεται τις συνθηκες αν εχει στοιχειωδη αντιληψη.

Αλιμονο σε εμενα αν περιμενα απο ενα ελαστικο να μου πει τη κατασταση του δρομου ,οδηγω σε δυσκολες χειμερινες συνθηκες σε ορεινο επαρχιακο οδικο δικτυο 12 χειμωνες τωρα.

Για μειωμενης αντιληψης οδηγους θα βοηθησει δε λεω,συγκαταλεγω και τους κουρασμενους,αφηρημενους κλπ.

Ειδικα στην Ελλαδα θα προτιμουσα τα αυτοκινητα να ειναι τοσο εξελιγμενα που να μη τα οδηγουμε αλλα να ειμαστε επιβατες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, fylatos είπε

έχω πανεπιστημιακή εκπαίδευση στην ιατρική και επίσης έχω διαβάσει και αξιοποιήσει εκτενώς ιατρική στατιστική

Λινκάκια έχουμε ή απλώς είστε ακριβώς ίδιοι με τους ψεκασμένους για τα χεμτρέιλς, την επίπεδη Γη και τα εμβόλια που προκαλούν αυτισμό;
Το λέω γιατί αν επικαλείσαι μια (πιθανώς ανύπαρκτη) επιστημονική ιδιότητα, οφείλεις να βγεις μπροστά με ονοματεπώνυμο όπως και τα πραγματικά στοιχεία των "συναδέλφων" σου. Γιατί κι εγώ έχω ηλεκτρολόγο 70 ετών παρακαλώ που μου λέει ότι "σπούδασα στη NASA" αλλά μια χαρά έκανε βραχυκύκλωμα όταν μας άλλαζε το θερμοσίφωνα. Άιντε με τις βλακείες σας.

Επεξ/σία από Vangelis_D9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μήπως βγαίνει και σε γυναικείο εσώρουχο για να μας ενημερώνει για τις επικίνδυνες συνήθειες της κοπέλας μας;

Σε 30 ποντους νερο που εχει εδω η λακουβα αν πεσεις μεσα οτι και να χεις αλλαζεις μεχρι και εσωρουχα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vangelis_D9 είπε

Μπήκα σε τεχνολογικό σάιτ για να διαβάσω σχόλια από τεχνοφοβικούς και (νεο)λουδίτες. Αθάνατο Insomnia!

Αυτό. The absolute state of Insomnia.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fylatos είπε

Το θέμα δεν είναι τι πιστεύω εγώ κι εσύ αλλά οι ειδικοί, οι οποίοι λένε ότι με κάθε ειλικρίνεια δε ξέρουμε παιδιά γιατί ούτε το 4g ούτε φυσικά το 5g έχει εξεταστεί εκτενώς. 

Εκτενώς δεν έχει εξεταστεί ούτε αν σπάει το αυγολέμονο σε υψηλό βαρομετρικό, λες να  έρθει από εκεί; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Vangelis_D9 είπε

Λινκάκια έχουμε ή απλώς είστε ακριβώς ίδιοι με τους ψεκασμένους για τα χεμτρέιλς, την επίπεδη Γη και τα εμβόλια που προκαλούν αυτισμό;
Το λέω γιατί αν επικαλείσαι μια (πιθανώς ανύπαρκτη) επιστημονική ιδιότητα, οφείλεις να βγεις μπροστά με ονοματεπώνυμο όπως και τα πραγματικά στοιχεία των "συναδέλφων" σου. Γιατί κι εγώ έχω ηλεκτρολόγο 70 ετών παρακαλώ που μου λέει ότι "σπούδασα στη NASA" αλλά μια χαρά έκανε βραχυκύκλωμα όταν μας άλλαζε το θερμοσίφωνα. Άιντε με τις βλακείες σας.

Στα βάλαμε τα λινκακια απο καταξιωμένο επιστημονικό περιοδικό και δεν τα διάβασες. https://blogs.scientificamerican.com/observations/we-have-no-reason-to-believe-5g-is-safe/    να και ποιος τα λεει https://en.wikipedia.org/wiki/Joel_Moskowitz ο οποιος ειναι επιστημονας και ειδικος στην δημόσια υγεια. 

Επεξ/σία από nikangel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Vangelis_D9 είπε

Μπήκα σε τεχνολογικό σάιτ για να διαβάσω σχόλια από τεχνοφοβικούς και (νεο)λουδίτες. Αθάνατο Insomnia!

1 ώρα πριν, EuphangeL είπε

Αυτό. The absolute state of Insomnia.

 

τεχνολογικο φορουμ? τεχνολογικο gossip καλυτερα , γτ ελαχιστοι σοβαροι εχουν μεινει να γραφουν στο φορουμ, οσον αφορα την τεχνοφοβια σε δημαινει απαραιτητα οτι καινουριο βγαινει οτι ειναι και καλο μην τρελαθουμε κιολας, παντως οι ειδησεις για το ηλεκτρονικο τσιγαρο και οτι τα πνευμονια τα παιζουν μπαμ μπαμ δεν νομιζω οτι ειναι φοβια για το καπνισμα.

2 ώρες πριν, kifinas είπε

Να το πάρουμε λίγο από την αρχή; Καταρχήν τα λάστιχα δεν θα έχουν 5G modem. Θα έχουν μια εξέλιξη του γνωστού TPM όπου μεταδίδονται δεδομένα από αισθητήρες στην ρόδα προς το αυτοκίνητο. Μετά το αυτοκίνητο μπορεί να μεταδίδει αυτά τα δεδομένα προς ένα cloud της Pirelli μαζί με επιπλέον πληροφορίες. Ωραία σαν ιδέα. Πάμε στα προβλήματα. 
Αυξημένο κόστος. Διάρκεια μπαταρίας, κουτάκια με μπαταρίες που δεν αλλάζουν από χρήστη και που είναι πανάκριβη η αντικαταστασή τους. Προσωπικά δεδομένα, είναι άχρηστη η πληροφορία ότι εδώ γλιστράει ο δρόμος χωρίς το εδώ. Δίκτυο μιας εταιρίας που δεν συνεργάζεται με τις υπόλοιπες. Ότι δεν υπάρχει 5G δίκτυο, συνδέσεις στα αυτοκίνητα κλπ το αφήνω γιατί αυτό θέλουν να αλλάξουν δίνοντας τέτοιες υπηρεσίες. 

θα γινει ενοποιηση καποια στιγμη μην αγχωνεσαι ακομα ειναι νωρις.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Vangelis_D9 είπε

Λινκάκια έχουμε ή απλώς είστε ακριβώς ίδιοι με τους ψεκασμένους για τα χεμτρέιλς, την επίπεδη Γη και τα εμβόλια που προκαλούν αυτισμό;
Το λέω γιατί αν επικαλείσαι μια (πιθανώς ανύπαρκτη) επιστημονική ιδιότητα, οφείλεις να βγεις μπροστά με ονοματεπώνυμο όπως και τα πραγματικά στοιχεία των "συναδέλφων" σου. Γιατί κι εγώ έχω ηλεκτρολόγο 70 ετών παρακαλώ που μου λέει ότι "σπούδασα στη NASA" αλλά μια χαρά έκανε βραχυκύκλωμα όταν μας άλλαζε το θερμοσίφωνα. Άιντε με τις βλακείες σας.

Μέσα από pm όσα θέλεις. Σου έγραψα και συγκεκριμένα ονόματα έρευνας μπας και το ψάξεις. Αλλά δεν έχω θέμα σε pm να σου γράψω ότι χρειάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Ρε φιλέ, τα λάστιχα σου δεν με προειδοποίησαν ότι πέρασες από πάγο και όταν πέρασα και εγώ γλίστρησα και τράκαρα!

-Ωπ, σωρρυ! Μου τελειώσαν τα δεδομένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...