Προς το περιεχόμενο

ασφαλιστικό γραφείο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

νομίζω οι οι περισσότεροι προλαλήσαντες  είπαν όλη την αλήθεια γύρω απ αυτό το επάγγελμα....Θα πρόσθετα ότι είναι ένα επάγγελμα καθρέφτης της ελληνικής κοινωνίας.Όλοι στο φτηνό κι ας είναι σκάρτο...Ακόμα είναι πολυτέλεια για την ελλάδα η ιδιωτική ασφάλιση...Πάντως είναι τραγικό να έχουμε στη χώρα μας τόσο κακή γνώμη για τους ασφαλιστές .

Μπορεί οι λόγοι να είναι πολλοί αλλά επιτέλους πρέπει να γίνουμε ευρώπη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Lanike71 είπε

Γνωστός μου ασφαλιστής, μου είπε ότι από κάθε συμβόλαιο των 100 ευρώ το 6μηνο, κερδίζει 20 ευρώ. Δηλαδή κάθε αυτοκίνητο, 40 ευρώ το χρόνο. Με λίγα λόγια θες 500 αυτοκίνητα για να πάρεις 20.000 μεικτά; Δύσκολο...Εκτός και αν μου είπε ψέμματα ο τύπος.

Ανάλογα την ασφαλιστική ή το μεσιτικό γραφείο και τη συμφωνία το ποσοστό είναι 15-30% , οπότε δεν σου είπε ψέμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι προμήθειες είναι γνωστές και φανερές,ελάχιστα παίζουν.Προσωπικά το θεωρώ και πολύ ψυχοφθόρο να πουλάς ασφαλιστικες καλύψεις σε έναν οδηγό πχ αυτοκινήτου  ,αυτός να κάνει παζάρια για 2-3 ευρώ και στη συνέχεια να αγοράζει εφετζίδικα μπιχλιμπίδια αυτοκινήτου μεγαλύτερης αξίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, AMSTERIS είπε

οι προμήθειες είναι γνωστές και φανερές,ελάχιστα παίζουν.Προσωπικά το θεωρώ και πολύ ψυχοφθόρο να πουλάς ασφαλιστικες καλύψεις σε έναν οδηγό πχ αυτοκινήτου  ,αυτός να κάνει παζάρια για 2-3 ευρώ και στη συνέχεια να αγοράζει εφετζίδικα μπιχλιμπίδια αυτοκινήτου μεγαλύτερης αξίας...

Έτσι είναι το εμπόριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...