Προς το περιεχόμενο

HITACHI 43" 43HK5100 - 199€ - PUBLIC [TEΛΟΣ]


alexxkidd31

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 258
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, alexxkidd31 είπε

Και γω παρέλαβα, άριστες οι πρώτες εντυπώσεις. Φτηνιάρα κατασκευαστικά αλλά από τίμια πλαστικά μπορώ να πω. Το πάνελ εξαιρετικό για τα λεφτά του, έβαλα ένα 4k HDR 10bit demo αρχείο και ήταν πάρα πολύ καλή. Ήχος δυνατός, λίγο ξερός αλλά οκ (στο music mode είναι πιο καθαρός, έχει και να παίξεις με τον ηχοσταθμιστη αλλά δεν το δοκίμασα ακόμη). Πολύ γρήγορο WiFi, στα smart του είναι κομπλέ, δεν παρατήρησα κάποιο εμφανές bleeding, καλές γωνίες θέασης. Σε γενικές γραμμές, μετά από 15 ώρες ξεκωλ**σματος, είναι όντως value for money όχι μόνο στα 199, αλλά και ως τα 250€ ακόμα.

Για φωτεινότητα παίξε με τα modes, το δυναμικό είναι το πιο φωτεινό αλλά παίξε και με την εξοικονόμηση ενέργειας, μειώνει φωτεινότητα (μια χαρά για το  βράδυ βέβαια).

Αυτό που λες για το υβριδικό είναι επειδή θυμάται και φέρνει τις ξεχωριστές ρυθμίσεις για κάθε ξεχωριστή πηγή, άμα δλδ την πειράξεις όταν είναι στο υβριδικό (ή σε HDMI, Netflix, YouTube κλπ) μετά θα τα θυμάται.

Καλή είναι, το WiFi αδύναμο στην δικιά μου.... Με τι κινητό πιάνω 30/10 και με αυτήν μου έβγαλε μόνο 7mbs.... Άδικα έχω 50αρα δηλαδή. Πρπει να βρω τρόπο τώρα να φέρω καλώδιο.... Παίρνει καλώδιο άραγε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vairass είπε

Καλή είναι, το WiFi αδύναμο στην δικιά μου.... Με τι κινητό πιάνω 30/10 και με αυτήν μου έβγαλε μόνο 7mbs.... Άδικα έχω 50αρα δηλαδή. Πρπει να βρω τρόπο τώρα να φέρω καλώδιο.... Παίρνει καλώδιο άραγε; 

Συγγνώμη έχεις την τηλεόραση δίπλα σου και ρωτάς εάν περνει καλώδιο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, babis1983 είπε

Συγγνώμη έχεις την τηλεόραση δίπλα σου και ρωτάς εάν περνει καλώδιο?

Βαριεμαι να κοιτάξω χσχα. Ταλαιπωρία έφαγα τόσες μέρες χαλαρώνω άλλως θα πάρω χάπια. Κάτσε να  πάω να δω 

IMG_20191129_115120.jpg

Επεξ/σία από vairass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vairass είπε

Βαριεμαι να κοιτάξω χσχα. Ταλαιπωρία έφαγα τόσες μέρες χαλαρώνω άλλως θα πάρω χάπια. Κάτσε να  πάω να δω 

Μην πας 😆, έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vairass είπε

Λοιπόν ρυθμίσεις... Στο Netflix έτσι βλέπω τέλεια

Μην ασχολεισαι αλλο τωρα και παθεις τιποτα ρωτα τι θες εδω τα παιδια να σου πουνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Μην ασχολεισαι αλλο τωρα και παθεις τιποτα ρωτα τι θες εδω τα παιδια να σου πουνε.

Οχι εγώ ανέβασα φώτο για κάποιον που ρώτησε.... Δνε ρώτησα, αυτά τα λύνω μόνος την παλεύω.  Τώρα μένει ένα καλό tv box κ είμαι κομπλέ. 

Επεξ/σία από vairass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο νετφλιξ συγκεκριμένα αν βλέπετε υπό γωνία σκοτεινιαζει κ εασς πολύ; στην digea δεν τον κάνει και μου φαίνεται περίεργο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, greekbusters είπε

Στο νετφλιξ συγκεκριμένα αν βλέπετε υπό γωνία σκοτεινιαζει κ εασς πολύ; στην digea δεν τον κάνει και μου φαίνεται περίεργο 

Ναι κάτι παίζει... Σκέφτομαι να την βάλω στα ίσια πάλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, greekbusters είπε

Στο νετφλιξ συγκεκριμένα αν βλέπετε υπό γωνία σκοτεινιαζει κ εασς πολύ; στην digea δεν τον κάνει και μου φαίνεται περίεργο 

Όχι σε μένα, καλά είναι, ίσως όταν είναι στο "δυναμικό" κατά την αναπαραγωγή του βίντεο να γίνεται αυτό που λες αν είναι HDR το περιεχόμενο. Πχ το ίδιο συμβαίνει και σε ένα Kodi tv box που έχω και απλά αυξάνω την φωτεινότητα. Μην ξεχνάμε πως σε κάθε πηγή (HDMI,digea, Netflix κλπ) έχει άλλες ρυθμίσεις εικόνας, αν τις πειράξεις βεβαία τις κρατάει μετά.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, alexxkidd31 είπε

Όχι σε μένα, καλά είναι, ίσως όταν είναι στο "δυναμικό" κατά την αναπαραγωγή του βίντεο να γίνεται αυτό που λες αν είναι HDR το περιεχόμενο. Πχ το ίδιο συμβαίνει και σε ένα Kodi tv box που έχω και απλά αυξάνω την φωτεινότητα. Μην ξεχνάμε πως σε κάθε πηγή (HDMI,digea, Netflix κλπ) έχει άλλες ρυθμίσεις εικόνας, αν τις πειράξεις βεβαία τις κρατάει μετά.

Έβαλες Netflix; ψιλό κολλάει η μου φαίνεται; 

Δεν με νοιάζει γιατί θα πάρω τβ μποξ αλλά έλεγα μήπως έχει θέμα η δικιά μου. 

Εντωμεταξύ είναι vestel... Turkey 🇹🇷 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, vairass είπε

Έβαλες Netflix; ψιλό κολλάει η μου φαίνεται; 

Δεν με νοιάζει γιατί θα πάρω τβ μποξ αλλά έλεγα μήπως έχει θέμα η δικιά μου. 

Εντωμεταξύ είναι vestel... Turkey 🇹🇷 

Όχι δεν κολλάει πουθενά. Άλλες να δεις πως κολλάνε..

Λογικά vestel είναι ναι, όπως οι 4 στις 5 σε αυτή την τιμή. Πάντως φαίνεται πως είναι μοντέλο του '19, έχουν βελτιωθεί σημαντικά τα πάνελ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...