Προς το περιεχόμενο

[SSD M.2] ADATA XPG GAMMIX S11 PRO 512GB M.2 2280 PCIE GEN3X4, 66.90 € @e-shop


Ookami999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έκρινα

19 λεπτά πριν, DRIFT_KING είπε

Τι ρολο παιζει το cpu;Του περιοριζει την ταχυτητα; Τι εννοεις; Εχει αλλαξει το συστημα,τωρα εχω G5400.Αλλα αφου ειναι στην ιδια τιμη με 500αρι sata 3 γιατι ειναι καλυτερα να παω σε σατα 3?

Αργοτερα θα γινει αναβαθμιση ο cpu. 

Κοίτα άμα επιλέξεις και κρυπτογράφηση παίζει ρολο και η cpu αλλα χωρίς είναι ok σχετικά και βασικά ρολο παίζει η μητρική σου και έκρινα από την cpu υπογραφής που είναι παλιά 😛 Εάν διάβασες παραπάνω τι γραφουν τα παιδιά θα καταλάβεις αυτό που ρωτάς.

14 λεπτά πριν, vadergr είπε

Ανωτερη σειρα θεωρείται αυτος η ο SX8200 Pro? SLC και οι δύο?

Νομίζω ίδιοι είναι απλά ο ένας έχει λαμάκι για την θερμοκρασία ο άλλος όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 166
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

57 λεπτά πριν, vadergr είπε

Ανωτερη σειρα θεωρείται αυτος η ο SX8200 Pro? SLC και οι δύο?

Ιδιο hardware διαφορετικό firmware. Παραδόξως ο SX8200 Pro είναι καλύτερος για κανονική χρήση και ο S11 Pro για χρήση σε workstation ενώ κανονικά θα έπρεπε να είναι ανάποδα.

Οι διαφορές πάντως είναι πολύ μικρές απλά είναι τιουναρισμενοι για ελαφρά διαφορετική χρήση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vadergr είπε

Ανωτερη σειρα θεωρείται αυτος η ο SX8200 Pro?

Πρακτικά ίδιοι. Όποιον βρεις φθηνότερα παίρνεις. Αν και ίσως πρέπει να βάλεις heatsink στον sx8200 pro αν τον δουλεύεις πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δικά μου νούμερα από τον δίσκο της προσφοράς χωρίς να έχει OS πάνω του.

Από τις μέρες των προσφορών περίμενε ο καημένος και τώρα αξιώθηκα να τον βάλω.

image.png.556c9d8649a04e79ce34ae8ad186266b.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/12/2019 στις 3:18 ΜΜ, radeon9700 είπε

Επειδή είχα τα windows πανω στον 250gb 850 evo, παιδιά μην τρελαίνεστε οι διαφορες με OS πάνω είναι μικρές για την απλή καθημερινή χρήση που κάνουμε.

Εάν έχετε όμως κάτι 128gb ssd τότε θα είναι πιο αισθητή η διαφορα γιατί έχουν μικρότερες speeds.

Αλλα γενικά μην τρελαίνεστε βλέπετε κάτι 3400mb read και ο SSD sata3 μου έχει 540mb read ... πω ρε φιλε θα βαλω τον nvme και γίνει πύραυλος το μηχάνημα μου !!! ναι τσάμπα την χαρά στα περισσότερα πράγματα δεν θα καταλάβετε την διαφορα ξαναλέω για την καθημερινή χρήση που κάνουμε. Εάν είσαι επαγγελματίας με πολλά copy/write ναι θα δεις μεγαλη εάν βάλεις games τότε ανάλογα το game μπορεί να δεις από λιγότερο από sec έως 4-6 sec στο load, και ναι πιστεύω θα αντέξετε αυτά τα λίγα sec παραπάνω με έναν ταπεινό SSD σατα3 😛

Εγώ πάλι ίδια μεγάλη διαφορά μεταξύ Sata 3 Samsung 850 Evo 250gb που είχα και τώρα τον XPG Gammix S11 Pro 500gb.

Και μιλάω διαφορά στην χρήση του δίσκου έτσι, όχι να βλέπω youtube (?) ή να τσεκάρω αν ανοίγει πιο γρήγορα το photoshop.

Επεξ/σία από Voliminal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω τον ιδιο σε 1τβ απο παλια προσφορα eshop και μπηκε κανονικα σε λαπτοπ 15.6 ασουσ με ψυκτρα λεω

Επεξ/σία από kinitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταλθηκε σε κανεναν? Παρηγγειλα 29 Νοε και ηταν για παραλαβη 6 Δεκ, αλλα ακομα τπτ.

Ρωταω γιατι ισως χρειαστει να αλλαξω διευθυνση αφου φευγω για γιορτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που πήρα τον SX8200 ακόμα αναμένω και τελικά τον πήρα από σκρουτζομαγαζο ετοιμοπαραδοτο 1€ επιπλέον (θα παραλάβω αύριο). Δε ξέρω τι φάση με το eshop που έλεγε 2-3 εργάσιμες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια από τα ίδια και εγώ για τον SX8200 1TB. Σκρουτζ δεν παίζει ετοιμοπαραδοτο στην τιμή του eshop,οπότε στο περίμενε.

Επεξ/σία από Damned7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cris41 είπε

Εγώ που πήρα τον SX8200 ακόμα αναμένω και τελικά τον πήρα από σκρουτζομαγαζο ετοιμοπαραδοτο 1€ επιπλέον (θα παραλάβω αύριο). Δε ξέρω τι φάση με το eshop που έλεγε 2-3 εργάσιμες. 

Στην τιμη που ειναι τωρα, ναι αξιζει +1 ευρω. Απο eshop μου βγαινει τελικη 70 ενω ο πιο φθηνος ετοιμοπαραδοτος 8200 βγαινει 84

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...