Προς το περιεχόμενο

Apple Watch CELLULAR στην Ελλάδα


Nikos3648

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, avacan23 said:

Οποιος είδε το 3 στον Αέρα πήρε επίσημη απάντηση από Cosmote. Σε ερώτηση που έστειλα ρώτησαν την κοσμοτε και επίσημα απάντησαν ότι ειναι στα σχεδια αλλα θέλει αλλαγή hardware η οποία κοστίζει πολλά λεφτά.

Ελπίζω σε επόμενη συνεντευξη που έχουν με εκπροσωπο κοσμοτέ σε 15 μέρες να χουν περισσότερες πληροφοριες.

 

Σε ποιο λεπτο το λεει γιατι δεν το βρισκω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 785
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, avacan23 είπε

Οποιος είδε το 3 στον Αέρα πήρε επίσημη απάντηση από Cosmote. Σε ερώτηση που έστειλα ρώτησαν την κοσμοτε και επίσημα απάντησαν ότι ειναι στα σχεδια αλλα θέλει αλλαγή hardware η οποία κοστίζει πολλά λεφτά.

Ελπίζω σε επόμενη συνεντευξη που έχουν με εκπροσωπο κοσμοτέ σε 15 μέρες να χουν περισσότερες πληροφοριες.

 

Άρα είμαστε τελείως off από τις ενημερώσεις που έχουμε εδώ μέσα, σωστά; 

37 λεπτά πριν, enlightened είπε

Σε ποιο λεπτο το λεει γιατι δεν το βρισκω; 

Εδώ ξεκινάει η ερώτηση του @avacan23 και ακολουθεί η απάντηση.

Επεξ/σία από M A T R I X
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: θα πρέπει υποχρεωτικά να έχεις το ίδιο νούμερο με το τηλέφωνο, δηλαδή σαν double sim;  ή θα μπορείς να βάλεις και άσχετο νούμερο;  φαντάζομαι πως ναι, αλλά δεν ξέρω πως δουλεύει αυτό στο εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως από το "Δεν ξέρω για τι πράγμα μιλάτε" στο "Το ψάχνουμε και θα έρθει" είναι μια μεγάλη πρόοδος, μιλώντας κιόλας με επίσημα δεδομένα. Ουσιαστικά επαληθεύονται αυτά που είπε ο φίλος εδώ που δηλώνει ότι δουλεύει στην Co$mote, ότι έχουν γίνει κάποια tests κλπ και έχει μπει σε πλάνο να διατεθεί κάποια στιγμή αλλά δεν ξέρουν ακόμα πότε ακριβώς. Αναμένουμε περισσότερες πληροφορίες στο επόμενο 3 στον αέρα.

Επεξ/σία από enlightened
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που δουλεύω στην Cosmote θα πω ότι πρώτη φορά εφέτος ενεργοποιήθηκε το ROAMING. Αυτο σημαίνει ότι τα συστήματα υπάρχουν από εκεί και μετά αναμένουμε. Το project συνεχίζει να υπάρχει στα προς ενεργοποίηση. Τόσα χρόνια εκτός των δοκιμών δεν είχε προχωρήσει τίποτα άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, gkat2829 said:

Εγώ που δουλεύω στην Cosmote θα πω ότι πρώτη φορά εφέτος ενεργοποιήθηκε το ROAMING. Αυτο σημαίνει ότι τα συστήματα υπάρχουν από εκεί και μετά αναμένουμε. Το project συνεχίζει να υπάρχει στα προς ενεργοποίηση. Τόσα χρόνια εκτός των δοκιμών δεν είχε προχωρήσει τίποτα άλλο. 

 

Αυτό που λέει ότι χρειάζεται αλλαγή το HW είναι PR μπούρδες και απλά δε θέλουν να πούνε ότι το μόνο που χρειάζεται είναι ένα μεγάλο ποσό αέρα προς την Apple; Εφόσον δουλεύει το roaming προφανώς υπάρχει όλη η υποδομή και αναμένεται η ενεργοποίηση στην ημεδαπή. Ίσως για το roaming δε χρεώνει η Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, enlightened είπε

Πάντως από το "Δεν ξέρω για τι πράγμα μιλάτε" στο "Το ψάχνουμε και θα έρθει" είναι μια μεγάλη πρόοδος, μιλώντας κιόλας με επίσημα δεδομένα. Ουσιαστικά επαληθεύονται αυτά που είπε ο φίλος εδώ που δηλώνει ότι δουλεύει στην Co$mote, ότι έχουν γίνει κάποια tests κλπ και έχει μπει σε πλάνο να διατεθεί κάποια στιγμή αλλά δεν ξέρουν ακόμα πότε ακριβώς. Αναμένουμε περισσότερες πληροφορίες στο επόμενο 3 στον αέρα.

Σίγουρα, αλλά εδώ η ενημέρωση ήταν για Q4 23 προς Q1 24, ενώ τώρα με τα νέα δεδομένα εγώ το κόβω για καλό Q3-Q4 24 :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πάντως όσο κι αν σας φαίνεται αστείο ή άσκοπο, η καθημερινή "ενόχληση" στο call center τους και στα social media με αναφορές στην υπηρεσία που περιμένουμε, θα παίξει σημαντικό ρόλο!

Τεχνικά είναι έτοιμοι (αυτό λένε οι τεχνικοί τους) και δεν το λανσάρουν ακόμη γιατί δεν βλέπουν άμεσο κέρδος (αυτό λένε τα εμπορικά τους). Πιθανόν η κάθε πλευρά να λέει μπούρδες αλλά από τη στιγμή που δεν τοποθετείται επισήμως ο όμιλος, μπορούμε να υποθέτουμε ο,τι θέλουμε! :)

@mention λοιπόν σε καθημερινή σχεδόν βάση παντού στα social media! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, M A T R I X είπε

Σίγουρα, αλλά εδώ η ενημέρωση ήταν για Q4 23 προς Q1 24, ενώ τώρα με τα νέα δεδομένα εγώ το κόβω για καλό Q3-Q4 24 :D

Ισχύει και είναι απογοητευτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Παντως το ROAMING δουλευει και αυτο σημαινει οτι ολα τα συστηματα δουλευουν. Απο εκει και μετα σε ερωτηση μου με ενημερωσαν οτι εχουν βρεθει και τα χρηματα για την Apple για τις απαραιτητες Αδειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, gkat2829 είπε

Καλημερα. Παντως το ROAMING δουλευει και αυτο σημαινει οτι ολα τα συστηματα δουλευουν. Απο εκει και μετα σε ερωτηση μου με ενημερωσαν οτι εχουν βρεθει και τα χρηματα για την Apple για τις απαραιτητες Αδειες.

τι άλλο θα ακούσω χριστέ μου πρωινιάτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
24 λεπτά πριν, bigballon είπε

τι άλλο θα ακούσω χριστέ μου πρωινιάτικα.

Εν τω μεταξύ δεν έχω επιβεβαιώσει ακόμη πως η Apple ζητάει κάποια συνδρομή από τους παρόχους για την υποστήριξη της υπηρεσίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, bigballon είπε

τι άλλο θα ακούσω χριστέ μου πρωινιάτικα.

Αν δεν θελεις να ακους τι ισχυει τι μπαινεις στο FORUM? Αν εισαι τεχνικος μας εξηγεις αν μπορεις γιατι 10 χρονια δεν επαιζε το ROAMING. Και μην μου πεις οτι φταιει Ο παροχος του εξωτερικου γιατι κατι τετοιο δεν ισχυει διοτι εχω την Απαντηση της T-MOBILE στο email μου με την ερωτηση του Κουμπαρου μου που μενει μονιμα στην Αμερικη πριν 4 χρονια. Η απαντηση γραφει επι λεξει οτι αυτο ειναι θεμα του τοπικου παροχου και οχι ΔΙΚΟ ΜΑΣ. Θελεις να στειλεις και ενα αντιστοιχο email εσυ να σε ενημερωσουν?

4 λεπτά πριν, billdanos είπε

Εν τω μεταξύ δεν έχω επιβεβαιώσει ακόμη πως η Apple ζητάει κάποια συνδρομή από τους παρόχους για την υποστήριξη της υπηρεσίας...

Ζηταει αναλογα την δυναμικη του εκαστοτε παροχου. Οπως ακριβως ζητησε και για το APPLE PAY απο τις Ελληνικες τραπεζες. Φυσικα και εκει ηρθαμε τελευταιοι και καταιδρωμενοι.

Επεξ/σία από gkat2829
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 λεπτά πριν, gkat2829 είπε

Αν δεν θελεις να ακους τι ισχυει τι μπαινεις στο FORUM? Αν εισαι τεχνικος μας εξηγεις αν μπορεις γιατι 10 χρονια δεν επαιζε το ROAMING. Και μην μου πεις οτι φταιει Ο παροχος του εξωτερικου γιατι κατι τετοιο δεν ισχυει διοτι εχω την Απαντηση της T-MOBILE στο email μου με την ερωτηση του Κουμπαρου μου που μενει μονιμα στην Αμερικη πριν 4 χρονια. Η απαντηση γραφει επι λεξει οτι αυτο ειναι θεμα του τοπικου παροχου και οχι ΔΙΚΟ ΜΑΣ. Θελεις να στειλεις και ενα αντιστοιχο email εσυ να σε ενημερωσουν?

Πάντως το "εχουν βρεθει και τα χρηματα για την Apple για τις απαραιτητες Αδειες", δεν είναι σοβαρή απάντηση ενός παρόχου. Πιο πολύ μοιάζει με προσωπική εκτίμηση κάποιου...

4 λεπτά πριν, gkat2829 είπε

Ζηταει αναλογα την δυναμικη του εκαστοτε παροχου. 

Δεν μου φαίνεται λογικό κάτι τετοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billdanos είπε

Πάντως το "εχουν βρεθει και τα χρηματα για την Apple για τις απαραιτητες Αδειες", δεν είναι σοβαρή απάντηση ενός παρόχου. Πιο πολύ μοιάζει με προσωπική εκτίμηση κάποιου...

Δεν μου φαίνεται λογικό κάτι τετοιο...

Ετσι ακριβως ειναι. Απο την Cosmote εχουν ζητησει μεγαλο ποσό συμφωνα με του συνδρομητες που εχει. Στις Τραπεζες για το APPLE PAY ειναι μικροτερο το ποσο αλλα εδω οι δικοι μας προσπαθουσαν να σωσουν την παρτιδα με τα δικα τους WALLET. Αλλα οπως καταλαβαινεις πηγαν άπατες. Αν εχεις καποιο γνωστο σε τραπεζα στην Μηχανογραφηση ρωτα να στο επιβεβαιωσουν. Θα δεις οτι εχω δικιο. Εδω οι Ελληνικες τραπεζες επειδη πια δεν ανηκουν στους μετοχους αλλα στο ΔΝΤ επρεπε γαι την παραμικρη Προμηθεια που θα επρεπε να κανουν να παρουν εγκρισεις απο το εξωτερικο. Και αυτο συνεβαινε για τα παντα. Επετρεψε μου να ξερω για την 1 τραπεζα και θεωρω οτι και για τις υπολοιπες 3 θα συνεβαινε το ιδιο αφου καμια δεν ανηκει στους Ελληνες Μετοχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...