Προς το περιεχόμενο

Apple Watch CELLULAR στην Ελλάδα


Nikos3648

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 823
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 ώρες πριν, gkat2829 είπε

Παντως η COSMOTE ενεργοποιησε την περιαγωγη στα ρολογια. Ρωτησα και μια συναδελφο στην Κινητη. Εχει ενεργοποιηθει απο τις αρχες Ιουνιου μου ειπε. Απο εκει και περα ειναι θεμα του παροχου του εξωτερικου. Ισως να πρεπει να εχει ενεργοποιηθει στην χωρα διαμονης πρωτα. Δεν ηξερε να μου απαντησει. Παντως η COSMOTE εχει ενεργοποιησει το ROAMING. Μου ειπε οτι μαλλον συμφωνα με τις πληροφοριες της θα ακολουθησει σε λιγες μερες και η VODA.

η συνάδερφος να φανταστώ εργάζεται στα εργαστήρια της κοσμοτε μανικιούρ πεντικιούρ και έχει άμεσες επαφές με συνάδελφους από τα αντίστοιχα εργαστήρια στη βονταφον.  ανατρέπει όλο το κατεβατό της απλ οπού λέει ότι το ρομινγκ δεν εξαρτάται από τον πάροχο που σε φιλοξενεί άλλα από τον πάροχο που έχεις συνάψει συμβόλαιο. και το ρόλοι τηλέφωνο είναι με μια σιμ πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελεις μου εξηγεις γιατι τα προηγουμενα 9 χρονια δεν δουλευε το ROAMING μονο στην Ελλαδα? Ηταν μαλλον συμφωνα με τα λεγομενα σου θεμα του παροχου στο εξωτερικο λοιπον?

Φαινεται λοιπον ολοι οι παροχοι του εξωτερικου εδωσαν ψηφο εμπιστοσυνης φετος στην Ελλαδα με τα 20.000.000 τουριστες ωστε να βγαλουν χρημα και οι Ελληνικες Εταιριες. Ευτυχως που μας σκεφτηκαν και μας αναβαθμισαν μαζι με τους οικους Αξιολογησης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, gkat2829 είπε

Αν θελεις μου εξηγεις γιατι τα προηγουμενα 9 χρονια δεν δουλευε το ROAMING μονο στην Ελλαδα? Ηταν μαλλον συμφωνα με τα λεγομενα σου θεμα του παροχου στο εξωτερικο λοιπον?

Φαινεται λοιπον ολοι οι παροχοι του εξωτερικου εδωσαν ψηφο εμπιστοσυνης φετος στην Ελλαδα με τα 20.000.000 τουριστες ωστε να βγαλουν χρημα και οι Ελληνικες Εταιριες. Ευτυχως που μας σκεφτηκαν και μας αναβαθμισαν μαζι με τους οικους Αξιολογησης.

αν δεν απατώμαι η περιαγωγή στο ρόλοι δόθηκε πριν 3 μα 4 χρόνια. 

σου απαντάω με αυτά που αναφέρει η απλ όχι τις αρλούμπες που κατεβάζεις εδώ. άκου ψήφο εμπιστοσύνης....  🤣🤣🤣

έχει μαλλιάσει το χέρι μου να το ξαναγραφώ και όλο και βγαίνε κάποιος από κάποιο εργαστήριο προκαλώντας ανατροπή.

ΕΛΕΟΣ...... 

https://support.apple.com/el-gr/HT207578

Για διεθνή περιαγωγή στο Apple Watch σας, επικοινωνήστε με τον φορά κινητής τηλεφωνίας του iPhone για να προσθέσετε το ρολόι σας στο πρόγραμμα περιαγωγής κινητού δικτύου του iPhone. Για να λειτουργήσει η διεθνής περιαγωγή στο Apple Watch σας, ο φορέας κινητής τηλεφωνίας σας πρέπει να υποστηρίζει VoLTE και περιαγωγή. Δεν υποστηρίζουν όλοι οι φορείς κινητής τηλεφωνίας διεθνή περιαγωγή στο Apple Watch και η κάλυψη σε άλλες χώρες καθορίζεται από τον φορέα σας.

Επεξ/σία από bigballon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/9/2023 στις 11:47 ΜΜ, gkat2829 είπε

Παντως η COSMOTE ενεργοποιησε την περιαγωγη στα ρολογια. Ρωτησα και μια συναδελφο στην Κινητη. Εχει ενεργοποιηθει απο τις αρχες Ιουνιου μου ειπε. Απο εκει και περα ειναι θεμα του παροχου του εξωτερικου. Ισως να πρεπει να εχει ενεργοποιηθει στην χωρα διαμονης πρωτα. Δεν ηξερε να μου απαντησει. Παντως η COSMOTE εχει ενεργοποιησει το ROAMING. Μου ειπε οτι μαλλον συμφωνα με τις πληροφοριες της θα ακολουθησει σε λιγες μερες και η VODA.

Να μας δώσει update όταν ακολουθήσει και η Vodafone :D
Καλά νέα πάντως, αν ισχύουν τα παραπάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Αν μαθω οτιδηποτε καινουργιο θα ενημερωσω. Όποιος εχει και νεοτερη ενημερωση απο φιλους και γνωστους με ενργοποιημενο το ROAMING που το χρησιμοποιει στην ΕΛΛΑΔΑ ας ενημερωσει και αυτος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σε μια ακόμη επικοινωνία που είχα πριν λίγο μαζί τους, αυτή τη φορά η υπάλληλος γνώριζε για το θέμα και το μόνο που είπε ήταν το "αναμένουμε ενημέρωση, όχι ακόμη"... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, laristhegreek said:

Καλησπέρα παιδιά, εδώ τι έχουμε ;;; 🤯
--> https://www.cyta.com.cy/apple-watch-cellular

Είναι για την Κύπρο μόνο, δεν υπάρχει πάροχος κινητής Cyta στην Ελλάδα. Μπορείς να πας πίσω στο νήμα να διαβάσεις τα σχετικά σχόλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ανακοινώθηκε το νέο smartwatch της xiaomi και αναφέρουν ότι λειτουργεί με το LTE, άρα είναι θέμα της Apple γιατί δεν λειτουργούν μόνο τα apple watch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, AIRTSIOY said:

Σήμερα ανακοινώθηκε το νέο smartwatch της xiaomi και αναφέρουν ότι λειτουργεί με το LTE, άρα είναι θέμα της Apple γιατί δεν λειτουργούν μόνο τα apple watch.

Είναι θέμα του παρόχου να πληρώσει την apple! Να μην επαναλαμβάνουμε ξανά τα ίδια !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, AIRTSIOY said:

Δηλαδή πληρώνουν οι πάροχοι την Samsung, την Xiaomi και τη Huawei και δεν πληρώνουν την Apple?

Δε νομίζω ότι οι συγκεκριμένες εταιρείες να ζητάνε καν ταρίφα. Ειπώθηκε ότι η Apple ζητάει γύρω στις 200.000€ αν θυμάμαι καλά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 ώρες πριν, Dinos1973 είπε

Είναι θέμα του παρόχου να πληρώσει την apple! Να μην επαναλαμβάνουμε ξανά τα ίδια !!!

 

1 ώρα πριν, enlightened είπε

Δε νομίζω ότι οι συγκεκριμένες εταιρείες να ζητάνε καν ταρίφα. Ειπώθηκε ότι η Apple ζητάει γύρω στις 200.000€ αν θυμάμαι καλά 

Ας μην υιοθετούμε την κάθε μπούρδα που ακούγεται κατά καιρούς... Η Apple έχει διαφορετική τεχνική υλοποίηση για τα LTE watches σε σχέση με τους υπόλοιπους που χρησιμοποιούν απλά μια twin esim. Απαιτείται απλά επιπλέον hardware & software που κοστίζουν. :) 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...