Προς το περιεχόμενο

Apple Watch CELLULAR στην Ελλάδα


Nikos3648

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Δεν είδα κάτι στο Ultra 2 πέρα από το watchOS update της Τρίτης.

η άδεια αναβάθμισης ζητήθηκε  στο τηλέφωνο όχι στο ρόλοι, και έγινε πριν από καμιά ώρα όταν άνοιξα την εφαρμογή.

11 προ μαξ η συσκευή. ios 17.2 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 785
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators
1 λεπτό πριν, bigballon είπε

η άδεια αναβάθμισης ζητήθηκε  στο τηλέφωνο όχι στο ρόλοι, και έγινε πριν από καμιά ώρα όταν άνοιξα την εφαρμογή.

11 προ μαξ η συσκευή. ios 17.2 

Στο Watch.app του τηλεφώνου αναφέρομαι κι εγώ αλλά καλού κακού τσέκαρα και τα settings στο ίδιο το ρολόι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω και βρετανική esim ενεργή της βοντα στο τηλέφωνο άλλα μονό για κλήσεις όχι για δεδομένα. και δεν έχει καμιά σχέση με το ρόλοι μιας και στην εφαρμογή λέει πως ο φορέας κοσμοτε επί του παρόντος....................  

ζητήθηκε αναβάθμιση μόλις την άνοιξα για να σετάρω πρόσοψη.

ας ελπίσουμε ότι κάτι θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να δω επιτέλους το Apple Watch Ultra να κάνει όλα για όσα έχει τις δυνατότητες. Εδώ πλέον είναι ξεκάθαρο ότι δεν φταίει η Apple αλλά οι πάροχοι που δεν θέλουν πεισματικά να βοηθήσουν το προϊόν αυτό. Νομίζω ότι όλα αυτά θα λυθούν αυτόματα αν αρχίσει η Apple να μπαίνει στο παιχνίδι της κινητής τηλεφωνίας με δικές τις sim cards έστω και μέσω συνεργασιών με μεγάλες εταιρίες κινητής όπως στο εξωτερικό. Υπήρχαν φήμες νωρίτερα και φέτος ότι θα μπορούσε να γίνει αυτό μιας και στην Αμερική πλέον δεν έχει Sim Tray και δουλεύουν μόνο με e-sim.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, mistiri0 said:

Μακάρι να δω επιτέλους το Apple Watch Ultra να κάνει όλα για όσα έχει τις δυνατότητες. Εδώ πλέον είναι ξεκάθαρο ότι δεν φταίει η Apple αλλά οι πάροχοι που δεν θέλουν πεισματικά να βοηθήσουν το προϊόν αυτό. Νομίζω ότι όλα αυτά θα λυθούν αυτόματα αν αρχίσει η Apple να μπαίνει στο παιχνίδι της κινητής τηλεφωνίας με δικές τις sim cards έστω και μέσω συνεργασιών με μεγάλες εταιρίες κινητής όπως στο εξωτερικό. Υπήρχαν φήμες νωρίτερα και φέτος ότι θα μπορούσε να γίνει αυτό μιας και στην Αμερική πλέον δεν έχει Sim Tray και δουλεύουν μόνο με e-sim.

δε ζητάει δηλαδή λες η Apple 500 εκατομμύρια από την καημενούλα την cosmote; 😄

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alexiosdimitriadis είπε

δε ζητάει δηλαδή λες η Apple 500 εκατομμύρια από την καημενούλα την cosmote; 😄

Δεν ξέρω τι ζητάει, εγώ ξέρω ότι όταν η Cyta Κύπρου που είναι χώρα μισό νησί μπορεί να έχει activate το Cellular για τους καταναλωτές της, σίγουρα μια Cosmote και Vodafone μπορούν άνετα και αυτές.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
57 λεπτά πριν, alexiosdimitriadis είπε

δε ζητάει δηλαδή λες η Apple 500 εκατομμύρια από την καημενούλα την cosmote; 😄

Σιγά μη ζητάει και ένα δις...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, billdanos είπε

Σιγά μη ζητάει και ένα δις...

Δεν ξέρω πώς/ποιός διέρρευσε το ύψος αυτού του ''υποτιθέμενου ποσού'' που ζητάει η Apple από τους παρόχους, αλλά πιστεύω κακώς αναφέρεται από τους χρήστες, γιατί έτσι πετάμε το μπαλάκι της ευθύνης στην ίδια την Apple και όχι στον πάροχο. Έτσι λειτουργεί η παγκόσμια αγορά ακόμα και αν δεν το γνωρίζουν οι περισσότεροι. Τράπεζες, συναλλαγές με κάρτες, πληρωμές, χρήση υπηρεσιών κοκ. ανέκαθεν συμπεριλαμβάνουν ποσά φόρων και προμήθειες. Το αν η Apple απαιτεί ορισμένα νέα διεθνή standard επικοινωνίας για να υποστηρίξει ορθά τις υπηρεσίες που διαφημίζει, και το αν επίσης ζητά ποσά/προμήθειες από τους παρόχους δεν νομίζω ότι πρέπει να αποτελεί επιχείρημα υπέρ των παρόχων ούτε αφορά την τσέπη του τελικού καταναλωτή. Οι πάροχοι (όπως και οι τράπεζες στην περίπτωση του Apple Pay) πρέπει να καταλάβουν ότι υπηρεσίες που πρόκειται να αυξήσουν τον κύκλο εργασιών/συναλλαγών τους, είναι λογικό να δίνονται υπό όρους. Δεν γίνεται να έχουν και την πίτα γεμάτη και τον σκύλο χορτάτο. 

Επεξ/σία από ramarg
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 20/11/2023 at 16:20, enlightened said:

Παντως ειμαστε προς τα τέλη του έτους. Δε νομιζω να περιμένουν να μπει βαθύς Δεκέμβρης για να λανσάρουν μια υπηρεσία. Αντε μεχρι αρχές Δεκέμβρη δινω, πιο μετά αποκλείεται να ασχοληθούν με αυτο, παμε για μεσα Γενάρη μετά. 


Όπως έγραψα και πριν πάνω από ένα μήνα, αποκλείεται να λανσαριστεί τέτοια υπηρεσία μέσα στα Χριστούγεννα- Πρωτοχρονιά που στα καταστήματα τρέχουν σαν τρελοί και η διοίκηση είναι σε άδεια. Για μέσα Γενάρη πάμε, αν δεν είναι ράδιο αρβύλα όλο αυτό

Επεξ/σία από enlightened
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα στην ομάδα και καλή χρονιά να έχουμε.

απο τα παραπάνω που διαβάζω μάλλον δεν θα δούμε ποτέ αυτόνομο ultra στο Ελλαδιστάν κρίμα η αναβάθμιση από 8 σε ultra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, Georgekoz said:

Καλησπερα στην ομάδα και καλή χρονιά να έχουμε.

απο τα παραπάνω που διαβάζω μάλλον δεν θα δούμε ποτέ αυτόνομο ultra στο Ελλαδιστάν κρίμα η αναβάθμιση από 8 σε ultra.

Κανείς δεν ξέρει σίγουρα αλλά εάν αγόρασες Apple Watch Ultra για το cellular συγνώμη αλλά το cellular δεν είναι η λειτουργία που η πλειονότητα τον αγοραστών θα έχει σαν προτεραιότητα, βέβαια πολλοί εδώ μέσα θα διαφωνήσουν αλλά είναι η μειοψηφία που απλά κάνει τον περισσότερο θόρυβο. Σαν χρήστης από το series 0, series 1, 5, 7, και εδώ και ένα χρόνο το Ultra, έρθει δεν έρθει μου είναι αδιάφορο, όπως είναι αδιάφορο και στην πλειονότητα των χρειαστών για τα Apple Watch γενικά !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν είναι αδιάφορο ή όχι δε το ξέρω. Εγώ προσωπικά με το που το υποστηρίξει θα αναβαθμίσω. Όπως και άλλα άτομα που ξέρω. Το αν το ultra έχει και άλλες δυνατότητες πιο σημαντικές ναι. Αλλά το κομμάτι του cellular είναι κάτι που επηρεάζει το κόσμο. Είναι μαγεία να τρέχεις χωρίς κινητό, να πηγαίνεις γυμναστήριο, για μπάνιο κλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...