Προς το περιεχόμενο

DRONE - DJI Mavic Mini


tuning123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, AZA είπε

Καποιο λάθος κανεις φίλε μου εδω ... φυσικά και εχει gimbal και δουλεύει κανονικότατα 

Γυρνάει σε fcc ανετα φίλε!@

Αυτό είναι πολύ θετικό,αν και με τόσο μικρο μέγεθος θεωρω ότι είναι ρίσκο.

 

7 ώρες πριν, kostasbm είπε

επειδή είχα την ευκαιρία να παίξω  μαζί του σου λεω δεν είναι gimbal αυτο που εχει....ειναι κατι σαν gimbal.....οταν δεις καποιο προ η φαντομ απο κοντα καταλαβαινεις τι ειναι gimbal 

Ότι και να είναι αυτό που έχει,κάνει άριστα την δουλειά του.προ,φάντομ,ερ,ιεροσυλία να συγκρίνονται με το μινι.εστω και το gimbal τους μόνο.

Βασικα αυτό το drone από την αρχή δεν σου έχει κάτσει καλά για κάποιο λόγο .:)

Επεξ/σία από hlias77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, hlias77 είπε

Αυτό είναι πολύ θετικό,αν και με τόσο μικρο μέγεθος θεωρω ότι είναι ρίσκο.

Ότι και να είναι αυτό που έχει,κάνει άριστα την δουλειά του.προ,φάντομ,ερ,ιεροσυλία να συγκρίνονται με το μινι.εστω και το gimbal τους μόνο.

Βασικα αυτό το drone από την αρχή δεν σου έχει κάτσει καλά για κάποιο λόγο .:)

ενω υποστηριζω αρκετα υλικα της χρονια τωρα ...νομιζω οτι εχει αρχισει να κανει τα καλα της gopro(τιμολογιακη πολιτικη) , 

 για εναν αρχαριο ειναι καλο ...εχεις ομως κουσουρια......οπως εχω και γω που ασχολουμαι καποια χρονια😁 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kostasbm είπε

ενω υποστηριζω αρκετα υλικα της χρονια τωρα ...νομιζω οτι εχει αρχισει να κανει τα καλα της gopro(τιμολογιακη πολιτικη) , 

 για εναν αρχαριο ειναι καλο ...εχεις ομως κουσουρια......οπως εχω και γω που ασχολουμαι καποια χρονια😁 

Κρατάω μόνο αυτά σου τα λόγια,και συμφωνώ απόλυτα.αλλωστε αυτός είναι και ο σκοπός του συγκεκριμένου μοντέλου.να κερδίσει και τους πρωτάρηδες-αρχάριους που δεν είχαν καμία επαφή με το άθλημα.εσυ εννοειτε ότι το κοιτάς και γελάς,ή διακρίνεις από το χιλιόμετρα τα χ αρνητικά του.δηλ δεν είναι για εσένα.

ειναι όμως για εμενα,που δεν θελω να δώσω μια περιουσία για drone ,και απλα θελω 10 καλά εναέρια πλάνα από τις καλοκαιρινές διακοπές τις οικογένειας μου.(τα υπόλοιπα πλάνα τα τραβάω με z6 😀)

Σχετικα με τιμολογιακή πολιτική είναι ολες οι εταιρίες για κλοτσιές.θες gopro,θες apple,Samsung ,Sony;ολες βγάζουν καινούργιο μοντέλο με μια αντε δυο μικροαλλαγές και το ονομάζουν «νέο» «μοναδικό» «ανεπανάληπτο».τεσπα μεγάλη συζήτηση.καλη ανάσταση να έχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, hlias77 είπε

Κρατάω μόνο αυτά σου τα λόγια,και συμφωνώ απόλυτα.αλλωστε αυτός είναι και ο σκοπός του συγκεκριμένου μοντέλου.να κερδίσει και τους πρωτάρηδες-αρχάριους που δεν είχαν καμία επαφή με το άθλημα.εσυ εννοειτε ότι το κοιτάς και γελάς,ή διακρίνεις από το χιλιόμετρα τα χ αρνητικά του.δηλ δεν είναι για εσένα.

ειναι όμως για εμενα,που δεν θελω να δώσω μια περιουσία για drone ,και απλα θελω 10 καλά εναέρια πλάνα από τις καλοκαιρινές διακοπές τις οικογένειας μου.(τα υπόλοιπα πλάνα τα τραβάω με z6 😀)

Σχετικα με τιμολογιακή πολιτική είναι ολες οι εταιρίες για κλοτσιές.θες gopro,θες apple,Samsung ,Sony;ολες βγάζουν καινούργιο μοντέλο με μια αντε δυο μικροαλλαγές και το ονομάζουν «νέο» «μοναδικό» «ανεπανάληπτο».τεσπα μεγάλη συζήτηση.καλη ανάσταση να έχουμε.

αρκει να αντεχει το μπατζετ....γιατι τα 500 ευρω σημερα ειναι ενα σημαντικο ποσο

και κατι που ξεχασα...αν πας σε combo λογω μπαταριων...να αφηνεις κενα μεταξυ των πτησεων 2λεπτα 3λεπτα(στην αλλαγη μπαταριας εννοω) να παιρνουν μια ανασα τα μοτερακια.....το κανω και γω σε ποιο γαιδουρια μοτερ που δε χαμπαριαζουν

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 17/4/2020 στις 9:00 ΠΜ, kostasbm είπε

επειδή είχα την ευκαιρία να παίξω  μαζί του σου λεω δεν είναι gimbal αυτο που εχει....ειναι κατι σαν gimbal.....οταν δεις καποιο προ η φαντομ απο κοντα καταλαβαινεις τι ειναι gimbal 

Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα φιλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AZA είπε

Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα φιλε μου

δεν κανω συγκριση drone αλλα επιμερους κομματιων και συγκεκριμενα για το gimbal

εννοειται συγκριση δε γινεται γιατι μιλαμε για αλλες κατηγοριες...

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω που "ζεσταθηκα" να το αγορασω βλεπω οτι υπαρχει ελλειψη? Το εχετε δει πουθενα ετοιμοπαραδοτο??

Ειμαι αρχαριος οσο δεν παει οποτε φοβαμαι μην το στουκαρω αλλα με τρωει να πεταξω...Ιδωμεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Γεια σας,

Σήμερα αγόρασα το DJI mini  αλλά η χαρά μετατράπηκε σε λύπη.  Δεν συνδέεται η εφαρμογή Dji Fly με το χειριστήριο. Μου βγάζει το μήνυμα «RC not connected to mobile» Δοκίμασα δύο κινητά και ένα τάμπλετ  με διαφορικά καλώδια (Micro USB και USB-C) αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα. Μήπως έχετε κάποια ιδέα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 10/10/2020 στις 10:25 ΜΜ, titan2 είπε

Γεια σας,

Σήμερα αγόρασα το DJI mini  αλλά η χαρά μετατράπηκε σε λύπη.  Δεν συνδέεται η εφαρμογή Dji Fly με το χειριστήριο. Μου βγάζει το μήνυμα «RC not connected to mobile» Δοκίμασα δύο κινητά και ένα τάμπλετ  με διαφορικά καλώδια (Micro USB και USB-C) αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα. Μήπως έχετε κάποια ιδέα;

 

ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΚΟΥΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ 

Δες το παραπάνω βίντεο μήπως τυχών σε βοηθήσει.

Χωρις παρεξήγηση μήπως κανεις κάτι λάθος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Το πήγα στο service στον Κωτσόβολο (150 Km +150 Km) το δοκίμασαν και μου έδωσαν χαρτί για αλλαγή. Ήρθε το καινούριο. Όλα δουλεύουν μια χαρά. Όσο σκέφτομαι ότι ζορίστηκα ένα Σαββατοκύριακο ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, και εγω πριν λίγο καιρό το απόκτησα είμαι ακόμα στο στάδιο της εκμάθησης εχω κάνει κάποιες πτήσεις κάποια μικρά βιντεάκια στα 1080 ,μπορω να πω τέλεια εικόνα φοβερό ζουμ και πολύ εύκολο στην πτηση για εμενα μιας και είμαι αρχάριος αλλά για να μην ανοίγω άλλο θέμα θέλω να κάνω μια ερώτηση η εταιρεία δινει μια αποσταση δράσης 4 χλμ. όμως κάπου διάβασα ότι οι προδιαγραφές στην Ελλάδα αλλάζουν για τα drone γενικά και οι αποστάσεις που καλύπτουν είναι πολύ μικρότερες πχ. το συγκεκριμένο δεν μπορείς να το πας πέραν των 500 μέτρων, ισχύει κάτι τέτοιο; Δεν το έχω πάει μακρύτερα από 150 μέτρα και δεν θέλω να ρισκάρω για μεγαλύτερες αποστάσεις όχι βέβαια ότι θα το πετάξω 4 χλμ μακριά αλλά τα 500 εύκολα μπορει κάποιος να τα πιάσει μην το χάσουμε κιόλας ακόμα δεν το χαρήκαμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω από την 1η καραντίνα και το έχω λιώσει. Έχω φτάσει 1000 μέτρα αλλά να ξέρεις είναι ρίσκο λόγω μεγέθους, βάρους κλπ, μπορεί να το χάσεις. Κάνε τις πτήσεις σου με προσοχή βάλε όριο 500 μέτρα απόσταση και 150 ύψος και θα είσαι μια χαρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, james9tito είπε

Το έχω από την 1η καραντίνα και το έχω λιώσει. Έχω φτάσει 1000 μέτρα αλλά να ξέρεις είναι ρίσκο λόγω μεγέθους, βάρους κλπ, μπορεί να το χάσεις. Κάνε τις πτήσεις σου με προσοχή βάλε όριο 500 μέτρα απόσταση και 150 ύψος και θα είσαι μια χαρά. 

Ευχαριστω για την απάντηση, αν και δεν πιστεύω να χαθεί με τόσα βοηθητικά που έχει GPS χάρτες κλπ αλλά θα προσέχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, peravrexei είπε

Ευχαριστω για την απάντηση, αν και δεν πιστεύω να χαθεί με τόσα βοηθητικά που έχει GPS χάρτες κλπ αλλά θα προσέχω.

Αν μπει σε atti mode θα το χάσεις για πλάκα. Εφτασα αισίως τα 159 χλμ πτήσης και το έχασα 2 φορές.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 6/2/2021 στις 8:08 ΠΜ, txcellas είπε

Αν μπει σε atti mode θα το χάσεις για πλάκα. Εφτασα αισίως τα 159 χλμ πτήσης και το έχασα 2 φορές.. 

τι είναι ρε φίλε μπόινγκ 747 ή drone; 😀 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...