Προς το περιεχόμενο

LG 43UM7100 vs Samsung UE43RU7092


Xdarkgamer1996X

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω αναφέρει πολλές φορές ότι δύσκολα φαίνεται η διαφορά από μια True 4K και μια πχ LG με RGBW η μία Philips με την δική της πατέντας του 1bit...που πάλι παίζει σαν άσπρο κτλ. Επίσης ο ενσωματωμένος player της LG είναι καλύτερος από της Samsung. 

Όλες η Samsung δεν έχουν ίδια ποιότητα εικόνας έστω και αν έχουν VA πάνελ. Έχει διαφορά η 71xx με την 74xx την 80xx και την QLED. 

Το καλύτερο μέτρο σύγκριση είμαι το μάτι το αγοραστή. Αυτός θα κρίνει τι του αρέσει. 

Εννοείτε ότι πρέπει (εάν γίνεται) να τις δεις απο κοντά για να αποφάσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Payne83 είπε

Έχω αναφέρει πολλές φορές ότι δύσκολα φαίνεται η διαφορά από μια True 4K και μια πχ LG με RGBW η μία Philips με την δική της πατέντας του 1bit...που πάλι παίζει σαν άσπρο κτλ. Επίσης ο ενσωματωμένος player της LG είναι καλύτερος από της Samsung. 

Όλες η Samsung δεν έχουν ίδια ποιότητα εικόνας έστω και αν έχουν VA πάνελ. Έχει διαφορά η 71xx με την 74xx την 80xx και την QLED. 

Το καλύτερο μέτρο σύγκριση είμαι το μάτι το αγοραστή. Αυτός θα κρίνει τι του αρέσει. 

Εννοείτε ότι πρέπει (εάν γίνεται) να τις δεις απο κοντά για να αποφάσεις. 

Σίγουραα, οσο είχα lg δεν με απογοήτευσε ποτε..

Ενω samsung στο pc οθόνη που είχα τα έχει παίξει (αν και έχουν περάσει χρόνια, έχουν αλλάξει πολυ οι τεχνολογίες) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω για τις πληροφοριες.Δεν καταλαβαινω τι ειναι το RGBW αλλα anyway.ΘΑ παω να τις δω σε καταστημα απο κοντα και θα δω ποια θα παρω.

 

https://basket.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/197198-lg-43um7450-43

 

Αυτη εδω ειναι καλυτερη?Σορυ για το οφτοπικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...