Προς το περιεχόμενο

Τεχνητή Νοημοσύνη έπιασε 14.000 cheaters στο CS:GO


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Notis07 είπε

Καλό σίγουρα πολύ ουτοπικό όλο αυτό που λες για αυτό δεν στέκομαι καθόλου εκεί. Δυστυχώς τίποτα από τα 2 δεν μπορεί να γίνει. Το πρώτο είναι αδύνατο και το 2ο επίσης αδύνατο γιατί εμποδίζει κάποιον άλλον (άλλον παίχτη προφανώς) που μοιράζεται το WiFi να συνεχίζει να παίζει το game. Θα έλεγα οτι δεν την νοιάζει την valve γιατί ίσα ίσα βγάζει και λεφτά αλλά τώρα είναι πλέον free το game οποτε δεν ισχύει. Τέλος πάντων εμένα ήταν τελειως άλλο το point μου

Προφανώς και δε γίνονται αυτά γι'αυτό όπως είπα από τότε που άλλαξα σε κονσόλα δεν γυρνάω πίσω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Tokyo είπε

Προφανώς και δε γίνονται αυτά γι'αυτό όπως είπα από τότε που άλλαξα σε κονσόλα δεν γυρνάω πίσω .

Δεν είχα ποτέ μου αλλά εκεί δεν πρέπει να έχει σίγουρα cheaters αλλά λειπουν αρκετοί τίτλοι καλή ώρα το CS το lol Dota κτλπ που ειναι κορυφαίοι τίτλοι. Θα μου πεις μπορείς να το κάνεις μισό μισό να παίζεις αυτά στο pc που δεν έχουν cheaters και τα υπόλοιπα στο ps-Xbox τότε είσαι πρώτος 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Notis07 είπε

Δεν είχα ποτέ μου αλλά εκεί δεν πρέπει να έχει σίγουρα cheaters αλλά λειπουν αρκετοί τίτλοι καλή ώρα το CS το lol Dota κτλπ που ειναι κορυφαίοι τίτλοι. Θα μου πεις μπορείς να το κάνεις μισό μισό να παίζεις αυτά στο pc που δεν έχουν cheaters και τα υπόλοιπα στο ps-Xbox τότε είσαι πρώτος 😉

Έτσι έκανα. Αλλά τα παράτησα τα pc games τελείως όταν έβαλα xbox pass. Όσο για το CS:GO λόγο χακεραδων το παράτησα προ πολλού. Περιμένω πως και πως αυτό που φαίνεται υπερβολικά καλύτερο 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, sv398 είπε

Δηλαδή μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα σύμφωνα με το άρθρο (ανά client φαντάζομαι) το software αποφάσισε πως 15.356 από τους 17.659 παίκτες χρησιμοποιούσαν cheats.

Μιλάμε για τουλάχιστον 5 στους 6 παίκτες δεν φαίνεται σε κανέναν υπερβολικό αυτό?

 

Χρησιμοποιούσαν cheat 15.356 από τους 17.659 παίκτες οι οποίοι είχαν φάει report για cheat. Όχι random δειγμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tokyo είπε

Έτσι έκανα. Αλλά τα παράτησα τα pc games τελείως όταν έβαλα xbox pass. Όσο για το CS:GO λόγο χακεραδων το παράτησα προ πολλού. Περιμένω πως και πως αυτό που φαίνεται υπερβολικά καλύτερο 

οντως αυτο φαινεται απιστευτο κατι ενδιαμεσο cs siege και cod.Θα το δοκιμαζα αλλα δεν με βολευουν καθολου τα χειρηστηρια.Ξερω οτι ειναι συνηθεια αλλα εχω pc εδω και 15 χρονια και εχω πιασει ελαχιστες φορες χειρηστηριο ( περα απο κανα pro κτλπ) για fps game και δεν μπορουσα καθολου.Ειναι γουστο και συνηθεια αλλα αυτο αν το εβγαζαν στο pc θα εκανα παρτυ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, LeonV12 είπε

Ο σερβερ δε παρακαλουθει το χρήστη.Απλα φιλοξενεί το παιχνίδι. Τα anticheat είναι plug ins που μπαίνουν στο σερβερ ώστε να κάνει τη δουλειά του μπάτσου. Τα παλαιότερα σκαναραν αρχεία του υπολογιστή σου όσο έπαιζες όπως το punkbuster πχ και το vac  της steam. 

Thanks. Όμως και πάλι δεν κατάλαβα τη διαδικασία. Το πρόγραμμα που δίνει τα cheats που βρίσκεται; Είναι στον υπολογιστή του cheater; Δηλαδή υπάρχει κάποιο αρχείο (π.χ. dll) που αντικαθιστά ένα υπάρχον dll το οποίο προσφέρει επιπλέον δυνατότητες; Αυτά τα  dll δεν έχουν checksums για να ελέγχονται από τον server;

Επεξ/σία από antirix024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, Tokyo said:

Η μακάρι να μην υπήρχαν cheats ...

Προτιμώ να παίζω ένα παιχνίδι ευχάριστα παρά να κάθομαι και να βλέπω cheaters ...

cheats και cheaters είναι πια μέρος του παιχνιδιού, κάτι σαν features ας πούμε.

 

5 hours ago, SPARTIAN said:

... υπάρχουν παιχνίδια που ρίχνουν ban απο το serial number τις μητρικής του υπολογιστή δηλαδή ότι κλείδώνουν τα key's των windows ...

νομίζω ότι S/N μητρικής μόνον το BIOS το διαβάζει με σιγουριά, για keys μόνον η Micro$oft, κάποιος σχετκός ας μας φωτίσει.

Επίσης υπάρχουν και κοινόχτηστοι Η/Υ, ας υποθέσουμε ότι και mainboard S/N και win activation key διαβάζονται από το παιχνίδι, τι γίνεται μετά, μπλοκάρει 1 PC για όλους επειδή (πχ) εγώ τρέχω cheats?

Επεξ/σία από eyw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έφαγα μπαν για Vac Ενώ δεν ξέρω καν πως κατεβάζεις ένα cheat.. πως γίνεται να αποδείξω ότι δεν έχω χρησιμοποιήσει cheat?

Επεξ/σία από Clean
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, ThReSh είπε

Γιατί έχουν static? 😛

Υπάρχει τρόπος να μην σαφησουν να ξαναμπείς. Hwid ban, νομίζω το είχαν εφαρμόσει στο apex. 

 

Στο csgo γινόταν της κακομοίρας μόνο όταν ήταν σε offer για 10 ευρώ. Τότε ήταν εύκολο να καταλάβεις ποιος έχει cheat, απλά κοιτώντας το account του. Βλέπεις φρέσκο steam account μόνο με csgo, καταλαβαίνεις.  Τον έκανες kick απτό game και τα λεμε

Επεξ/σία από Ryzenlake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
18 minutes ago, Ryzenlake said:

Υπάρχει τρόπος να μην σαφησουν να ξαναμπείς. Hwid ban, νομίζω το είχαν εφαρμόσει στο apex.

Μεγάλη διαφορά από το "ας έριχναν ban στο ip".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Notis07 είπε

οντως αυτο φαινεται απιστευτο κατι ενδιαμεσο cs siege και cod.Θα το δοκιμαζα αλλα δεν με βολευουν καθολου τα χειρηστηρια.Ξερω οτι ειναι συνηθεια αλλα εχω pc εδω και 15 χρονια και εχω πιασει ελαχιστες φορες χειρηστηριο ( περα απο κανα pro κτλπ) για fps game και δεν μπορουσα καθολου.Ειναι γουστο και συνηθεια αλλα αυτο αν το εβγαζαν στο pc θα εκανα παρτυ :D

Πλέον δεν είναι τόσο δύσκολο όσο παλιότερα. Δλδ σε μια δυο μέρες άμα παίζεις με κοντρολερ θα το βρεις φουλ. Αλλά από την άλλη νομίζω θα βγει και σε πισι απλά είναι console exclusive. Απλά δεν είμαι 100% σίγουρος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, eyw είπε

cheats και cheaters είναι πια μέρος του παιχνιδιού, κάτι σαν features ας πούμε.

νομίζω ότι S/N μητρικής μόνον το BIOS το διαβάζει με σιγουριά, για keys μόνον η Micro$oft, κάποιος σχετκός ας μας φωτίσει.

Επίσης υπάρχουν και κοινόχτηστοι Η/Υ, ας υποθέσουμε ότι και mainboard S/N και win activation key διαβάζονται από το παιχνίδι, τι γίνεται μετά, μπλοκάρει 1 PC για όλους επειδή (πχ) εγώ τρέχω cheats?

Ακριβώς ένας λόγος παραπάνω να μηνμ βάλει cheat διοτι αν φαει ban θα εχει προβλημα με όλοι την οικογενεια.

Αν δεν κανω λάθος το overwach έτσι ακριβώς δουλεύει  ρίχνει ban στην μητρική του υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, SPARTIAN said:

Αν δεν κανω λάθος το overwach έτσι ακριβώς δουλεύει  ρίχνει ban στην μητρική του υπολογιστή.

και άμα παίζει από ιντερνετ καφέ ή από PC αλλουνού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/11/2019 στις 10:50 ΠΜ, polaki είπε

Δεν έχω παίξει το game, αλλά πώς μπορεί κάποιος να κάνει cheat σε κάτι τέτοιο? Εννοώ τί είδους βοηθήματα υπάρχουν? 

Wall hack, βλεπει τους αντιπαλους ειτε μεσα απο τους τοιχους, ειτε στο map

Aim bot, πατας μια σφαιρα και σκοτωνεις τον αντιπαλο ακομα κ αν κοιτας αλλου. Περναει και απο πορτα ή κουτι η σφαιρα.

Trigger bot, αρκει το σκοπευτρο να πεσει πανω σε αντιπαλο. Χωρις να κανεις κλικ πυροβολαει απο μονο του.

Εχει και πιο σοφτ, δλδ να βλεπεις τον αλλο να στριφογυρναει σα μπαλαρινα. Σε μερικα παιχνιδια ειναι και αυτο παρανομο. Ακομα κ το να ρυθμισεις πληκτρα πχ με ενα κουμπι να κανει heal και να επαναφερει το οπλο.

Το CSGO λογω cheat εχασε τεραστιο αριθμο παιχτων... Σα να τρεχει ενα νηπιο εναντια σε αθλητη και να τον κερδιζει σε ταχυτητα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...